Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Kronika szkolna | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 06.05.2016 15:05:54  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Historia szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Karta rowerowa
Kronika szkolna
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Zajęcia pozalekcyje
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Zebrania
Konkursy
Basen

Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Logopeda

Reedukator
Szukaj

Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły - ...
Absolwenci szkoły - ...
Wycieczka do Centrum...
Nowy plac zabaw dla ...
68 rocznica bitwy po...
Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Szkolenie dla rodziców na temat dopalaczy

Zapraszamy

rodziców do udziału w spotkaniu poświęconemu zagrożeniom wynikającym z sięgania po substancje psychoaktywne zwanch potocznie dopalaczami, które odbędzie się w szkole 9 maja 2916 roku (najbliższy poniedziałek) o godz. 17.30.
Zebranie poprowadzi pan Piotr Deputowski - Kierownik Referatu Profilaktyki przy Urzędzie Miasta w Pruszkowie - interesujący się zagrożeniami i ryzykownymi zachowaniami dzieci i młodzieży.

Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców do licznego udziału w spotkaniu!

Droga po historyczne zwycięstwo!!!
           9 października w Zielonkach odbyły się powiatowe biegi przełajowe – sztafety.
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach był reprezentowany przez chłopców ze szkoły podstawowej, którzy biegali w kategorii 10 x 800m. Po bardzo mocnej pierwszej zmianie Mateusza Szustkowskiego byliśmy na dobrym 3 miejscu z niewielką stratą do prowadzących. II zmiana, na której biegł Joachim Dąbrowski wyprowadziła nas na prowadzenie, które wraz z kolejnymi zawodnikami powiększało się coraz bardziej, dzięki czemu ostatecznie Bieniewice zwyciężyły z przewagą 35 sekund. Wystąpiliśmy w składzie:
Mateusz Szustkowski, Joachim Dąbrowski, Kacper Dubiel, Oliwier Słomiany, Jakub Wojciechowski, Piotr Sitarz, Krystian Kaliszkiewicz, Michał Ferenc, Marceli Kozłowski, Kamil Ryszka.           Kolejny etap zawodów to między powiaty, które odbyły się 25 kwietnia w Kozłowie Biskupim za Sochaczewem na terenie targowiska.
Na starcie stawiło się 9 szkół reprezentujące następujące powiaty: Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Żyrardów, Sochaczew oraz Warszawa Zachód. Podopieczni trenera Bartosza Piwowarskiego nastawieni byli na dobry występ i gdzieś po cichu liczyli na podium.
W analogicznej sytuacji jak w Zielonkach przebiegała rywalizacja, po I zmianie miejsce 3 natomiast kolejne to objęcie prowadzenia oraz powiększanie przewagi. Jedynie 10 zmiana odrobinę straciła gdyż w będącej na trzecim miejscu szkole z Raszyna był bardzo szybki zawodnik, który wskoczył na 2 miejsce wyprzedzając szkołę z Nowej Wsi i chcąc utrzymać pozycję zbliżył się do nas. Ciężkie 1,5miesiąca przygotowań i treningów zrobiło swoje i Bieniewice ponownie okazały się najlepsze, tym razem z 15 sekundową przewagą! Z przyczyn organizacyjnych zrobiliśmy kilka zmian w składzie i reprezentowali nas:
Mateusz Szustkowski, Joachim Dąbrowski, Kacper Dubiel, Mateusz Samoraj, Rafał Lisiecki, Krystian Kaliszkiewicz, Mateusz Ciemior, Marceli Kozłowski, Kamil Ryszka.           W dniu 28 kwietnia jako zwycięzcy między powiatu reprezentowaliśmy rejon Sochaczew na etapie wojewódzkim na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Ciechanowie.
Tym razem rywalizowaliśmy aż z 16 szkołami z takich rejonów jak: Ciechanów, Siedlce , Płock, Warszawa, Ostrołęka, Legionowo, Radom i Sochaczew. Poziom biegu, jak to przystało na Mistrzostwa Mazowsza dużo wyższy niż w poprzednich etapach.
Dla szkoły z Bieniewic był to debiut na tym etapie, a naszym celem był po prostu bieg w granicach naszych możliwości, tak aby każdy był zadowolony ze swojej próby. Zaowocowało to bardzo dobrym 8 miejscem na 16 najlepszych szkół z województwa mazowieckiego. Skład pozostał ten sam co na zawodach między powiatowych.
Gratulujemy chłopcom bardzo serdecznie wyników, wytrwałości w treningach i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach sportowych - pamiętajcie, że ciężka praca i zaangażowanie to podstawa sukcesu sportowego!

Bartosz Piwowarski


Zbiórka elektrosmieci

UWAGA! ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO

          W piątek 6 maja odbędzie się zbiórka elektrośmieci w Bieniewicach.
Przynosząc je do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach można bezpłatnie pozbyć się uciążliwych śmieci.
Elektrośmieci można zostawiać w oznaczonym miejscu na terenie szkoły.
Przynieś do nas każdy zużyty sprzęt komputerowy, AGD lub RTV, zużyte baterie.
Wszystkich mieszkańców zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.
Dziękujemy za Waszą pomoc!
225.rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
„Dniu radości, dniu wesela!
Jak szeroki polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela
Vivat! Vivat! Trzeci Maj!”

