Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 23.08.2019 05:26:10  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do rozpoczęcia roku szkolnego
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Spotkanie z pierwszoklasistami

"Podróż w cudowny świat nauki" - to motto przewodnie pierwszoklasistów, którzy od września w tę podróż wyruszą.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach informuje, że:
          
DNIA 28 i 29 SIERPNIA 2019 R. O GODZ. 17:00
ODBĘDĄ SIĘ ORGANIZACYJNE SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW
Z RODZICAMI I DZIEĆMI KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Kolonie letnie w Farmie Kalina
Kolonie letnie „Farma Kalina 2019” w Łasku
organizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach
w terminie 02. 07. 2019 – 14.07.2019 roku.

„Kolonie letnie" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić dzieciom długi, wakacyjny czas. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe oraz inne placówki organizując różne akcje i formy spędzenia tego czasu. Wszystko po to, żeby dzieci nie poczuły, co to jest nuda.
Może kajaki i piłka nożna? A może trampoliny lub park linowy czy zwiedzanie Kołobrzegu i kąpiel morska? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
Na kolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 2.07 – 14.07.2019 roku wyjechało 48 dzieci z klas I – VIII .
Zajęcia odbywały się codziennie zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Katarzyny Mielcarz, Magdaleny Kacalińskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc:
-zajęcia w wodzie (pływanie, kajakarstwo, rowery wodne, wędkowanie),
-warsztaty profilaktyczne ( zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek),
-chrzest kolonijny,
-ślub kolonijny,
-konkurs na piosenkę kolonijną,
-warsztaty taneczne (nauka podstawowych kroków i figur polki, walca, makareny, cha - chy),
-warsztaty ceramiczne,
-warsztaty plastyczne (rysunek 3D, malarstwo, plakat, tatuaże, kolaż),
-warsztaty kulinarne,
-zjeżdżalnia wodna,
-dmuchańce,
-gry terenowe – GPS, Grand Pri, 50 – tka, Pchli targ,
-zajęcia „Długopis 3D”
-park linowy,
-wycieczki piesze i wycieczka autokarowa do Kołobrzegu (zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych, Latarni Morskiej, molo), wycieczka do Mierzęcina – kręgielnia i ogrody japońskie,
-gry zespołowe – piłka nożna, siatkówka plażowa,
-baloniada,
-budowanie tratwy,
-zajęcia zręcznościowe – mega budowle z mega skrzynek,
-wyjazd do kręgielni,
- robotyka.


Sportowe wyczyny naszych uczniów
          W ostatnich tygodniach przed zakończeniem roku szkolnego wiele działo się na sportowym podwórku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach. I to dosłownie, bo na naszym szkolnym boisku odbywały się zawody zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze w eliminacjach a potwierdzeniem tego są wyniki jakie osiągnęli.
Po udanych eliminacjach powiatowych, nasi sportowcy pod opieką swoich trenerów, brali udział w lekkoatletycznych zawodach międzypowiatowych, które miały miejsce 14 maja w Międzyborowie.
Z dumą możemy się pochwalić, że był to kolejny fantastyczny występ naszych zawodników, z którego przywieźli medale i awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.
30 maja na stadionie RKS-u Orzeł Warszawa odbył się finał wojewódzki, podczas którego nasi sportowcy, mieli okazję rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego Mazowsza.
Najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy III gimnazjum, Pola Granowska, zdobywając I miejsce i złoty medal w skoku dal.
Niewiele do medalu zabrakło uczniowi klasy III gimnazjum, Jakubowi Trochimowiczowi, który w skoku w dal zajął 4 miejsce. Wszyscy wiemy, że jest to pozycja najbardziej nielubiana przez sportowców.
Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom oraz życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach sportowych.
Poniżej przedstawiamy tabelę z wynikami, na poszczególnych etapach:Podziękowanie
          Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy w Błoniu – za zorganizowanie akcji „Lato w mieście 2019” oraz dowóz dzieci do kina i Warszawy, GKRPA w Błoniu – za dofinansowanie wyżywienia, Sołtysowi Bieniewic, pani Grażynie Kościńskiej za dofinansowanie wyjazdu do "Magicznych Ogrodów" w Janowcu.


