Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.10.2019 06:25:42  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do rozpoczęcia roku szkolnego
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
41.Rocznica wyboru papieża Jana Pawła II
          41 lat temu, 16 października 1978 roku metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch i najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku.
Aby oddać hołd naszemu Wielkiemu Polakowi a zarazem Patronowi naszej szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się pod miejscowy pomnik Jana Pawła II i i złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze.
Przez cały dzień przez szkolny radiowęzeł przekazywane były informacje dotyczące życia i pontyfikatu naszego Papieża, oraz rozbrzmiewały pieśni związane z osobą Jana Pawła II i miejscami, w których przebywał. Nie mogło zabraknąć ulubionej i autorskiej pieśni JP 2 "Barka".

Nakrętki dla Oskara
          ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA OSKARA

Nakrętki można przynieść do szkoły i zostawić je pojemniku przy wejściu.
Cel zbiórki - zakup specjalnego wózka dziecięcego i podnośnika transportowo - kąpielowego.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w akcji.

19. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II
          10 października 2019 roku uczniowie klas IVa, IVb, Vb Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach wraz z opiekunami stanęli u stóp klasztoru na Jasnej Górze, by po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu Rodzin Szkół noszących imię Jana Pawła II.
10 tys. młodych ludzi z 250 szkół, ponad 200 szkolnych pocztów sztandarowych stanęło w czwartek, 10 października przed jasnogórskim Szczytem, by uczestniczyć w 19. Pielgrzymce Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Mottem spotkania stało się hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”.
W tym roku w czasie pielgrzymowania nawiązywano do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, ale również do 100. rocznicy urodzin papieża Polaka, która przypada na rok szkolny 2019/2020. Wyjazd nasz był pierwszym punktem programu obchodów przez naszą szkołę 100 rocznicy urodzin Patrona - Świętego Jana Pawła II.
Po uroczystości uczniowie zwiedzili m.in. Kaplicę Matki Bożej jak również mieli możliwość zatrzymania się i przy cudownym obrazie Matki Boskiej. Dla wielu z nich był to czas skupienia, refleksji a także wzruszenia.
Przed wyruszeniem w drogę powrotną zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i kupiliśmy pamiątki dla najbliższych.Koncert w Warszawie
          Dnia 9 października uczniowie klas VII i VIII uczący się języka niemieckiego uczestniczyli w koncercie niemieckiego rapera Roger’a Rekless’a.
Koncert odbył się w klubie Progresja w Warszawie. Patronat nad koncertem objął Goethe Institut. Udział w koncercie umożliwił nam fakt realizowania w tym roku projektu DEUTSCH PLUS, koordynowanego właśnie przez Goethe Institut.
Na kilku lekcjach przed koncertem uczniowie poznali ciekawą osobowość tego muzyka, jego styl muzyczny oraz kilka sztandarowych utworów.
Koncert był świetną okazją do wspólnej zabawy, śpiewania w języku niemieckim, opanowania kolejnych zwrotów.
Muzyk to przemiły artysta, szybko nawiązał kontakt z młodzieżą. Na koniec wspólne selfie i autograf. Dziękujemy Instytutowi Goethego w Warszawie za wspaniałą inicjatywę.Biegi przełajowe w Kamionie
          Dnia 9 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzypowiatowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych w Kamionie.
Po świetnym występie w zawodach powiatowych, liczyliśmy także na medale na tym etapie i może na awans do finału wojewódzkiego.
Nie wiele zabrakło chłopcom z rocznika 2007-2009, którzy zajęli 3 miejsce przegrywając jedynie z piłkarską szkołą Znicza Pruszków oraz o zaledwie 10 metrów z Raszynem ( niestety tylko 2 pierwsze miejsca awansowały na etap wojewódzki).
Z kolei dziewczynki z rocznika 2007-2009, bardzo dobrze zaczęły bieg i po dwóch zmianach były na prowadzeniu. Niestety rywalki na kolejnych zmianach okazały się zbyt silne i ostatecznie nasze reprezentantki zajęły 5 miejsce.
Ostatnie przed szansą na awans stanęły dziewczynki 2005-2006, jednak i tu ciężkie warunki na trasie dały się we znaki naszym zawodniczkom i ostatecznie zakończyły rywalizację na 4 miejscu.
To już ostatnie zmagania biegowe w tym roku kalendarzowym, gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy wytrwałości w przygotowaniu do wiosennych zawodów.
Skład sztafet:
chłopcy 2007-2008-2009
1. Maksymilian Szustkowski
2. Antek Radziszewski
3. Kajetan Godzina
4. Maciej Osiński
5. Jakub Banasiuk
6. Filip Tarnowski
7. Piotr Piwowarski
8. Mateusz Pajka
9. Wojtek Godzina
10. Łukasz Bartko

