Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 18.07.2024 22:21:16  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Pamiętamy o Zmarłych
Palą się znicze…
Przypominają,
Że ktoś odchodzi,
Inni zostają.
Pośród cmentarzy
Cichych uliczek
Jak wierna pamięć
Palą się znicze…

Ryszard Przymus „Znicze”

          Kiedy zbliża Dzień Wszystkich Świętych – pamięć o zmarłych towarzyszy każdemu niezależnie od wieku, miejsca, światopoglądu, czy religii. Obserwujemy wówczas wzmożony ruch w okolicach największych nekropolii, gdzie groby bliskich przygotowywane są na dzień 1 listopada. Jest to dobry moment, żeby zauważyć aktywność uczniów, którzy tradycyjnie w tym czasie organizują akcje sprzątania grobów, odwiedzania cmentarzy.
Akcji towarzyszą zajęcia szkolne, dzięki którym uczeń wie, dlaczego obchodzimy Święto Zmarłych, zna tradycje, dyskutuje o obrzędach w innych krajach, rozumie, że trzeba dbać o groby, potrafi zachować spokój i powagę.
W ramach tego przedsięwzięcia w naszej szkole prowadzona jest m.in. zbiórka zniczy.
Wzorem lat ubiegłych, 31 października 2018 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zapalili znicze na grobach żołnierzy spoczywających na cmentarzu wojennym w Błoniu oraz przed figurą Patrona naszej szkoły - Świętego Jana Pawła II.
Z pewnością jest to okazja, dzięki której uczniowie maja szansę uczestniczyć i przeżyć lekcję pokory i szacunku wobec życia i historii swego narodu.








Rekord dla Niepodległej




          Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.
W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Nasza szkoła włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i 9 listopada o godz.11:11 w sali gimnastycznej wszyscy zaśpiewamy nasz hymn narodowy.
Wieczór pieśni patriotycznej
          W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole organizowany jest "Wieczór Polskiej Pieśni Patriotycznej". Na wszystkich chętnych czekamy 9 listopada 2018 roku o godz. 18.00 w sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy.


Klasy III w Warszawie
          Jesienią, za zimno na morze? Zbyt wietrznie na góry? - a więc klasy IIIA i IIIB zaplanowały wizytę w stolicy i spędziły dzień pełen wrażeń.
Warszawa, jako miasto stołeczne ma wiele atrakcji do zaoferowania. O każdej porze roku zachwyca zabytkowym Starym Miastem, proponuje atrakcje dla małych i dużych. Jest też jednym z kulturalnych centrów w kraju.
Nasi uczniowie ten dzień zaczęli od wizyty w Teatrze Polskim, gdzie obejrzeli spektakl "Ferdynand Wspaniały".
Ferdynand Wspaniały nie bez powodu nosi swoje nazwisko – szyje garnitury na miarę, jada w najlepszych restauracjach, sypia w eleganckich hotelach, bywa w najlepszym towarzystwie, a w wolnych chwilach zdarza mu się łapać złodziei. I nie byłoby w tym może nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że… Ferdynand jest psem! Wspaniałym psem! Bajkowy klimat, kameralna atmosfera… było fantastycznie.
W pobliżu Teatru Polskiego na Krakowskim Przedmieściu, znajduje się Kościół Św. Krzyża. Wstępując do kościoła dzieci widziały znajdujące się w specjalnej wnęce na pierwszym filarze, epitafium z urną z sercem naszego wielkiego kompozytora - Fryderyka Chopina, jak również poznały ciekawą historię epitafium.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego na wystawę zatytułowaną „Warszawa – utracone perły architektury”.
Ekspozycja miniatur zabytków z terenu Mazowsza pozwala odkryć Warszawę, jakiej już nie ma i poczuć dawny klimat regionu.
Siedzibą parku miniatur jest budynek dawnego Banku Landaua - zabytkowy gmach, który przetrwał drugą wojnę światową niemal w nienaruszonym stanie. Niestety wiele innych perełek architektonicznych nie miało tyle szczęścia. To właśnie z myślą o nich powstał Park Miniatur Województwa Mazowieckiego.
Tylko tutaj można poznać niezwykłe budowle Warszawy i okolic, które zabrała wojenna zawierucha. Są tu makiety: Pałacu Saskiego, Wielkiego Salonu i Żelaznej Bramy, pałacu Kronenberga, kamienicy Granzowa przy ul. Grzybowskiej i sąsiadującej z nią Giełdy Warszawskiej, Gościnnego Dworu, pałacu Karasia, pałacu Lubomirskich, Teatru Letniego w Ogrodzie Saskim i pałacu Bielińskich. Docelowo miniaturowych budynków ma być 50.
Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Spacerując ulicami dzieci podziwiały malownicze kamieniczki i pomniki (Syrenki, Mikołaja Kopernika, Księcia Józefa Poniatowskiego, Kolumna Zygmunta).
Program wycieczki był bardzo bogaty, więc uczniowie trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili, aby podzielić się swoimi wrażeniami.