Lato w mieście
          Wraz z początkiem wakacji w całej Polsce pełną parą ruszyła akcja "Lato w mieście 2019".
Nasza szkoła w ramach tej akcji również przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, które z różnych powodów jeszcze nie wyjechały na wakacje.
Na dobry początek pod troskliwą opieką Pań - Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Pauliny Krajewskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss -pojechały do Eldorado - sali zabaw, która mieści się w Galerii Handlowej Bemowo. Tam dzieci bawiły się w bajkowym świecie Małego Żeglarza - ponieważ sala zabaw posiada ponad 400 m2 konstrukcję zabawową stylizowaną na Statek Piracki, w którym znajduje się ogromny labirynt ze zjeżdżalniami, przeciskaczami, mostami, basenem z piłeczkami, torem przeszkód oraz pochylniami imitującymi wodospady. W przerwie dzieci posiliły się smaczną pizzą i pysznym napojem owocowym.
Kolejny wyjazd był również do Warszawy. W Muzeum Warszawy mieszczącym się w Rynku Starego Miasta. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej połączonej ze zwiedzaniem Starego Miasta (młodsze dzieci) oraz grze miejskiej (dzieci starsze).
Gra odbywała się w przestrzeni staromiejskich murów. Ich zadaniem było m.in. wykonanie dekoracyjnego sgraffita czy poprawne ułożenie puzzli, żeby dowiedzieć się jak przed wojną wyglądał dany budynek. Wcielając się w rolę detektywa, zaopatrzony w kompas i lornetkę, rozszyfrowywali nazwy ulic i budowli znajdujących się na Starym Mieście. Młodsi uczniowie również uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której poszukiwały tropów legend warszawskich. Po zakończonych zajęciach wszyscy podziwialiśmy pomnik Warszawskiej Syrenki, kataryniarza oraz eleganckie konne dorożki.
Zgodnie z zapowiedzią prognostyków czerwiec ma być najgorętszym miesiącem lata. Jak do tej pory wszystko się sprawdza. Upały dają się we znaki wszystkim. Każdy w takim dniu myśli tylko o chłodnej kąpieli. Popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, szczególnie w upalne wakacje jest basen. My też tak uważamy więc pojechaliśmy do Mszczonowa, gdzie znajduje się profesjonalnie wyposażony kompleks basenów z wykorzystaniem unikatowych, słodkich źródeł termalnych.
Cały kompleks składa się z basenów zjeżdżalni wodnych, sauny, groty solnej, boiska do plażowej piłki siatkowej, placu zabaw dla dzieci oraz wielu innych atrakcji. W taki upalny dzień nikt raczej nie myśli o siatkówce tylko o kąpieli w basenie.
Dzieci z przyjemnością pluskały się w bardzo cieplutkiej wodzie. Bardzo żałowały, że czas pobytu tak szybko upłynął. Chętnie zostałyby tam dłużej.
Magiczne Ogrody w Janowcu położonym koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą to wspaniały rodzinny park tematyczny - świetne miejsce rozrywki i rekreacji nie tylko dla dzieci. To tam właśnie spędziliśmy kolejny dzień.


