Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Kronika szkolna | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 04.12.2016 19:16:30  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Historia szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
B&N
Karta rowerowa
Kronika szkolna
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Zajęcia pozalekcyje
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Basen

Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Reedukator
Logopeda

Szukaj

Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły - ...
Absolwenci szkoły - ...
Absolwenci szkoły - ...
Wycieczka do Centrum...
Nowy plac zabaw dla ...
Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Konkurs "Zdrowa śniadaniówka - pracuje główka"
KONKURS SZKOLNY
"Zdrowa śniadaniówka - pracuje główka"
Zasady udziału w konkursie:
1) Dla kogo? – uczniowie klas I-III
2) Do kiedy? - do 15 XII
3) Co? Każdy uczestnik opracowuje tygodniowe, zdrowe menu do szkolnej śniadaniówki. Przez tydzień przygotowuje sobie śniadania do szkoły według ułożonego menu i sporządza dokumentację zdjęciową(rysunkową) swoich śniadań. Cały projekt dostarcza do wychowawcy.
W skład projektu wchodzą: estetycznie napisane menu na pięć dni (od poniedziałku do piątku) oraz 5 zdjęć lub starannie wykonanych rysunków. Uczniom I klasy w pisaniu pomagają rodzice.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
Zebranie w sprawie wyjazdu na narty


Informacja dla wyjeżdżających na obóz zimowy

W czwartek 1 grudnia 2016 roku o godz. 18.00
odbędzie się zebranie rodziców uczniów wyjeżdżających na obóz narciarski.

Obecność obowiązkowa.
Świąteczna zbiórka żywności wystartowała - 20 lat pomagania

"Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada,
lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi."

Jan Paweł II
          Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności rozpoczęła się w piątek, 25 listopada i potrwa do niedzieli, 27 listopada.
Prawie 9 milionów ton jedzenia, z którego mogło powstać 18 milionów posiłków dla ludzi, którzy bardzo tego potrzebują. Tak można najprościej podsumować 20 lat Świątecznej Zbiórki Żywności. W zeszłym roku jedzenie trafiło do 230 tysięcy osób.
Celem zbiórki jest zebranie produktów długoterminowych: mąki, konserw, cukru, oleju, słodyczy, makaronu, kaszy, ryżu. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych.
W naszej szkole było i jest duże zainteresowanie wolontariatem, który uczy postaw szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka.
Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy dla kreowania postaw altruistycznych. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez Wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia.
Zaangażowanie w zbiórkę stało się zwyczajem coraz większej liczby Polaków.
Krajowe Stowarzyszenie "Przyłącz się do nas" jako partner Banku Żywności, podobnie jak w ubiegłych latach włączył się w tę ogólnopolską akcję, zbierając żywność na Święta Bożego Narodzenia dla najuboższych rodzin zamieszkujących teren Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
W tegoroczną zbiórkę żywności, kolejny raz włączyła się nasza młodzież gimnazjalna, która w ramach wolontariatu pomagała w hipermarketach (Biedronka,Tesco, InterMarche, Marcpol) na terenie miasta Błonie i Leszno.
Nasi wolontariusze przy specjalnie oznakowanych koszach informowali klientów o idei akcji, zachęcali do kupienia choćby jednego produktu, rozdawali ulotki, odbierali dary i dziękowali darczyńcom.
W tym szczególnym roku (rok szkolny 2016/17 ogłoszony został Rokiem Wolontariatu) do akcji przystąpiło 40 gimnazjalistów z naszej szkoły.
Pozyskiwane produkty żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących - do tych, którym bez wsparcia szczególnie ciężko przetrwać okres świąteczny.
Konkurs bożonarodzeniowy

          Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza bombka i ozdoba choinkowa".
Pomalowane bombki składamy w świetlicy szkolnej do dnia 9 grudnia 20016r.
Nagrody wręczone zostaną na uroczystym apelu szkolnym dnia 22 grudnia 2016 r.
          Najpiękniejsze bombki będą licytowane podczas "XI" Edycji Malowania bombek w Bieniewicach" organizowanej przez Zespół Szkól im. Jana Pawła II w Bieniewicach oraz Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Witanowa i Bieniewic.
W tym roku organizatorzy zapraszają wszystkich w sobotę 10 grudnia 2016 roku o godz. 15.00.
          Dochód z licytacji przeznaczany jest na fundusz stypendialny "Dam Radę" - stypendium dla pracowitych uczniów naszej szkoły.
Tym goręcej zapraszamy do udziału w tej pięknej akcji.