           W miniony piątek (29 kwietnia), w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, poświęcona 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Celem jej było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.
Gimnazjaliści z klasy drugiej ze wsparciem uczniów klas V i VI szkoły podstawowej zaprosili Dyrekcję, Radę Pedagogiczną oraz uczniów do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Słowem i pieśnią, młodzież przybliżyła wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.
Z pewnością uroczystość była dla nas wszystkich niecodzienną lekcją historii, która przypomniała okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej Ustawy Rządowej oraz podkreśliła znaczenie tego ważnego wydarzenia dla dalszych losów polskiego narodu.
Dzięki tej akademii, data 3 Maja 1791 roku pozostanie dla wszystkich datą wiele znaczącą. Świat idzie z postępem: komputer, Internet, nowoczesne technologie, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! A konstytucja majowa do takich narodowych skarbów należy! I choć obowiązywała zaledwie 14 miesięcy to dla Rzeczpospolitej miała ogromne znaczenie.


X Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

          K wiecień to miesiąc poświęcony książce. W związku z tym Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania książki i czytelnictwa oraz krzewienia kultury pięknego słowa po raz dziesiąty była organizatorem powiatowego pod hasłem „Każda książka, drogie dzieci, coś mądrego Wam poleci”.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i cieszy się dużym zainteresowaniem, a jego poziom jest coraz wyższy. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z 10 szkół podstawowych naszego powiatu.
Wybrani uczniowie podczas eliminacji powiatowych mają trzy minuty na zaprezentowanie przygotowanego fragmentu prozy, który jest oceniany pod względem wyrazistości, dykcji oraz intonacji.
Reprezentująca naszą szkołę uczennica klasy VIb, Barbara Tachasiuk, zdobyła wyróżnienie.Wyniki konkursu plastycznego "Witaj majowa jutrzenko"

          Dnia 28 kwietnia 2016r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu, podczas uroczystego podsumowania Tygodnia Patrona „Kuźnica Kołłątajowska”, odbyło się rozdanie nagród dla dzieci biorących udział w gminnym konkursie plastycznym – „Witaj majowa jutrzenko”.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy V Patrycja Stawiarz została laureatką III miejsca, natomiast uczennica klasy VI Ola Skonieczna zdobyła wyróżnienie.
Cieszymy się i gratulujemy sukcesu.
„Żyj smacznie i zdrowo” – gotuj z pełną głową

          W kwietniu w klasach gimnazjalnych odbyły się zajęcia w ramach 6 edycji konkursu „Żyj smacznie i zdrowo” – gotuj z pełną głową. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania zrobione przez siebie zdrowe potrawy oraz poznali wiele nowych informacji na temat produktów żywnościowych i sposobu przygotowywania zdrowych posiłków.
Część uczniów postanowiło podzielić się zdobytą wiedzą z młodszymi kolegami i zorganizowało zajęcia w świetlicy szkolnej, gdzie zaprezentowali sposób przygotowania zdrowego posiłku.

Kinga MaculewiczŻyj smacznie i zdrowo!

           W piątek 22 kwietnia 2016 roku odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. Przeprowadzone zostały one przez uczennice klas I i II gimnazjum z dziećmi z klas I-III szkoły podstawowej w szkolnej świetlicy. Celem zajęć było:
-kształtowanie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ( spożywanie owoców, warzyw i nabiału i ograniczanie spożywania słodyczy);
-pogłębianie wiadomości na temat zdrowego odżywiania;
-ocenianie zachowań służących i zagrażających zdrowiu.
Po krótkim wprowadzeniu, przygotowywane były zdrowe tortille tym razem z papieru.
Wszyscy świetnie się bawili i gorącymi oklaskami, podziękowali za przeprowadzone zajęcia.
Spotkanie stanowiło doskonałą promocję zasad racjonalnego odżywiania się i stosowanie ich w życiu codziennym.
Obchody Dnia Ziemi w nasze szkole

           22 kwietnia, na całym świecie obchodzony jest „Dzień Ziemi”. Został on stworzony po to, aby to był czas na zainteresowanie się problemami z jakimi boryka się nasza planeta. W związku z tym uczniowie z IV-VI klas przygotowali prezentacje o zagadnieniach ekologicznych, aby opowiedzieć o zagrożeniach dla Ziemi kolegom z młodszych klas. Były to tematy związane z ocieplaniem się klimatu, dziurą ozonową czy problemy zanieczyszczania środowiska. Omówiony został problem ginących i zagrożonych gatunków tj.: pszczoły niedźwiedzie polarne, tygrysy czy pandy.
Nagrodą za ciężką pracę uczniów było spotkanie z archeologiem – Arturem Grabarkiem, który w przystępny sposób opowiedział o pracy archeologa oraz przybliżył elementy historii terenów na których mieszkamy. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądały i po co stawiane były dymarki, czy zwyczaje pochówku na tych terenach.

Kinga Maculewicz
Konkurs "Zdrowa żywność"

          Dnia 20 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej Nr.2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu, odbyło się rozdanie nagród dla dzieci biorących udział w gminnym konkursie – „Zdrowy styl życia”.
Była to okazja do spotkania uczniów z dwójki oraz uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Wszyscy wspólnie mogliśmy obejrzeć prace konkursowe, czyli filmiki o tematyce zasad zdrowego stylu życia. Byliśmy w pełni uznania dla pomysłowości i zdolności naszych uczniów. Nagrody rozdawane były przez Panią Dyrektor – Aldonę Cyranowicz. Nie zabrakło również organizatorów i opiekunów konkursu – Pani: Ewy Podymy, Edyty Kurlej oraz Kingi Maculewicz.
Każdy uczeń został obdarowany dyplomem oraz nagrodą, której wartość zależała od zajętego miejsca. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami .

Do zobaczenia na następnym konkursie!
Kinga Maculewicz

Poniedziałek dniem wolnym

Informujemy, że poniedziałek 2 maja 2016 roku jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.
Strona 1 z 71 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest pi±tek 6 Maja 2016.
Imieniny obchodzą: Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita
Zaloguj się do e-dziennika
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2015 by Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.