Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 23.10.2024 18:30:44  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Witamy

Oficjalna strona internetowa
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Bieniewicach




Nasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sekretariat@spbieniewice.edu.pl

Wizyta klas VIII w Domu Powstańca w Warszawie
          15 i 16 października uczniowie klas VIII, w ramach współpracy z Domem Powstańca w Warszawie, uczestniczyli w spotkaniu z prof. Leszkiem Żukowskim - Żołnierzem Szarych Szeregów i Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, ps.,,Antek”, więźniem obozów koncentracyjnych Flossenbürg i Dachau, prezesem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w latach 2013-2020.
Prof. Leszek Żukowski podzielił się z młodzieżą swoimi wspomnieniami z czasu wojny oraz pobytu w obozach. Wspomnieniom towarzyszyła projekcja filmu-wspomnień Profesora.
Dla młodych ludzi była to niekonwencjonalna, wspaniała lekcja historii, etosu Polskiego Państwa Podziemnego, kształtowania postaw.
Pan profesor – mimo sędziwego wieku 95 lat – zaimponował uczniom niesłychaną pamięcią oraz znakomitą kondycją fizyczną. Podczas spotkania mogliśmy przenieść się w czasie do okupowanej i powstańczej Warszawy, której obraz kreślił przed słuchaczami. Spotkanie z panem prof. Żukowskim pozwoliło nam zrozumieć, co naprawdę oznaczają pojęcia „powstanie” i ,,patriotyzm”.
Dla młodzieży były to chwile bezcenne, pełne wzruszeń i refleksji. Jak podkreślają uczniowie, możliwość spotkania z Panem Profesorem to dla nich ogromny zaszczyt i niezwykłe przeżycie.
Spotkania z Powstańcami - naocznymi świadkami - opowiadającymi swoje przeżycia, dają świadectwo bohaterstwa, patriotyzmu i poświęcenia. Uczą kolejne pokolenia o wartościach, które są warte naśladowania. Uwrażliwiają młodzież na temat wojny, krzywdy ludzkiej, ale i dobra, które spotkało ich w tych ważnych czasach.
Śmiało możemy rzec, że była to dla uczniów wyjątkowa lekcja - ,,żywa lekcja historii”, która niewątpliwie jest jednym z ciekawszych sposobów na poznanie dziejów naszego narodu.
Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli listy dla Powstańców, które pisali wcześniej na lekcji języka polskiego pod czujnym okiem Pani Anety Bronisz oraz symboliczny bukiet kwiatów.
Panie Profesorze - serdecznie dziękujemy!🌹🌹🌹




Dzień krawata
          Krawat jest niezwykle ciekawym dodatkiem, który może błyskawicznie pomóc w stworzeniu eleganckiej kreacji. Ten kultowy, ponadczasowy i ważny element garderoby, nie tylko mężczyzn, ale coraz częściej również kobiet, doczekał się własnego święta pod nazwą Światowy Dzień Krawata (World Cravat Day), obchodzonego 18 października. To wydarzenie szczególnie celebrują Chorwaci, którzy szczycą się tym, że świat mody właśnie im zawdzięcza istnienie krawata.
Tego dnia Samorząd Uczniowski ogłosił akcję ,,Siostro i bracie przyjdź do szkoły w krawacie - krawat szyku doda!" zachęcając do udziału w niej wszystkich uczniów, a krawat - symbol elegancji i dobrego smaku - stał się tematem przewodnim tego dnia.
Dzień krawata w szkole to wyjątkowe wydarzenie, które łączyło w sobie elementy zabawy, edukacji i promocji elegancji. To okazja dla uczniów i nauczycieli do wyrażenia swojej pomysłowości, integracji społeczności szkolnej oraz nauki o historii mody i etykiecie. To również doskonały moment, by zachęcić uczniów do kreatywnego wyrażania siebie poprzez strój, jednocześnie ucząc szacunku dla tradycji i kultury ubioru.
Widok szkoły pełnej dzieci poubieranych w krawaty robił niezapomniane wrażenie. Był to dzień pełen radości, kreatywności i pozytywnej energii, który z pewnością zostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Już teraz nie możemy doczekać się kolejnych inicjatyw Samorządu Uczniowskiego.