Bliższych informacji udzielą panie Magda Kacalińska i Hanna Wasilewska - Weiss.
Wizyta w schronisku

          Kiedy ruszyła akcja pomocy dla zwierząt pod hasłem "Pomóż zwierzakom", Samorząd Uczniowski naszej szkoły natychmiast do niej przystąpił.
Na czym polegała akcja? - W jej ramach każdy już za kilka, kilkanaście złotych mógł podarować zwierzakom dobrej jakości karmę w dowolnej ilości, w zależności od tego, jakimi środkami dysponuje.
W przeprowadzonej w szkole zbiórce karmy i pomocy rzeczowej dla schroniska w Milanówku, udało się zgromadzić dużą ilość zarówno karmy suchej jak i mokrej (w puszkach i saszetkach). Wynik akcji okazał się naprawdę imponujący. - zebrano 180 kg karmy.
Dnia 24 listopada 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Barbarą Siedlecką oraz p. Agnieszką Kobusińską udali się po raz już kolejny do " Schroniska dla zwierząt w Milanówku", aby przekazać dary zebrane podczas akcji w naszej placówce.
Miejmy nadzieję, że zbiórka chociaż w pewnym stopniu pomoże zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy okazali wielkie serce włączając się do naszej akcji.
Poszanowanie zwierząt przez człowieka wiąże się z poszanowaniem ludzi między sobą, dlatego od najmłodszych lat należy uczyć człowieka obserwować, rozumieć, szanować i kochać zwierzęta… Taki właśnie cel przyświeca akcjom na rzecz zwierząt.
Samorząd Uczniowski pragnie złożyć serdeczne podziękowania Rodzicom - p. Krzysztofowi Granowskiemu i p,. Markowi Olszak - za zorganizowanie transportu do schroniska
Odblaskowa dyskoteka

          Dnia 24 listopada 2016r. w naszej szkole było bardzo głośno i odblaskowo. W ramach programu profilaktycznego „B&N”, w którym bierzemy udział, odbyła się zabawa dla klas IV-VI oraz gimnazjum połączona z edukacją o naszym bezpieczeństwie na drodze oraz Andrzejkami. Tym razem do organizacji akcji przystąpił Samorząd Uczniowski.
Uczniowie wyposażeni w odblaski wirowali na parkiecie. W przyciemnionym świetle taniec z odblaskami dawał niezwykłe efekty i uczniowie naocznie mogli przekonać się na jakiej zasadzie działają elementy odblaskowe. Nasze tańce skończyły się wieczorem i oczywiście każdy z nas, aby zapewnić sobie widoczność i bezpieczeństwo na drodze, wracał do domu wyposażony w odblaski i odblaskową kamizelkę.
Pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka udała się i mamy nadzieję, że następne będą równie wesołe i kolorowe.
Bank odblasków

           B&N czyli Szkolna akcja BANK ODBLASKÓW skierowana do ...

,, Gdy czas porządków zapuka do Twych drzwi,
odszukaj niepotrzebne w swoim domu odblaski...
Przynieś je do nas- raz, dwa, trzy....
A drugie życie – PODARUJESZ MI !!!”

Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Namawiamy WAS, aby nieużywane odblaski, leżące pośród zabawek, rzucone w kąt trafiły do ,,Szkolnego Banku Odblasków”. Będą one rozdane uczniom. Być może uratują komuś życie!
ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO I NIE TYLKO!!!!!!
Akcja szkolna ,,Bank odblasków” trwa od 15.11.2016 r -20.06.2017r. Do akcji już włączyły się klasy IV.
Więcej informacji uzyskasz u p. Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Uczniowie uczą się udzielania pierwszej pomocy