Konkurs "Jesienna ozdoba" rozstrzygnięty
          W październiku odbył się konkurs plastyczno – techniczny „Jesienne ozdoby“. Jego celem było budzenie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie inwencji twórczej oraz utrwalanie wiedzy na temat cech charakterystycznych pory roku – jesieni.
Z jej darów uczestnicy wyczarowali istne cuda: panią Jesień, sowy, jeże, stroiki, obrazy, bukiety z suszonych liści, dyniowe lampiony oraz wiele innych pięknych dekoracji. Wszystkie były pomysłowe, bardzo pracochłonne i wykonane często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów ekologicznych i do użytku wtórnego. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Wybór laureatów był więc bardzo trudny. Podczas oceny prac Jury brało pod uwagę następujące kryteria:
- zgodność z tematem i celami konkursu,
- samodzielność,
- oryginalność, pomysł plastyczny, techniczny,
- estetykę.
Po wspólnej ocenie prac, komisja konkursowa przyznała nagrody:
Miejsce I - klasa IVB, IVC
Miejsce II - Kasa IIA, VIIB
Miejsce III - Klasa VB, IIB
WYRÓŻNIENIE Klasa IB , IIIB.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.







Klasy VA i VB w Stacji Grawitacji
          24.10.2018r. klasy V a i V b udały się na wycieczkę do Warszawy pod opieką wychowawczyń: p. Anny Rabeckiej i p. Ewy Stolarczyk. Sprawować opiekę nad klasami pomagała p. Joanna Sitarska.
Najpierw uczniowie mieli okazję dwie godziny spędzić w parku trampolin – Stacja Grawitacja.
Niektórzy wykazali się prawdziwą odwagą, skacząc nawet z dużej wysokości. Później wszyscy uczestnicy chwilę odpoczywali w autokarze podczas przejazdu do kina w Galerii Mokotów.
Przed obejrzeniem filmu pt. ,,Hotel Transylwania 3” uczniowie kupili przekąski. Wszyscy, chociaż trochę zmęczeni po pobycie w parku trampolin, wrócili do domu zadowoleni i w dobrym humorze.









Warsztaty kulinarne w klasie IIA
          Poza najważniejszymi atrybutami każdego ucznia, nieodłącznym elementem wyposażenia tornistra powinno stać się pożywne i dodające energii drugie śniadanie. Smaczne, zdrowe, a do tego urozmaicone.
26 października uczniowie klasy IIA wzięli udział w warsztatach kulinarnych. W tym dniu wszystkie mamy zwolnione były od przygotowania swoim pociechom II śniadania do szkoły, ponieważ dzieci pod czujnym okiem pani Katarzyny Mielcarz – wychowawczyni klasy, wykonały samodzielnie kanapki.
Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty i przygotowywały smaczne, pełne witamin kanapki. Uczniowie nim zabrali się do pracy dokładnie umyli ręce, po czym przygotowali noże, deski do krojenia i rzucili się w wir pracy, która przyniosła wszystkim wiele radości.
Najwspanialszym momentem dla uczniów, zwieńczeniem zajęć była radość i satysfakcja ze wspólnie przyrządzonych kolorowych kanapek czyli poczęstunku - efektu własnej pracy. Podczas degustacji dzieci przekonały się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Wiedzą już, jakie korzyści wynikają ze spożywania drugiego śniadania.
Zajęcia miały charakter praktyczno-teoretyczny, bo w wesołej, swobodnej atmosferze realizowane były zagadnienia dotyczące racjonalnego żywienia, odpowiedniej diety, planowania i przyrządzania różnych potraw. Przy tym były “bardzo smaczne i bardzo kolorowe”.
Zajęcia kulinarne są doskonałym źródłem wiedzy dla uczniów. Nasze jedzenie bowiem, zawiera wiele informacji o świecie w którym żyjemy, jest przecież jego częścią. Ze względu na wielorakie doznania zmysłowe zajęcia są sposobnością do poznawania otoczenia i integracji zmysłów w naturalnych, w niewymuszonych sytuacjach.









2 listopada dniem wolnym od zajęć

          2 listopada 2018 roku (piątek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.
Godziny pracy świetlicy nie ulegają zmianie - dyżury nauczycieli.
Autobus szkolny w tym dniu nie kursuje.


