Klasa IIb bardzo lubi odkrywać nowe, nieznane miejsca w okolicy, a jeśli jeszcze jest możliwość świetnej zabawy to zawsze znajdzie okazję by udać się tam z wizytą.
Dowiedzieli się, że wraz z otwarciem Nowej Stacji w Pruszkowie ruszyła także Sala Zabaw Fikołki.
Nowoczesny obiekt jest wyposażony w konstrukcję zabawową liczącą 5 poziomów i ściankę wspinaczkową na wysokość 7 metrów.
Sercem centrum rozrywki Fikołki jest ogromna konstrukcja, czyli labirynt i tor przeszkód wyposażony m.in. w kilka rodzajów zjeżdżalni, tyrolkę i sieć Spidermana.
W salkach tematycznych odbywają się również cykliczne warsztaty i zajęcia edukacyjne.
Wszystkie atrakcje dostosowane są do wieku i umiejętności dzieci.
Uczniowie nie zwlekali i 29 listopada wraz z wychowawczynią udali się więc do sali zabaw, w której jeszcze dotychczas nie byli.
Na miejscu okazało się, że można tam aktywnie i miło spędzić czas a w przerwie między kolejnymi stacjami zabaw posilić się smacznymi goframi. Było więc: zabawowo, kolorowo, wesoło i smacznie.
Chętnie tam wrócą jeszcze raz.
Tak, tak... to już XIV edycja malowania bombek w Bieniewicach. Organizatorzy jak zawsze bardzo serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w tym miłym, przedświątecznym wydarzeniu.
Czekamy w sobotę 8 grudnia 2018 roku o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Przeczytaj - Zapamiętaj - Przyjdź
Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.
Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.
Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa natomiast 30 listopada Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
W tym dniu szkolne korytarze zostały zamienione w "Salę Wróżb". Wróżbitki i Wróżbici przepowiadali wszystkim chętnym uczniom i nauczycielom przyszłość z kart, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia.
Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością czekał na przepowiednie, które w rezultacie dostarczyły wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Dużym powodzeniem cieszyły się cukierki z wróżbami, które przygotował Samorząd Uczniowski.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.
Tak się jakoś składa, że w każdym roku szkolnym pierwszą dyskoteką dla uczniów i tych, którzy lubią tańczyć i tych, którzy lubią popatrzeć jest dyskoteka andrzejkowa, którą organizuje Samorząd Uczniowski.
Obchodzone w Polsce od kilku pokoleń "Andrzejki", nie tracą na popularności, choć trwają nieco w cieniu nadchodzących i wszechobecnych Świąt Bożego Narodzenia. Przez lata zwyczaje się zmieniały, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą.
29 listopada w godz. 17.00 - 19.30 ponad 100 uczniów z klas IV i VIII i III gimnazjum tańczyło w rytm muzyki puszczanej przez zaprzyjaźnionego już DJ Jaguara.
Podczas zabawy przeprowadzonych było wiele konkursów oraz wróżb andrzejkowych. Na zwycięzców czekały nagrody.
Wyłoniono też laureatów wcześniej ogłoszonego konkursu na najciekawszy strój na tę okazję.
Gratulujemy pomysłowości w przygotowaniu swoich strojów jak również efektownego zaprezentowania się podczas szkolnej imprezy.
Warto zaznaczyć, że o nagrody zadbał Samorząd Uczniowski, który jak widać dobrze zarządza swoimi środkami.
Wszystkim uczestnikom zabawy nie zabrakło dobrego humoru a to podstawa dobrej zabawy!
Jak co roku o tej porze, wszyscy zdrowi, wszyscy cali w gimnastycznej tańcowali.
„Tańców jeszcze to nie koniec…” –
jak donosi szkolny goniec,
„…bo w przyszłości niedalekiej
znów zrobimy dyskotekę!”
A więc do zobaczenia ! - na dyskotece karnawałowej.
"Polscy Nobliści" - to temat, który towarzyszył podczas VIII edycji Festiwalu Nauki Niepoważnej zorganizowanej przez ZS Nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych klas Trzecich gimnazjum.
29 listopada uczestniczyło w tym niezwykłym spotkaniu 13 klas trzecich gimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach, w których konkurencje dotyczyły noblistów.
Została zaprezentowana duża ilość stanowisk. Każda z sal lekcyjnych zamieniła się w miejsce zabawy. Wszystkie, bez wyjątku prezentowały co innego, w zależności od nauczanego w nich przedmiotu.
W tym dniu żaden przedmiot nie był straszny. Nauczyciele w sposób prosty i przyjemny połączyli nauczane przedmioty z super zabawą, dzięki której można było się również wiele nauczyć.
Uczestnicy rozgrywek wychodzili z sal z uśmiechem na twarzy, co oznaczało, że miło spędzili tam czas. Uczniowie ZS również mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych, wokalnych iluzjonistycznych i zręcznościowych. Swoimi występami zaserwowali wszystkim dużą dawkę emocji i rozrywki. Wszyscy bawili się doskonale. Na koniec wręczono nagrody za konkursy i pamiątkowe zdjęcie.
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Litwy. W ubiegłym roku udało się więc i w tym liczymy na życzliwość, wielkie serca i wsparcie tej akcji.
Ten rok dla każdego Polaka jest szczególny. Sto lat temu po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
Ten uroczysty moment chcieli uczcić uczniowie klas Ia i Ic.
29 listopada 2018 r. wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Klasa Ia, która wzięła udział w warsztatach "Hełm, szyszak czy rogatywka? – wojskowe nakrycia głowy", mogła uzyskać odpowiedzi na pytania:
Ile ważył hełm rycerza? Co żołnierz nosi na głowie? Czy był wygodny?