dziewczęta 2007-2008-2009:
1. Katarzyna Pniewska
2. Maria Pietrzak
3. Iga Mielcarz
4. Zuzia Koceniak
5. Hania Ksit
6. Oliwia Olczak
7.Amalka Jarka
8. Alicja Wyszpolska
9. Maria Krzycka
10. Julia Krajewska

dziewczęta 2005-2006
1. Karolina Olesiejuk
2. Maja Słowińska
3. Kinga Olszak
4. Natalia Głuchowska
5. Wiktoria Wojdylak
6. Maria Pokraśniewicz
7. Weronika Tyl
8. Malwina Rączkowska
9. Amelia Marciniak
10. Jagoda Szulawska

Bartosz Piwowarski
Chłopcy z Placu Broni
          2 października 2019 r. uczniowie czterech klas ( V b, V c, VI a, VI b ) udali się do Centrum Kultury w Grodzisku na przedstawienie pt. "Chłopcy z Placu Broni". Opiekę sprawowało sześciu nauczycieli naszej szkoły. Dwa autokary ruszyły o 10.50. Spektakl został przygotowany przez Teatr Muzyczny Syrenka z siedzibą w Warszawie i rozpoczął się o godzinie 12.00. Widowni przede wszystkim podobały się piosenki wykonywane przez aktorów na żywo. Trzymaliśmy kciuki za chłopców walczących o swój plac do zabaw i przeżywaliśmy ,"śmierć" biednego, bohaterskiego Nemeczka.