          Wmiesiącu październiku i listopadzie 2016r. zostały przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom. Szkolenie przeprowadzono na zajęciach technicznych w klasach I-III gimnazjum oraz świetlicowych. Klasy IV przystąpią do takiego szkolenia w ramach wychowania komunikacyjnego wiosną, przed przystąpieniem do egzaminu na kartę rowerową. Zajęcia pod hasłem „Uczymy się ratować" prowadziła nasza pani pielęgniarka.
Podczas zajęć uczniowie uczyli się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje.
Poprzez ciekawe formy prezentacji wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. Najpierw odbyła się projekcja filmu instruktażowego pt. „Czy potrafisz ratować życie?”. Obejrzeliśmy instrukcję ćwiczeń resuscytacji krążeniowo – oddechowej i poznaliśmy kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy. Następnie młodzi kursanci na fantomie zademonstrowały to, czego nauczyły się na zajęciach - jak należy prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.
W ten sposób pokazały też, że nawet dziecko jest w stanie pomóc ratować komuś życie.
Na końcu szkolenia każdy chętny miał okazję poćwiczyć na fantomie.
Każdy uczestnik szkolenia już wie, że udzielanie pierwszej pomocy ma swój ustalony schemat:
Bezpieczeństwo osoby ratującej życie.
Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej.
Wezwanie pomocy.
Sprawdzenie oddechu:
a) gdy jest oddech – układamy poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,
b) brak oddechu – wykonujemy 2 oddechy ratownicze i uciskamy 30 razy klatkę piersiową na zmianę, aż do przybycia karetki pogotowia.
Swoją wiedzą mogą teraz podzielić się z innymi.B&N to znaczy...

           B&N czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony". To hasło programu profilaktycznego realizowanego w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych i rowerzystów na obszarze województwa mazowieckiego. Głównym organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.
Nasza szkoła przystąpiła do programu, w ramach którego realizujemy wychowanie komunikacyjne, przygotowujemy do karty rowerowej, uczestniczymy w konkursach BRD, organizujemy szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Więcej szczegółów znaleźć można w zakładce B&N oraz gazetce korytarzowej.Kolejny gość w klasie IB SP
„Na­leży py­tać nie o to, czy zwierzęta mogą ro­zumo­wać, ani czy mogą mówić, lecz czy mogą cierpieć.…”
Jeremy Bentham


          W czwartek 17. listopada 2016 r. klasę I B odwiedziła mama Igora, Anna Dudek – Kubala, która jest weterynarzem. Opowiedziała o swojej pracy oraz opiece nad zwierzętami domowymi, takimi jak pies czy kot. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o swojego pupila, by cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.
Pani Ania opowiedział o takich czynnościach pielęgnacyjnych, jak: szczotkowanie, mycie zębów, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, zabezpieczanie przeciw kleszczom oraz pchłom. Podczas pogadanki posłużyła się przyniesionymi z przychodni przyrządami, jak stetoskop czy otoskop (przyrząd do badania uszu).
Dzieci zadawały bardzo dużo pytań na temat opieki nad zwierzętami, na które bardzo szczegółowo odpowiadał gość.
Wizyta weterynarza zakończyła realizację bloku tematycznego „Zwierzęta domowe”, poprzedzonego zajęciami lekcyjnymi i spotkaniem z Dorotą Sumińską – autorką książek o zwierzętach.

Jolanta Wiącek
Szkolny Konkurs Czytelniczy

          W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Czytelniczy – Znam ,,Złodziejkę książek” Markusa Zusaka. Udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych.
Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do czytania. Powieść, którą wybrały organizatorki konkursu – p. Ewa Stolarczyk i p. Marta Beczek, warto przeczytać. Uczy, jak zostać dobrym, tolerancyjnym i pomocnym człowiekiem. Ukazuje czasy II wojny światowej.
A oto laureatki konkursu:
I miejsce – Jagoda Krzeszowska ( klasa III )
II miejsce – Oksana Stępień ( klasa III )
III miejsce – Barbara Tachasiuk ( klasa I b )

Wyróżnienie – Julia Woźniak ( klasa I b )
Wyróżnienie – Patrycja Gołębiewska ( klasa II )
Gratulujemy serdecznie!
Strona 1 z 76 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 4 Grudnia 2016.
Imieniny obchodzą: Barbara, Krystian, Hieronim, Jan, Bernard
Zaloguj się do e-dziennika
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2015 by Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.