Uczestnicy zajęć, oglądając różne hełmy, kaski i czapki, jakich używali na przestrzeni wieków wojownicy i żołnierze, poznali poprzez zabawę, ich nazwy, wady i zalety. Klasa Ic miała okazję utrwalić wiedzę na temat symboli narodowych, poznać cechy dobrego patrioty, obejrzeć mundury oraz broń służącą w wojsku.
Dzieci miały możliwość rozwijać spostrzegawczość oraz umiejętności plastyczne podczas zadań praktycznych.
Na zewnątrz obejrzeli imponującą kolekcję armat, czołgów, wozów bojowych, samolotów i śmigłowców.
Ta część muzealnej wystawy szczególnie podobała się chłopcom. Dzieci były zafascynowane zaprezentowanym tematem, który był dostosowany do wymogów programowych.
W trakcie lekcji uczniowie przekonali się, że Muzeum to ciekawe miejsce, które pełne jest niezwykłych przedmiotów i związanych z nimi opowieści. Warto więc je odwiedzać.
23 i 27 listopada również w szkolnej bibliotece obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 1B oraz grupa Krasnali z przedszkola Iskierka.
Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która opowiadała o pierwszym pluszowym Misiu. Dowiedziały się kto go wymyślił, kiedy powstał i jak miał na imię. Poznały inne Misie – bohaterów książek i filmów dla dzieci. Rozmawiały o tym jak ważne są Misie w życiu każdego dziecka, o tym, że są naszymi wiernymi i mądrymi przyjaciółmi, pomagają w trudnych chwilach i zawsze można się przytulić do ich miękkiego futerka.
Wszyscy świetnie poradzili sobie z misiowymi zagadkami. W labiryncie pomogły misiom odnaleźć miodek i wykazały się spostrzegawczością znajdując różnice na misiowych obrazkach.
Przedszkolaki na zakończenie zajęć wysłuchały fragmentu książki Katarzyny Zychla „Bardzo mała dziewczynka i bardzo duży miś”.
Wszystkie dzieci otrzymały na pożegnanie słodką niespodziankę, oczywiście w kształcie misia i przytulając swoje Misie udały się na dalsze lekcje.
Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś” - pod takim hasłem odbyły się 26 listopada 2018r. w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia.
W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo".
Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie w sali gimnastycznej, która zamieniła się w „Misiową Krainę”.
W klasach uczniowie zapoznawali się z piosenkami, których bohaterem jest miś.
Ze zdziwieniem stwierdzamy, że repertuar „misiowych piosenek” okazał się bardzo bogaty;„Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Kochamy misie”, „Dwa misie”, „Misie szare”, „Pluszowe niedźwiadki”, „Pokochaj pluszowego misia”, „ Ptyś”, „Tulimy misie”, „ Jadą, jadą misie”... i pewnie jeszcze wiele innych. Ale to już następnym razem.
Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić.
Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek.
Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
21 listopada 2018r. klasy drugie wybrały się na wycieczkę do jednego z najpopularniejszych parków trampolin w Warszawie, jakim bez wątpienia jest Stacja Grawitacja. Uczniom towarzyszyły wychowawczynie: p. Agnieszka Kobusińska i p. Katarzyna Mielcarz.
Trampoliny, ścianka wspinaczkowa, park linowy to wyzwania, które stały przed dziećmi w dniu dzisiejszym. Całe zajęcia rozpoczęły się oczywiście od solidnej rozgrzewki z animatorami.
Po rozruszania każdej partii mięśniowej można było zacząć szaleństwo na trampolinach.
Dzieci swoimi ewolucjami na trampolinach zdawały się przeczyć prawu przyciągania! Salta, zeskoki - to tylko niektóre z wyczynów.
Spróbowały również swoich sił także na dmuchanej poduszce, parku linowym. Mogły zmienić się w wojowników Ninja na torze przeszkód dla najodważniejszych - a tych nie brakowało w naszej grupie.
Po dwóch godzinach beztroskiej zabawy dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone opuściły park trampolin z nadzieją, że jeszcze nie raz przekroczą jego progi.
Niewiele osób wie, że 19 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Toalet.
Niewiele też jest wynalazków ludzkości, które zasługują na swoje święto tak bardzo jak… toalety.
Historia tego święta rozpoczęła się na początku XXI wieku.W 2013 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło projekt "Urządzenia sanitarne dla wszystkich" i wyznaczyło oficjalnie święto na 19 listopada.
Budowniczym kanalizacji należałoby dziękować, bo to oni w ogromnym stopniu przyczynili się do rozwoju miast i całych regionów oraz do uchronienia tysięcy ludzi przed śmiertelnymi chorobami i przed życiem w warunkach urągających godności.
Niektórym wydaje się śmieszne, takie świętowanie.
Jeśli jednak spojrzymy na sprawę globalnie, widać wyraźnie, że możliwość korzystania z czystej toalety i odprowadzania ścieków poza nasze pole widzenia (i czucia) jest luksusem.
Na świecie więcej osób ma dostęp do telefonu komórkowego niż do sanitariatów. Każdego dnia z powodu chorób będących konsekwencją złych warunków sanitarnych umiera ponad tysiąc dzieci.
Nasza szkoła już wcześniej poczyniła starania aby uczcić ten dzień. Uczniowie przystroili na ten dzień toalety w różnych konwencjach: morskiej, wiosennej itp. Miała miejsce seria lekcji poświęconych czystości i higienie, plakaty i udział w konkursie plastycznym "Wzorowa łazienka."
Jeszcze tylko 10 dni pozostało do końca akcji! Zachęcamy uczniów i dorosłych do mobilizacji w głosowaniu na naszą szkołę w akcji "Wzorowa Łazienka".