21.02.2019 r. Szkolne Koło Teatralne, składające się z uczniów klas piątych naszej szkoły, wystawiło przedstawienie pt. ,,Smerfy”. Na widowni zasiedli najmłodsi uczniowie, czyli klasy I – III SP. Niektórzy młodzi artyści debiutowali na scenie. Podczas spektaklu można było zobaczyć, w jaki sposób Papa Smerf uratował mieszkańców swej wioski z rąk straszliwej wiedźmy Hogaty i budzącego strach Gargamela. Zgromadzonym uczniom sztuka się spodobała, ponieważ na zakończenie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Szkolne Koło teatralne pod kierunkiem p. Ewy Stolarczyk już zastanawia się, jakie kolejne przedstawienie przygotować…
A oto obsada:
Narrator - Aniela Annunciato
Hogata – Zuzanna Koceniak
Gargamel – Wojciech Godzina
Papa Smerf - Jakub Kotowski
Ważniak i Sasetka – Zuzanna Ziubińska
Smerfetka – Iga Mielcarz
Laluś – Maja Okrajewska
Łasuch – Zofia Świtek
Maruda – Zofia Gąsiorowska
Śpioszek – Hanna Ksit
Smerfuś – Zofia Sitarska
Dziadek Smerf - Barbara Czernuszyn
Nat – Berenika Rocka
Jednorożec – Krystyna Czernuszyn
Poeta – Antoni Radziszewski
Ciamajda - Łukasz Bartko
Zgrywus – Maksymilian Sitarz
Oprawa muzyczna – Rafał Lisiecki, Jakub Piwowarski ( gimnazjum )
Dekoracje – Aleksandra Skonieczna, Julia Podgórska, Pola Granowska, Paulina Siniarska ( gimnazjum )
Jest 14 luty, w naszej szkole tak jak w wielu innych obchodzone są Walentynki. Jest to święto, które już i w naszej kulturze zadomowiło się na dobre. Dlatego uważamy, że stanowi doskonałą okazję na zorganizowanie fantastycznej i związanej z tym tematem zabawy w szkole.
Jedną z popularniejszych zabaw jest poczta walentynkowa, która ma swoje zalety, stwarza możliwość wyznania miłości swojej sympatii. Co najważniejsze, można to zrobić całkowicie anonimowo (wersja dla tych bardziej nieśmiałych). Było bardzo duże zainteresowanie - kartki zajęły dwa ogromne pudła pięknie ozdobione. Pochwalić należy kurierów, którzy bardzo sprawnie dostarczali kartki do adresatów.
Miała miejsce specjalna audycja w szkolnym radiowęźle. Zorganizowano walentynkowy koncert życzeń, w trakcie którego puszczane były utwory z dedykacjami dla konkretnych osób.
Są to atrakcje szczególnie lubiane przez uczniów.
Nasi organizatorzy nie zapomnieli o nauczycielach. W dowód ogromnej sympatii obdarowali wszystkich lizakami w kształcie serca.
Klimat ten udzielał się wszystkim już od samego rana. Czuć było podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również atmosferę walentynek.
Romantycznego nastroju dodawały dekoracje, a uczniowie mają na sobie coś czerwonego chronieni byli w dniu dzisiejszym przed odpytywaniem ich przez nauczycieli.
Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać rozmowy o tym kto ile listów dostał i od kogo one są.
Dzisiejszy dzień był więc pełen wrażeń. Pytając uczniów o zdanie na temat walentynek, większość była zachwycona.
Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy walentynkowej, która odbyła się w środę – 13 lutego dla klas IV- VIII i klas III gimnazjum, a 14 lutego w Dzień Walentego dla klas I - III szkoły podstawowej.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą dyskotekę: kolorowe światła, lasery i stroboskop, dym. Udekorowana kolorowymi serduszkami, balonami i plakatami zachęcała do zabawy
Podczas zabawy, na parkiecie zaroiło się od uroczych, pląsających par.
Tegoroczna zabawa karnawałowo - walentynkowa należała do udanych ( dobra muzyka, układy choreograficzne, konkursy).
O to wszystko zadbał nasz zaprzyjaźniony DJ Jaguar. Wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni
13 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka, łącząca jeszcze trwający karnawał oraz zbliżające się Walentynki – czyli dwa w jednym.
