Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 16.01.2021 22:34:11  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach


Nasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Powrót do zajęć szkolnych
          Dobiega końca długa przerwa w nauce spowodowana zimową przerwą świąteczną oraz feriami zimowymi.
Od 18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. W tych klasach wracają również zajęcia projektowe.
Pozostali uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych kontynuują naukę zdalną.
To jest niestety konieczne z uwagi na sytuację pandemiczną, w jakiej się znajdujemy.
Konkurs sportowy – Aktywność fizyczna w czasie nauczania zdalnego
          Drodzy Uczniowie!

Nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają uczniów do udziału w konkursie sportowym "Aktywność fizyczna w czasie nauczania zdalnego" promującym aktywność fizyczną w czasie nauczania zdalnego.
Wiemy, że ogromną ilość czasu spędzacie w domu, a koronawirus spowodował, że wasza naturalna aktywność została wywrócona do góry nogami.
Wierzymy, że na pewno macie wiele ciekawych pomysłów, jak aktywnie i na sportowo spędzać czas, bez regularnych lekcji wf, w domu, na dworze, pod opieką rodzica – zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Należy pamiętać, że każda aktywność fizyczna zwiększa odporność organizmu na zachorowania.
Zapoznaj się z regulaminem poniżej, nakręć filmik, prześlij na podany niżej adres, dopilnuj terminu wysłania.
Najciekawsze filmiki we wszystkich kategoriach zostaną nagrodzone a uczestnicy konkursu otrzymają ocenę celującą z wychowania fizycznego za aktywność.

Regulamin konkursu "Aktywność fizyczna w czasie nauczania zdalnego" (kliknij)

Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa"
          Tegoroczne Boże Narodzenie było zapewne inne niż dotychczasowe. Tym bardziej jednak warto było podtrzymać tradycję wysyłania do siebie kartek świątecznych, które sprawiają, że adresat poczuje się wyjątkowo. Aby zachęcić do kultywowanie tego wspaniałego zwyczaju, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na kartkę Bożonarodzeniową. Z uwagi na sytuację epidemiczną, konkurs odbywał się w trybie online.
Z radością przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego “Kartka Bożonarodzeniowa”:
Laureaci I miejsca:
Natalia Lipowska, klasa VB;
Michał Zabost, klasa VA;
Laureaci II miejsca:
Maciej Zabost, klasa VA;
Zosia Pater, klasa VIA;
Hubert Lipowski, klasa VA;
Laureaci III miejsca:
Marta Zaleska, klasa VA;
Anna Zaleska klasa VIA.
Laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie. Nagrodzonych zapraszamy po odbiór nagród w szkole od dnia 19 stycznia - u pań woźnych. Ponadto uczestnicy konkursu otrzymają ocenę celującą lub bardzo dobrą z plastyki za aktywność.
Wszyscy wszystkim ślą życzenia...
W te święta magiczne - życzenia ślę liczne.
Pachnących jodełek, z ogromem światełek
Olbrzymich prezentów, od wesołych elfów.
Pod obrusem sianka, a za oknem bałwanka.


          Nadchodzi czas Bożego Narodzenia. Wokół nas pojawiają się piękne, świąteczne dekoracje, trwa gorączka przedświątecznych porządków, a w sercach każdego pojawia się nadzieja i radość. Boże Narodzenie to tradycyjny czas spotkań z rodziną, znajomymi.Tegoroczne Boże Narodzenie będzie różnić się od świąt znanych z poprzednich lat. Ale pandemia koronawirusa nie pokona naszej polskiej tradycji. W tym okresie warto być blisko – jeśli nie możemy osobiście – to przynajmniej myślami z ważnymi dla nas osobami.
Życzenia świąteczne 2020 r. to coś, o czym warto pamiętać, by sprawić im radość w tym trudnym dla wszystkich czasie. W naszej szkolnej społeczności życzeń popłynęło wiele: na klasowych wirtualnych wigiliach, na spotkaniach świątecznych on-line.To były chwile bardzo wzruszające mimo, że odbywały się w wirtualnej przestrzeni.
Niezmiennie jednak jest to czas płynących zewsząd dobrych życzeń. Dzisiaj życzenia przyjmujemy od klasy 5b i wychowawczyni p. Barbary Siedleckiej.
Wyniki konkursu piosenek bożonarodzeniowych

Szkoły pozostają zamknięte, ale życie toczy się dalej. Nawet pandemia nie przeszkodziła w zorganizowaniu w naszej szkole, konkursu na piosenkę bożonarodzeniową w języku angielskim, do którego przystąpiło 22 uczniów z klas III - VII.
Jury trudno było podjąć decyzję, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem. Niektóre występy były wzruszające inne zabawne.
Poziom zaprezentowanych utworów o tematyce świątecznej był bardzo wysoki i jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia przy podjęciu decyzji o tym kto powinien zostać zwycięzcą. W rezultacie bardzo burzliwych obrad przyznano:
W KLASACH III- V
1. miejsce (ex aequo) Adam Szypke klasa 5B oraz Helena Radziszewska klasa 3B
2. miejsce (ex aequo) Natalia Lipowska klasa 5B oraz Zofia Mikołajczyk klasa 3A
3. miejsce Michał i Maciek Zabost klasa 5A