Wolontariusze - akcja "Żonkil"
          To już druga edycja programu „Pola Nadziei” realizowanego na rzecz pensjonariuszy Fundacji Hospicjum Onkologicznego w Bramkach https://fho.org.pl/polanadziei/ w której bierzemy udział. Tym razem też nasi wolontariusze licznie wsparli akcję sadzenia cebulek żonkili na terenie Hospicjum. Praca przebiegała sprawnie, a pogoda i nastroje tylko pomagały – okazuje się, że takie praktyczne zajęcia w terenie sprawdzają się rewelacyjnie.
Pierwszy zrealizowany punkt już za nami, a czerpiąc inspirację z tego, że równocześnie w piątek przypadał Światowy Dzień Owoców i Warzyw, to wspólnie postanowiliśmy, że 31 października zorganizujemy w szkole kiermasz pod hasłem: Kolorowe, zdrowe – witamin moc, dzięki nim energii wystarczy Ci na cały rok! . W ten sposób połączymy różne inicjatywy: przyczynimy się do promocji zdrowego żywienia, zachęcimy do próbowania nowych smaków oraz zorganizujemy dobrowolną zbiórkę na sadzonki kwiatków, które posadzimy w otoczeniu szkoły, aby wiosenną porą pięknie rozkwitły. Jednym bowiem z kluczowych punktów przy realizacji „Pól Nadziei” jest charytatywna sprzedaż żonkili, ale wcześniej jeszcze czeka na uczniów wiele propozycji ciekawych przedsięwzięć, bo… dobro daje siłę i napędza do działania - z tego czerpiemy pomysły i moc!



Klasy 3 w PPSP w Błoniu
          17 października 2024 roku uczniowie klas II mieli okazję odwiedzić salę edukacyjną „Ognik”, znajdującą się w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu.
„Ognik” jest interaktywną salą edukacyjną, gdzie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazują dzieciom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w domu, szkole czy podróży. Pomieszczenie oraz wyposażenie zostało całkowicie sfinansowane przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Gminy mieszczące się na terenie powiatu: Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice.
Zajęcia w „Ogniku” prowadzone są na podstawie wcześniej przygotowanych scenariuszy lekcji dotyczących między innymi bezpieczeństwa w domu, szkole oraz na wyjazdach. Prowadzący dokładają wszelkich starań, aby wszystko co zostaje dzieciom przekazane, utkwiło im w pamięci i dało gwarancję prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Duży nacisk kładą również na profilaktykę, bo lepiej „zapobiegać niż leczyć”.
Podczas tego spotkania dzieci zapoznały się z codzienną pracą strażaków oraz zakresem ich obowiązków. Uczniowie zdobyli podstawową wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej, co obejmowało zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia pożarem. Ważnym elementem wizyty było również omówienie sposobów prawidłowego powiadamiania służb ratowniczych, co z pewnością zwiększy świadomość i bezpieczeństwo młodych uczestników zajęć.
Uczniowie mogli z bliska poznać pracę strażaków i zapoznać się ze sprzętem strażackim. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i bogatsi o nowe umiejętności.
Serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony nam czas oraz wyjątkową atmosferę sprzyjającą nauce. Życzymy dzielnym strażakom zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji – uczniowie klas II.



Rajd po Puszczy Kampinoskiej
          W słoneczny dzień 17 października 2024 roku uczniowie trzech klas siódmych z naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie po Puszczy Kampinoskiej, zorganizowanym przez Fundację Misja Kampinos.
Wydarzenie to było częścią projektu „Stop depresji u dzieci – różne aspekty i metody walki”.
Rajd rozpoczął się od krótkiej prezentacji na temat depresji u dzieci, gdzie uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o problemie i jego skutkach.
Następnie, w grupach, wyruszyli na szlak, podczas którego realizowali różne zadania związane z tematyką depresji. Uczniowie musieli wykazać się współpracą i kreatywnością, rozwiązując zagadki oraz uczestnicząc w grach terenowych, które nie tylko bawiły, ale również edukowały.
Na trasie rajdu panowała wspaniała atmosfera. Uczniowie rozmawiali, śmiali się i wspierali nawzajem, co doskonale oddało ideę walki z depresją poprzez integrację i wspólne przeżywanie radości. W miarę postępu rajdu, z każdym pokonanym kilometrem, ich zapał i entuzjazm rosły.
Po powrocie z trasy nadszedł czas na relaks przy ognisku. Uczniowie piekli kiełbaski, rozmawiali o swoich wrażeniach z rajdu i dzielili się przemyśleniami na temat tego, czego się nauczyli. Ognisko stało się doskonałą okazją do zacieśnienia więzi między uczestnikami, a także do refleksji nad tym, jak ważne jest wsparcie w trudnych chwilach.
Rajd po Puszczy Kampinoskiej okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również wartościową lekcją na temat depresji i metod jej przeciwdziałania. Uczniowie wrócili do domu z uśmiechami na twarzach oraz cenną wiedzą, którą będą mogli wykorzystać w codziennym życiu.
Dziękujemy Fundacji Misja Kampinos za zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za aktywne zaangażowanie!