Organizatorem imprezy dla uczniów kl. IV- VI szkoły podstawowej i III gimnazjum był jak zawsze niezawodny Samorząd Uczniowski.
O godz.17.00 uczestnicy dyskoteki przybyli do szkoły. Już przy wejściu na dobry początek wszyscy otrzymali słodki upominek – lizak w kształcie serca.
Ponad 150 uczniów z klas IV i VIII i III gimnazjum tańczyło w rytm muzyki puszczanej przez zaprzyjaźnionego już DJ Jaguara.
Uczniowie zadbali o stroje specjalnie przygotowane na tę okazję. Wszystkim uczestnikom imprezy nie zabrakło dobrego humoru a to podstawa dobrej zabawy!
Jutro w dzień Walentynek kolejne niespodzianki – zapewne dominował będzie kolor czerwony, działać będzie poczta walentynkowa i zobaczymy co jeszcze.
Jak co roku o tej porze, wszyscy zdrowi, wszyscy cali w gimnastycznej tańcowali. „Tańców to nie koniec…” – jak donosi szkolny goniec, „…bo w przyszłości niedalekiej znów zrobimy dyskotekę!” A więc do zobaczenia ! - na kolejnej dyskotece.
Jak już wcześniej pisaliśmy nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej "Łańcuch dobra".
Do tworzenia Łańcucha Dobra zaangażowali się ludzie z całej Polski - ponad 450 osób prywatnych i instytucji z dwustu miejscowości.
Ponad stukilometrowy (111 kilometrów 199 metrów i 57 centymetrów) Łańcuch Dobra powstał na prośbę kierowanego przez nią stowarzyszenia Pro Salute, w którym działają przede wszystkim naukowcy z białostockiego Uniwersytetu Medycznego.
I nie kryją – stowarzyszenie powstało, by pomagać. Pomagają przede wszystkim dzieciom z dystrofią mięśniową, które leczą się w UDSK. Zbierają pieniądze na lekarstwa.
Ale Łańcuch Dobra powstał nie dla pieniędzy. To symbol, który ma przypomnieć społeczeństwu, jak dużo jest nieuleczalnie chorych dzieci. Nasza społeczność szkolna utrzymała podziękowania za udział w tej akcji.
W akcji „Zima w mieście 2019” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 28.01 – 08.02.2019 roku uczestniczyło 50 dzieci z klas I – VI szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Pauliny Krajewskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „FERIE BEZ NUDY” znalazły się wyjazdy do Warszawy, Pruszkowa i Julinka. Miał miejsce również wyjazd na basen i do kina.
Podczas wycieczki do Julinka uczestniczyły w corocznej akcji realizowanego programu Powiatowe Ferie 2019 „Zima w lesie”. A tam czekało na dzieci moc atrakcji.
Przejażdżka bryczkami po leśnych duktach sprawiła nam wszystkim wiele przyjemności. Obcowanie z przyrodą, a zwłaszcza z końmi, których w Gościńcu nie brakuje była dla wielu naszych dzieci radosnym przeżyciem. Podziwialiśmy bardzo urokliwe zimowe widoki Puszczy Kampinoskiej.
Przy pomocy instruktorów każdy chętny uczestnik mógł przejechać się na koniu, wspinać się na ściance wspinaczkowej czy wykonać dzbanek z naturalnej gliny na kole garncarskim. Można było pomalować wcześniej wykonane naczynia z gliny.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Policją, podczas którego dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać ferie w domu, na podwórku i na zimowisku. Przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno podczas podróżowania samochodem, jak również podczas poruszania się pieszo oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Każde dziecko mogło przymierzyć strój policjanta.
Ostatecznego, pozytywnego efektu dopełnił smaczny obiad, który dzieci zjadły z ogromnym apetytem.
Z kolei podczas wyjazdu do Warszawy dzieci udały się z wizytą do Centrum Nauki Kopernik, gdzie zwiedziły wystawę „Powietrze więcej, niż nic”. Ponadto uczniowie uczestniczyli w spektaklu Teatru Robotycznego, w którym rolę aktorów odrywają roboty. Potrafią nie tylko mówić, ale i wyrażać emocje. W ich wykonaniu oglądaliśmy interpretację opowiadania Stanisława Lema "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali".