W KLASACH VI -VII
1. miejsce (ex aequo) Miriam Wachowiak klasa 6c oraz Marek Nowak klasa 6B
2. miejsce Natalia Szypke klasa 7C
3. miejsce (ex aequo) Gabriel Bełch klasa 6B oraz Aleksandra i Barbara Ryszka klasa 6B

Organizatorzy dziękują za te wspaniałe doświadczenia podczas odsłuchiwania nagrań. Słowa podziękowania kierują do rodziców za tak duże zaangażowanie w realizacji tego wcale nie łatwego zadania.

Na laureatów czekają nagrody, do odebrania w szkole - u pań woźnych. Uczestnicy otrzymają ocenę celującą lub bardzo dobrą z języka angielskiego za aktywność.

DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW GRATULACJE I ŻYCZENIA DALSZYCH SUKCESÓW JĘZYKOWYCH
Nauczyciele języka angielskiego

Świąteczne wydanie gazetki szkolnej
          Drodzy czytelnicy szkolnej gazetki „Czas na przerwę...” - zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem gazetki.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy
zdrowia, szczęścia oraz ciepła rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością,
a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.
Niech ten Nowy zbliżający się Rok 2021 przyniesie ze sobą dużo pozytywnej energii,
spełnienie najskrytszych marzeń, a także radość i uśmiech.
Dyrekcji Szkoły,
Gronu Pedagogicznemu,
Wszystkim Pracownikom SP im. Jana Pawła II w Bieniewicach,
Uczniom oraz ich Rodzicom
życzenia składa
redakcja gazetki szkolnej "Czas na przerwę..." wraz z opiekunem p. Edytą Włodarską.


Poniżej link do wersji elektronicznej ostatniego numeru gazetki.
Gazetka nr 14 (kliknij)

Kalendarz adwentowy
          Od 1 grudnia zaczyna się wielkie odliczanie do Wigilii! Z roku na rok, coraz popularniejsze stają się kalendarze adwentowe, które można kupić w sklepach. W 24 okienkach najczęściej umieszczane są słodkie niespodzianki.
Po co kupować kalendarz adwentowy, jeżeli można go wykonać samemu. Opcji jest mnóstwo: małe koperty z liścikami, drobne upominki w pudełkach – co tylko nasza wyobraźnia nam podpowie…..
W listopadzie i grudniu na lekcjach techniki, oczywiście on-line uczniowie klas V wykonywali projekt KALENDARZA ADWENTOWEGO, w którym opisywali dobór materiałów i narzędzi potrzebnych do jego wykonania. W projekcie została zawarta również instrukcja wykonania kalendarza. Następnie przez kilka kolejnych lekcji, uczniowie pracowali nad ukończeniem swojego pierwszego własnoręcznie wykonanego kalendarza adwentowego, oczywiście zgodnie z założeniami swojego projektu. Piątoklasiści wykazali się dużą kreatywnością. Mając włączone kamery obserwowali wzajemnie postępy prac kolegów i koleżanek. Często wymieniali się spostrzeżeniami na temat techniki wykonywania swoich prac doradzając sobie wzajemnie.
Myślę, że warto trochę się samemu potrudzić i wykonać taki kalendarz, którego nie można kupić w żadnym sklepie. Miło było obserwować zaangażowanie uczniów. Widać było, że praca ta przynosiła im satysfakcję. Niektórym uczniom nie wystarczyła praca, tylko nad kalendarzem adwentowym. Wykonali również ozdoby świąteczne. Zapraszam do galerii zdjęć!
Renata Soprych – nauczycielka techniki i fizykiŻyczenia małych serc...
          Życzenia z serc płynące......
Uczniowie klasy IIIb wykonali własnoręcznie kartki z życzeniami świątecznymi dla osób z Domu Pomocy Społecznej w Warszawie. Wraz z drobnymi upominkami trafią do konkretnych osób te z serca płynące życzenia od naszych uczniów i ich rodziców. Kartki są przepiękne i na pewno sprawią wiele radości.Święta tuż, tuż....
          Idą święta....
W związku z epidemią koronawirusa, klasy IV- VIII szkoły podstawowej od 26 października uczestniczą w nauczaniu zdalnym. Jest to dla nas wszystkich bardzo trudny czas – lekcje online, brak kontaktów z rówieśnikami, nauczycielami.
Przed nami wyjątkowy czas, bowiem przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym uczniowie na lekcjach plastyki wykonywali karty świąteczne – które przesyłali najbliższym gdyż w związku z sytuacją nie mogą się spotkać tak jak zazwyczaj w święta oraz ozdoby bożonarodzeniowe, które zdobić będą drzewka choinkowe w domach lub stanowić będą własnoręcznie wykonany prezent świąteczny. Przygotowanie takich prezentów to doskonały sposób na twórcze działanie. A poza tym pochodzą zawsze z wnętrza serca i są wyjątkowe dla odbiorcy. Z pewnością będzie dla kogoś miłą niespodzianką.
Prezentujemy mini galerię świąteczną - zdjęcia są słabej jakości ale doskonale prezentują zaangażowanie, kreatywność, zadowolenie oraz efekty pracy.