75 rocznica bitwy pod Jaktorowem
          Od kilkunastu lat w ostatnia niedziela września jest tradycyjnie wielkim świętem patriotycznym w Budach Zosinych. W tym roku mija 75 rocznica wielkiej bitwy w miejscowości Budy Zosine pod Jaktorowem. Jak co roku wydarzenie to jest upamiętnianie przez organizacje kombatanckie, jak i władze samorządowe.
Już od ponad dziesięciu lat delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczy w tej uroczystości.
Stałym punktem uroczystości jest Apel Poległych oraz składanie wieńców i wiązanek na grobie poległych bohaterów.
Po zakończeniu Mszy św. polowej oraz oficjalnych uroczystości odbyła się rekonstrukcja historyczna bitwy i piknik historyczny.
Narrator rekonstrukcji, opowiedział historię zmagań wojennych z września 1944 roku. Inscenizacja jest rozbudowywana i obecnie stanowi obszerny spektakl, który przyciąga widzów. Mają oni okazję obejrzeć m. in. wybuchy, zestrzelenie niemieckiego samolotu, pożary budynków, pól i lasów, które robią wrażenie na licznie zgromadzonych gościach.
Na koniec spotkania odbył się tradycyjny piknik historyczny, a strażacy z OSP Międzyborów i OSP Jaktorów jak zwykle częstowali żołnierską grochówką.
Udział dzieci i młodzieży w uroczystości jest doskonałą lekcją historii dla młodego pokolenia.Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
          W zainicjowanej w 2002 r. przez Komisję Europejską kampanii "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu", polskie miasta biorą udział od samego początku.
Nasza szkoła również brała udział w tej kampanii, która trwała w dniach 16 - 22 września a kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT był "Dzień bez samochodu" przypadający na niedzielę 22 września.
W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Organizowanym wydarzeniom towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców.
Hasło kampanii ”Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” - pozwoliło na zorganizowanie konkursu plastycznego w klasach IV-VIII SP, przeprowadzenie Quizu na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach w czasie jazdy rowerem i ruchu pieszego.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w każdej klasie przeprowadziła krótką pogadankę na temat jakie korzyści mogą przynieść aktywne środki transportu indywidualnego, jak mogą wpłynąć na nasze zdrowie i środowisko. Przypomniała podstawowe zasady jakie obowiązują w czasie jazdy rowerem i poruszania się pieszo.
Przed wakacjami w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Bezpieczna jazda rowerem w kasku”. Uczestniczyło w niej 104 uczniów a celem jej było propagowanie bezpiecznej jazdy rowerem w kasku.
XIII REGIONALNE MISTRZOSTWA ZRZESZENIA LZS
          W Bieniewicach nie zwalniamy tempa.
W sobotę - 5 października, 19 osobowa reprezentacja szkoły wzięła udział w XIII REGIONALNYCH MISTRZOSTWACH ZRZESZENIA LZS W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w Osuchowie.
Nasi zawodnicy nie dali szans rywalom, zdobywając 4 złote medale, 3 srebrne, 2 brązowe oraz 2 miejsca czwarte i 2 piąte.
W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce!
Zawodnicy na podium otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci m.in. zegarków, toreb sportowych, bidonów, dartów oraz zestawu do tenisa.
Poniżej przedstawiamy naszą reprezentację wraz z zajętym miejscem:
1. ŁUKASZ BARTKO 1
2. AMALKA JARKA 1
3. KAJETAN GODZINA 1
4. KATARZYNA PNIEWSKA 1
5. MACIEJ OSIŃSKI 2
6. MATEUSZ PAJKA 2
7. WIKTORIA WOJDYLAK 2
8. JULIA KRAJEWSKA 3
9. MAJA SŁOWIŃSKA 3
10. WOJCIECH GODZINA 4
11. OLGIERD OSTROWSKI 4
12. PIOTR PIWOWARSKI 5
13. FILIP TARNOWSKI 5
14. DOMINIKA KSIAŻEK 6
15. HANIA KSIT 7
16. ZUZIA KOCENIAK 8
17. MIŁOSZ WOJCIECHOWSKI 8
18. JAKUB BANASIUK 9
19. FILIP MIŃKOWSKI 13
Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy poświęcili swój wolny czas w sobotę, a niech żałują Ci, którzy się nie pojawili.
Bieniewice rządzą !!! 😁😁😁