Mali ratownicy
          W roku szkolnym - 2024/2025 jednym z kierunków polityki oświatowej państwa jest wzmocnienie edukacji zdrowotnej w szkole, w tym nauki udzielania pierwszej pomocy.
Od 1 września 2024 r. w szkołach podstawowych realizowane są zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy. Udzielanie jej jest jedną z najważniejszych umiejętności, które uczeń powinien zdobyć w szkole.
W miniony wtorek klasę Ib odwiedził tato Zosi, który jest ratownikiem medycznym. Uczniowie nauczyli się, jakie są najważniejsze zasady podczas udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieli się też, czym na co dzień w swojej pracy posługuje się ratowniki medyczny. Poznali sposób unieruchomienia kontuzjowanej ręki za pomocą chusty trójkątnej oraz wykonania opatrunku za pomocą bandaża i jałowych gazików. Zobaczyli także, że nowoczesny defibrylator udziela sam instrukcji osobom, które ratują czyjeś życie.
Dziękujemy Tacie Zosi za wyjątkowo ciekawą i pouczającą lekcję!❤️
Dzięki takim zajęciom, już od najmłodszych lat wyrabiamy odpowiednie postawy u dzieci i młodzieży oraz przygotowujemy ich do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego.
Dzieci uczą się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc.
Trzeba przyznać, że dzieci entuzjastycznie i odważnie podchodzą do tematu ratowania drugiego człowieka. Mali ratownicy! - Mają SUPER MOC!



Klasy I witają jesień
          Ostatnie letnie promienie słońca zachęcają nas do odkrywania wyjątkowych miejsc. Dotyczy to również sezonu jesiennego kiedy to wybieramy takie tereny, w których miło spędzimy czas, w bliskości przyrody wypełnionej kolorami. Do takiej kategorii na pewno można zaliczyć Puszczę Kampinoską.
Uczniowie klas pierwszych jeszcze długo wspominać będą dzień 30 września, kiedy to wybrały się na wycieczkę do Domu Pracy Twórczej w Granicy, aby zobaczyć co się dzieje "Gdy lato w jesień się zamienia…" .
Chociaż celem była integracja klas pierwszych podczas wspólnej zabawy, zajęcia te były dla uczniów bardzo pouczające. Podczas warsztatów muzycznych dowiedzieli się między innymi o bardzo niskich i wysokich dźwiękach, których ludzie już nie słyszą a zwierzęta się nimi porozumiewają. Dzieci czujnym uchem nasłuchiwały źródła dźwięków i próbowały ocenić z którego kierunku dźwięki dochodzą. Podczas warsztatów przyrodniczych uczniowie mogli dotknąć i zobaczyć z bliska poroże łosia, jelenia czy też koziołka sarny a także innych zwierząt. W trakcie warsztatów plastycznych każdy wykonał na pamiątkę swojego bohatera będącego znakiem Kampinoskiego Parku Narodowego oklejając go serwetkami techniką decupage’u.
Dzięki cierpliwości i kreatywności naszych uczniów każdy łoś był inny i wyjątkowy. Nie zabrakło czasu na zabawę i grę terenową na terenie dawnego gospodarstwa, które w ostatnich latach bardzo wypiękniało. W ramach poczęstunku uczniowie zajadali kiełbaski z grilla w bułce. Dokładkom nie było końca, bo kto spędza czas na świeżym powietrzu, temu apetyt dopisuje.