Regulamin konkursu kolęd w języku angielskim
          Miłośników kolędowania zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie kolęd i piosenek w języku angielskim oraz zapoznania się z regulaminem konkursu.

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK
BOŻONARODZENIOWYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM


REGULAMIN


Cele konkursu:
•motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i poszukiwanie nowych możliwości
edukacji,
•rozwijanie umiejętności językowych,
•rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek oraz piosenek
bożonarodzeniowych,
•ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci
•promowanie kultury i tradycji bożonarodzeniowych angielskiego obszaru
językowego.

Termin konkursu:
22 grudnia

Zasady uczestnictwa:
1.Konkurs odbędzie się w formie zdalnej.
2.Każda klasa zaproszona do udziału w konkursie może wytypować do 2 reprezentantów.
3.Chętni uczniowie
-A nagrywają swój występ w formie pliku dźwiękowego, lub
-B nagrywają swój występ w formie filmiku video, lub
-C występują online w dniu konkursu
4. Plik z nagraniem należy przesłać do dnia 21 grudnia
5. Uczestnicy konkursu występują indywidualnie.
6. Uczestnicy biorący udział w konkursie występują w dwóch kategoriach wiekowych:
- klasy III – V szkoły podstawowej
- klasy VI-VIII szkoły podstawowej
7. Uczestnicy wykonują dowolnie wybrany jeden utwór w języku angielskim ,
- kolęda/piosenka bożonarodzeniowa musi być zaśpiewana z pamięci,
- utwory mogą być wykonywane z podkładem muzycznym lub z akompaniamentem własnym
lub a’capella
- wykonaniu kolędy mogą towarzyszyć stroje i rekwizyty przybliżające treść i charakter utworu,
- kolejność występów jest ustalana przez organizatorów.
- długość utworu nie może przekraczać 3 minut.
8. Występy oceni jury, nauczyciele j. angielskiego: Magdalena Radziszewska i Magdalena Wachowiak

Kryteria oceny:
1. Oceny prezentacji konkursowych dokonuje Jury Magdalena Radziszewska i Magdalena Wachowiak
2. Dokonując oceny Jury bierze pod uwagę:
- oryginalność prezentowanego utworu (1-10)
- poprawność językową (1-10 pkt)
- wartość artystyczną prezentacji: wszelkie elementy, które dodatkowo wzbogacą występ
tzn. : stroje, rekwizyty, dekoracje, instrumenty, scenki tematyczne, itp. (1-6 pkt).
- muzykalność ( 1-10 pkt).

Nagrody:
1.Każdy uczestnik konkursu otrzyma 5 lub 6 z języka angielskiego , ocena cząstkowa za aktywność, w zależności od zajętego miejsca,
2.Dla zwycięzców trzy pierwsze miejsca 1,2,3 nagrody rzeczowe.

ZAPRASZAMY PRZYŁĄCZ SIĘ


Planszówki - zawsze na czasie
          Przedłużający się czas izolacji związany z pandemią koronawirusa powoduje, że coraz trudniej jest znaleźć sposób na zajęcie czasu, zwłaszcza dzieci. Ale nie tylko.
Pedagog szkolny p. Anna Ludwin -Właszczuk proponuje gry planszowe, które są świetną alternatywą dla gier komputerowych, oglądania programów telewizyjnych czy zwyczajnej nudy, przed którą czasami trudno jest uciec.
Gry planszowe przeznaczone są dla osób w różnym wieku, co stanowi ich niewątpliwą zaletę. Przy planszy mogą spotkać się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Dostarczają rozrywki, uczą nowych umiejętności, angażują uczestników do kreatywnego myślenia. Ponadto edukują, ćwiczą logiczne myślenie, pomagają poznać i zrozumieć świat, dają satysfakcję z wygranej, jak również są dobrym treningiem, żeby poradzić sobie z porażką. Ale przede wszystkim, są okazją do dobrej zabawy, zacieśnienia więzi pomiędzy domownikami i wspólnie spędzonego czasu.
Grając w gry planszowe choć na chwilę możemy zapomnieć o ograniczeniach, które dość trudno jest przetrzymać i do których nikt z nas nie jest przyzwyczajony.
Pani Pedagog zaprasza w podróż po wybranych grach. Poniżej jest link do jej artykułu, w którym znajdziemy przegląd planszówek - jest on mocno subiektywny. Pani Ania miała przyjemność grać w niektóre z nich, zarówno z własnymi dziećmi, jak i z dziećmi, z którymi ma satysfakcję spotykania się w swojej pracy.

"POGRAJ(MY) #wytrwaj#obydowiosny" (kliknij)

Strona 1 z 128 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest sobota 16 Stycznia 2021.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Marceli, Wodzimierz, Waleria
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.