Akcja "Czary mary okulary"
          Nasza szkoła brała udział w akcji "Czary mary okulary" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Okulary mogły być zarówno używane jak i nowe, najlepiej by były to okulary do czytania.
Okulary zostaną zbadane (ustalenie mocy), opisane, zabezpieczone, spakowane do paczek, paczki zostaną obszyte płótnem przez wolontariuszy Fundacji i posłane do Republiki Centralnej Afryki.
Większość ludzi z krajów Globalnego Południa nigdy nie miała styczności z lekarzem okulistą. Z pogarszającym się wzrokiem nikt do lekarza nie chodzi, ponieważ nawet jeśli udałoby się ustalić wadę wzroku – pacjentów nie byłoby stać na zakup odpowiednich okularów. W Afryce koszt zakupu jednej pary okularów jest bardzo wysoki. A w Republice Centralnej Afryki sklep optyczny znajduje się tylko w stolicy.Trudno nawet określić ile wynosi średnia pensja w tym rejonie, ponieważ miejscowa ludność utrzymuje się z pracy na roli, a kilkanaście euro jest dla nich kwotą niebotyczną. Okulary przysłane z Polski z pewnością pomogą wielu biednym ludziom.
Składamy gorące podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji.

Wicemistrzynie powiatu...
          22 października w Duchnicach, drużyna dziewcząt naszej szkoły, brała udział w Powiatowym Finale Dziewcząt "2 Ognie Usportowione" Szkoły Podstawowe Roczniki 2008 i 2009.
Miło nam poinformować, że drużyna w składzie: Anna Pokraśniewicz, Maria Krzycka, Maja Okrajewska, Julia Gwiazda, Oliwia Olczak, Alina Kopka Iga Mielcarz i Amalia Jarka zdobyły tytuł wicemistrzyń Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Do zawodów przystąpiło dziewięć drużyn. W drodze do finału dziewczęta pokonały drużyny ze szkół podstawowych w Izabelinie i Łomiankach.
Walkę o złoty medal stoczyły z drużyną gospodarzy. Tym razem nie udało się wygrać, ale za rok - kto wie?.
Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych.





Myśląc Ojczyzna
          W tym szczególnym dla nas wszystkich Polaków roku - 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości oraz 40 lecia wyboru na Papieża Jana Pawła II, Patrona naszej placówki, w naszej szkole również podjęto szereg działań, aby uczcić te ważne wydarzenia. O niektórych pisaliśmy już wcześniej a o niektórych pisać jeszcze będziemy.
19 października odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursów poezji, pieśni i plastycznego pod hasłem: „Myśląc Ojczyzna".
Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół nauczania św. Jana Pawła I Iw odniesieniu do Ojczyzny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obecni na uroczystości mieli okazję posłuchać pięknych pieśni oraz recytacji wierszy wykonywanych przez laureatów konkursów. Ponadto obejrzeli wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczestników konkursu plastycznego.
Konkursy przebiegały w następujących kategoriach wiekowych:
I grupa – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
II grupa – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
III grupa – uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum.
Laureatami konkursu plastycznego zostali:
klasy I - III - Julia Wolska (I miejsce), Justyna Zięba ( II miejsce), Dominik Wardziński i Zofia Burzycka (III miejsce);
Klasy IV - VI: Zuzanna Ziubińska(I miejsce), Katarzyna Pniewska i Kinga Olszak (II miejsce), Antonina Biernat (III miejsce);
klasy VII, VIII i III gimnazjum: Krzysztof Sitarski (I miejsce), Amelia Marciniak ( II miejsce), Wiktoria Krzemińska (III miejsce), Aleksandra Skonieczna i Oliwier Słomiany (wyróżnienie).
Laureatami konkursu poezji zostały: klasy I - III - Karolina Książek, klasy IV - VI - Antonina Biernat (I miejsce), Aniela Annunciato (II miejsce), Lena Adamska (III miejsce), klasy VII, VIII i III Gimnazjum - Barbara Tachasiuk (I miejsce), Julia Majunka (II miejsce), Kinga Podgórska (III miejsce).
W konkursie pieśni w klasach VII, VIII i III gimnazjum - Natalia Baraniak (I miejsce), Katarzyna Szymańska i Dominika Książek (II miejsce), Grzegorz Krzycki, Norbert Gocan, Jan Pokraśniewicz ( III miejsce). Zaśpiewały ponadto uczennice z klas I - III - Zofia Harpula, Zofia Redzisz, Magdalena Olszewska, Marta Pokraśniewicz, Amelia Bonikowska, z klas IV - VI - Zofia Świtek, Iga Mielcarz, Oliwia Olczak, Alina Kopka i Zosia Antosik.
Po pięknych prezentacjach przeplatanych narracją wszyscy laureaci i uczestnicy konkursów, z rąk dyrektora szkoły p. Marka Parafiniuka i wicedyrektora p. Ewy Stolarczyk otrzymali dyplomy i nagrody.
My również gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych.


















Strona 87 z 181 << < 84 85 86 87 88 89 90 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.