Bartosz Piwowarski
Dobra passa naszych biegaczy
          W dniu 3 października w Zielonkach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny ( w sumie 40 uczniów - chłopcy i dziewczęta) z kategorii dzieci i młodzieży.
W pierwszym biegu startowały dziewczynki z kat. Dzieci na dystansie 800 m. Ukończyły rywalizację na 2 miejscu, przegrywając jedynie ze szkołą ze Starych Babic. Skład naszej sztafety:
1. Katarzyna Pniewska
2. Maria Pietrzak
3. Iga Mielcarz
4. Zuzia Koceniak
5. Hania Ksit
6. Oliwia Olczak
7. Amalka Jarka
8. Zosia Sitarska
9. Maria Krzycka
10. Julka Krajewska
W drugim biegu na dystansie 800 m startowali chłopcy z kategorii - dzieci (2007-2009). Chłopcy obronili tytuł mistrza powiatu z przed roku, zajmując 1 miejsce po fantastycznym finiszu na ostatniej zmianie Łukasza Bartko. Skład złotej sztafety:
1. Maksymilian Szustkowski
2. Antek Radziszewski
3. Kajetan Godzina
4. Maciej Osiński
5. Jakub Banasiuk
6. Filip Tarnowski
7. Piotr Piwowarski
8. Mateusz Pajka
9. Wojtek Godzina
10. Łukasz Bartko
Kolejny bieg to rywalizacja dziewcząt w kategorii młodzież ( 2005-2006).Sztafeta zajęła pierwsze miejsce.Skład drużyny:
1. Karolina Olesiejuk
2. Maja Słowinska
3. Kinga Olszak
4. Natalia Gluchowska
5. Wiktoria Wojdylak
6. Patrycja Kelmer
7. Monika Struniawska
8. Malwina Raczkowska
9. Amelia Marciniak
10. Jagoda Szulawska
Ostatni bieg to zmagania chłopców w kategorii młodzież, ukończony na 4 miejscu, najbardziej pechowym miejscu dla sportowców.
Bieg o zróżnicowanym tempie, przed ostatnią zmiana byliśmy na 6 pozycji, ale ponownie wspaniały bieg na ostatniej zmianie Oliwiera Słomiany pozwolił nam na zajęcie 4 miejsca. Sklad sztafety:
1.Michał Ferenc
2. Jan Woźniak
3. Mateusz Gałkowski
4. Krzysztof Sitarski
5. Piotr Twaróg
6. Kacper Mikołajczyk
7. Dawid Franczuk
8. Paweł Ziarno
9. Oskar Śmigielski
10. Oliwier Słomiany
Do finału międzypowiatowego, który odbędzie się 9 października w Kamionie awansowały 2 sztafety dziewcząt i jedna chłopców. Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu.

Bartosz Piwowarski
Piękna nasza Polska cała...
          Zespół pieśni i Tańca „Mazowsze" to od 60 lat ambasador naszej kultury ludowej. To w Karolinie, Mira i Tadeusz Sygietyńscy założyli zespół, który miał na celu promowanie polskich tańców i pieśni, mających swoje korzenie na wsi.
3 października, uczniowie klas II, III i IV wraz z opiekunami udali się do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze'' w Otrębusach (od 1948r.).
Uczniowie obejrzeli widowisko edukacyjne dla dzieci - "MAGICZNA PODRÓŻ - PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”. Trójka głównych bohaterów tej fabularnej opowieści: mała dziewczynka Agnieszka, jej starszy brat Tomek oraz tajemniczy konserwator starych ludowych instrumentów muzycznych - Pan Kajetan zabrali nas w pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę.
Wraz z nimi poznaliśmy niezwykłe rzemiosło ludowe (m. in. wycinanki kurpiowskie - leluje, misternie zdobione wysokie palmy wielkanocne, ręcznie malowaną wilamowicką skrzynię posagową), charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe (takie, jak burczybas, diabelskie skrzypce, weselny kozioł wielkopolski), zwyczaje i tradycje. Odwiedziliśmy osiem barwnych i fascynujących miejsc: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów).
Ten poznawany barwny świat fascynuje i jednocześnie uczy szacunku dla polskiej tradycji kultury ludowej.
Każdy z odwiedzanych regionów zilustrowany jest przez efektowne tańce regionalne, a prezentowane przez tancerzy kostiumy są prawdziwymi arcydziełami sztuki ludowej.
Poszczególne sceny spektaklu łączone są animacją komputerową, prezentującą z bliska charakterystyczne stroje regionalne wraz z ich haftami i zdobieniami. Animacjom towarzyszą też, w charakterze przewodnika, tematy muzyczne zaczerpnięte z twórczości ludowej odwiedzanych regionów.
Wykonawcami tej niecodziennej formy teatralnej jest Balet i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz aktorzy.
Na zakończenie mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia z członkami zespołu i kupić pamiątki.
Było wesoło, barwnie, tanecznie, po prostu cudownie - wszystkim się podobało.Strona 1 z 115 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 20 Października 2019.
Imieniny obchodzą: Irena, Jan, Kleopatra, Witalis
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.