Wyniki konkursu matematycznego
          11 maja w SP w Ożarowie Mazowieckim, 430 uczniów z kilkunastu szkół publicznych i prywatnych z terenu gmin: Błonie, Baranów, Babice Stare, Kampinos, Leszno, Ożarów Mazowiecki i z Pułtuska, uczestniczyło w II etapie konkursu matematycznego MAŁY PITAGORAS i ostatniej edycji konkursu MAŁY EUKLIDES dla uczniów gimnazjum.
Konkurs jest dwuetapowy: w listopadzie lub w grudniu w I etapie szkoły wyłaniają reprezentantów na poziomie poszczególnych klas, w maju w etapie rejonowym wyłaniani są laureaci konkursu.
W tym roku szkolnym do II etapu zakwalifikowało się 82 uczniów klas IV, 82 uczniów klas V, 81 uczniów klas VI, 63 uczniów klas VII, 94 uczniów klas VIII i 28 uczniów klas III gimnazjum. Wśród nich była piątka naszych reprezentantów. Spisali się na medal. A oto wyniki jakie osiągnęli:
- Książek Szymon, klasa IV, zajął I miejsce zdobywając 46 pkt. na 50 pkt. możliwych do zdobycia;
- Ziarno Paweł, klasa VII, zajął III miejsce zdobywając 38 pkt. na 50 pkt.;
- Tachasiuk Maciej,klasa VIII, zajął III miejsce zdobywając 36 pkt. na 50 pkt;
- Pokraśniewicz Jan, klasa VIII, zajął III miejsce zdobywając 35 pkt. na 50 pkt.;
- Olszak Kinga, klasa VI, zdobyła wyróżnienie za dobry wynik tj. 33 pkt.na 50 pkt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Sukcesy matematyczne naszych uczniów
          Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w konkursach matematycznych spisali się bardzo dobrze osiągając świetne rezultaty.
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGURA:
- najlepszy wynik w szkole wyróżniony przez organizatora konkursu ADRIAN BURY, klasa IVc - 100 pkt. na 120 pkt. możliwych do zdobycia (wynik bardzo dobry, laureat musiał mieć minimum 111 pkt.);
- trzy wyniki w szkole wyróżnione przez organizatora konkursu :
- SZYMON KSIĄŻEK, klasa IV c - 98,75 pkt. na 120 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry, wynik bardzo dobry to nie mniej niż 99 pkt.);
- PIOTR SOBIECKI, klasa IIa - 82,50 pkt. na 105 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry, wynik bardzo dobry to nie mniej niż 82,75 pkt.);
- AMELIA BONIKOWSKA, klasa IIb - 66,25 pkt. na 105 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry);
Jak łatwo zauważyć Szymon i Piotr otarli się o próg punktowy dla wyniku bardzo dobrego - obu chłopcom zabrakło tylko 0,25 pkt.!!!.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aktywnie w Beskidach...
          Beskidy to idealne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. Przekonaliśmy się o tym po wycieczce, która miała miejsce w dniach 10 -13 czerwca. Wtedy to klasy VIII i klasy III gimnazjum wybrały się na ostatnią, wspólną wycieczkę w tej szkole - już za kilka dni będą absolwentami naszej szkoły. Pierwszy dzień obejmował wizytę w Bielsku Białej, gdzie może niestandardowo, ale aktywnie spędziliśmy czas, jeżdżąc na gokartach. Jak się okazało była to niesamowita frajda dla wszystkich uczestników wycieczki. Wieczorem dotarliśmy do Międzybrodzia - miejsca naszego zakwaterowania.
Następny dzień to zwiedzanie Wisły ( Perła Beskidu Śląskiego, miejsce zamieszkania naszego słynnego skoczka narciarskiego p. Adama Małysza, słynna skocznia narciarska "Malinka")), Szczyrku , Istebnej ( Kurna Chata, muzeum regionalne) , Koniakowa (słynne koronki koniakowskie - Koniakowska koronka została wpisana do „Księgi rekordów Guinnessa”! Dzieło pięciu koronczarek z Koniakowa ma 5 metrów średnicy, waży 5 kg, składa się 8 tysięcy elementów i 50 km nici. Największa koronka koniakowska świata powstawała prawie pół roku!) .
Trzeci dzień to całodzienny pobyt w Zatorze w największym rodzinny park rozrywki i zarazem największy park rozrywki w Polsce. Tam każdy znalazł coś dla siebie. Pomimo upału wszyscy bawili się doskonale.
Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy na podziwianiu pięknych, zapierających dech widoków z góry Żar (wjazd kolejką, zjazd na torze saneczkowym) a następnie pokonując trasy w parku linowym (ostatni punkt programu wycieczki). Z całą pewnością nie raz wrócimy wspomnieniami do tej przygody.I Bieg im. Zygmunta Karlickiego
          Pośród wielu atrakcji i imprez towarzyszących obchodom XXI Dni Błonia, znalazł się między innymi I Bieg im. Zygmunta Karlickiego.
Dystans biegu wynosił 5 km a panujący upał nie pomagał jego uczestnikom. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Mateusz Szustkowski - zajął I miejsce, w kategorii uczestników do lat 18. Brawo Mateusz! Gratulacje!!!
Co to był za polonez
          Wszyscy, którzy odwiedzają nasza stronę wiedzą, że w piątek w Błoniu odbył się IV Błoński Festiwal Poloneza i innych Tańców Narodowych, inaugurujący obchody XXI Dni Błonia.
Z każdym rokiem chętnych jest coraz więcej. Świadczy to tylko o tym, że wzrasta popularność i potrzeba organizowania takich przeglądów naszych polskich tańców narodowych.
W tym wydarzeniu, które już przeszło do historii, uczestniczyła nasza szkoła reprezentowana przez uczniów klas III gimnazjum. Szkoły uczestniczące w festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.


Zakończenie roku szkolnego
          Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 roku

godz. 8.00 - klasy III gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej
godz. 9.00 - klasy I - III szkoły podstawowej
godz. 11.00 - klasy IV - VII szkoły podstawowej

Strona 1 z 113 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest piątek 23 Sierpnia 2019.
Imieniny obchodzą: Ra, Apolinary, Filip, Mia
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.