W Teatrze Wysokich Napięć obejrzeliśmy pokaz z dziedziny muzyki. Były to ciekawe doświadczenia dotyczące m.in. dźwięku, rytmu oraz melodii.
W czasie pokazu, oprócz prowadzącego, wystąpiła również orkiestra utworzona przez nasze dzieci.
Majsternia to było kolejne miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, mógł przekonać się, że „myśli lepiej, niż myśli”. Przy stołach warsztatowych można było samodzielnie podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – słomki, papier, spinacze, kulki, gumki. Każdy miał szansę na odkrycie.
Dużo radości sprawiały dzieciom zabawy w warszawskiej Sali Zabaw „Inca Play”, w różnobarwnym otoczeniu wypełnionym wieloma atrakcjami. Oprócz standardowych konstrukcji, znajdowały się zjeżdżalnie, park linowy. Dzieci mogły również bawić się na platformie zabaw interaktywnych, która posiada różnorodne obrazy i światła.
Dzieci również dobrze bawiły się w Sali Zabaw "Fikołki" znajdującej się w galerii „Nowa stacja w Pruszkowie. Pobyt w nowoczesnym obiekcie wyposażonym w konstrukcję zabawową liczącą 5 poziomów i ściankę wspinaczkową, labirynt oraz tor przeszkód wyposażony m.in. w kilka rodzajów zjeżdżalni, tyrolkę i sieć Spidermana był okazją do aktywnego spędzenia czasu.
Czy owoce takie jak pomarańcza, cytryna, jabłko są w stanie przewodzić prąd elektryczny? Okazuje się, że tak. Sok, który się w nich znajduje jest elektrolitem. Oznacza to, że znajdują się w nim jony, które są nośnikami prądu. Podobne właściwości ma też na przykład woda z solą.
O tym mogli przekonać się uczniowie klas I - III na kolejnym spotkaniu prowadzonym przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu.Tym razem doświadczenia i eksperymenty dotyczyły przewodzenia prądu.
Ale było ciekawie!!!
Szkoła to nie tylko nauka, ale również i zabawa. W miesiącu styczniu przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły. W ramach propagowania przez Samorząd Uczniowski zdrowego stylu życia ruszyła akcja- AKTYWNE PRZERWY.
Nasi uczniowie i nauczyciele, codziennie na długiej przerwie zostali zaproszeni do wspólnego tańca, zabawy, które poprawiają nastrój, rozweselają, a przede wszystkim pozwalają wesoło i aktywnie spędzić czas między lekcjami.
Beztroska zabawa, w rytm dobrze znanych utworów, zachęciła wszystkich do wspólnego działania.
Zumba wzbudziła w naszych uczniach duży entuzjazm. Za każdym razem na sali pojawia się coraz więcej chętnych uczniów, którzy uczestniczą w tej żywiołowej przerwie.
Duże brawa dla uczennic z klasy V - Igi Mielcarz, Zosi Świtek i Zuzi Ziubińskiej za prowadzenie zajęć.
Pamiętajmy, że nasza aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem naszego samopoczucia i zdrowego
funkcjonowania organizmu.
Uczniowie klas Ib i IIa udali się do stolicy. Tym razem złożyli wizytę w Teatrze "Baj", który powstał w 1928 roku i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. "Baj" pozostaje wierny lalce, a jego najważniejszym widzem jest dziecko.
Podczas tej wizyty dzieci miały możliwość głębszego, szerszego, bardziej świadomego i osobistego spotkania ze sztuką teatru.
Uczestnicząc w zajęciach z zakresu edukacji kulturalnej, uczniowie mogli bliżej i od wewnątrz przyjrzeć się sztuce teatru, aby bardziej jej doświadczyć.
Podczas spotkania dzieci poznały różne rodzaje lalek teatralnych, zarówno te klasyczne (kukły, pacynki, jawajki, marionetki), jak i te, które są owocem nieskrępowanej wyobraźni scenografa. Odkrywają sekrety ożywiania lalek i próbują sztuki animacji.
Po spacerze warszawskimi ulicami wszyscy udali się Pijalni Czekolady E.Wedel i skosztowali pysznej ciepłej mlecznej czekolady.
Dzień więc dzieci spędziły edukacyjnie, kulturalnie i smakowicie.