Dzień Papieski
          Nie jest znakiem śmierci, ale życia; nie rozczarowania, ale nadziei; nie klęski, ale zwycięstwa.
Tak o krzyżu napisał Jan Paweł II, co naprowadza, że dzisiejsza data - 16 października, nie została przypadkowo wybrana na uroczyste poświęcenie nowego krzyża i pomnika naszego Patrona. Obchody odbyły się w Bieniewicach przy ul. Błońskiej, a uczestniczyli w nich:
🔹Burmistrz Błonia - Pan Zenon Reszka;
🔹Sołtys Bieniewic – Pani Grażyna Kościńska;
🔹Dyrektor Szkoły i Radny Powiatu – Pan Marek Parafiniuk;
🔹Dyrektor Przedszkola – Pani Elżbieta Flisek;
🔹Radny Waldemar Szymański;
🔹Sołtys Dębówki – Pani Joanna Walaszek;
🔹delegacja naszych uczniów wraz z nauczycielami;
🔹okoliczni mieszkańcy.
Chrześcijańskim przewodnikiem tej zacnej uroczystości był ks. Arkadiusz Śledzik, a wszyscy obecni aktywnie włączyli się zarówno w modlitwę, jak i w pozostałe obrzędy.
Jako ciekawostkę podajemy, że krzyż został ustawiony w 1906 r., kiedy panowała na tym terenie epidemia cholery. Od tego czasu mieszkańcy Bieniewic gromadzili się przy nim na modlitwie. W 2007 r. została ustawiona figura Papieża Jana Pawła II. Dzisiaj, w 46 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na głowę Kościoła, uczestniczyliśmy w wydarzeniu poświęcenia krzyża i figury po kompleksowej renowacji dzięki staraniom Pani Sołtys przy finansowym wsparciu mieszkańców.
Jest to w naszej miejscowości symboliczne miejsce upamiętniające historyczne wydarzenia.





Noc Bibliotek
          11 października klasy 4A i 4C wzięły udział w wydarzeniu organizowanym przez Bibliotekę Gminną w Błoniu.
Noc Bibliotek na długo pozostanie w naszej pamięci! Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, gra terenowa zorganizowana przez błońskich harcerzy, turniej wiedzy o Harrym Potterze i film ,,Mój brat ściga dinozaury" (który zwracał naszą uwagę na empatię) połączony z pizzą, to był zdecydowanie wspaniały wieczór!
Dziękujemy Gminnej Bibliotece oraz Bibliotece Pedagogicznej za zaproszenie!
Dzień Edukacji
„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”
M. Twain

          Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Obchodzony jest w dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej 14 października 1773 roku.
Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczycieli i jest dniem wyjątkowym - to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.
W tym roku, Dzień Nauczyciela wypada w poniedziałek, więc już w piątek uczniowie naszej szkoły celebrowali to wydarzenie, w sposób szczególny dając wyraz swojej wdzięczności dla tych, którzy uczą ich „jak się wspinać na szczyty przeznaczenia”.
Uczniowie docenili i podkreślili codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Samorząd Uczniowski oprócz życzeń, przygotował dla każdego nauczyciela słodki upominek, zawierający cytat „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.
Dzień ten upłynął w przyjaznej, radosnej i serdecznej atmosferze.
Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji, wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.🌹🌹🌹



Wybory do SU
          Samorządność w szkole to ważny element edukacyjny. Uczniowie chcą mieć wpływ na to, jak wygląda szkoła - ich środowisko. Nauczyciele dbają o to, żeby ci młodzi ludzie przejmowali odpowiedzialność za swoje otoczenie.
2 października 2024 r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego, a w poniedziałek 7 października nowy Samorząd Uczniowski obdarowywał swoje koleżanki i kolegów uprzejmym uśmiechem.
Największym zaufaniem obdarzeni zostali:
🔸Mateusz Samsoniuk - przewodniczący SU,
🔸Pola Mielcarz - zastępca przewodniczącego SU,
🔸Amelia Antończyk - sekretarz,
pozostali członkowie SU:
🔹Maja Gościniak,
🔹Magda Łuszyńska,
🔹Zofia Redzisz.
Opiekunem SU jest Pani Aleksandra Sosińska.
Gratulujemy serdecznie!
Życzymy sukcesów w roku szkolnym 2024/2025!



Strona 1 z 184 1 2 3 4 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.