Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.07.2024 07:45:47  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
SzukajOstatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Witamy

Oficjalna strona internetowa
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Bieniewicach
Nasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sekretariat@spbieniewice.edu.pl

Standardy Ochrony Małoletnich
          
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
Standardy ochrony małoletnich to ważny dokument zawierający zasady, procedury i wytyczne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa, zdrowia, praw i dobrego samopoczucia uczniom w szkole.
Ochrona małoletnich i zapewnienie im optymalnych warunków do rozwoju stanowi główny cel pracowników placówki w trakcie wykonywania ich obowiązków w każdym czasie.
Fundamentalnymi wartościami, które kierują wszelkimi działaniami personelu placówki, są
bezpieczeństwo, szacunek, godność i dobro dziecka.

Prosimy o zapoznanie się ze standardami ochrony małoletnich w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Bieniewicach
SOM SP im. Jana Pawła II w Bieniewicach (kliknij)


SOM SP im. Jana Pawła II w Bieniewicach - wersja skrócona (kliknij)

Lato w mieście 2024
Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią."
-Carolyn Hooper          Lato to czas niezliczonych możliwości, a Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach, chciała sprawić, aby tegoroczne wakacje były naprawdę niezapomniane! Dlatego zaprosiliśmy dzieci na letnie półkolonie, które były pełne zabawy, nauki i niezapomnianych przygód!
Nasze półkolonie to więcej niż tylko zajęcia letnie – to prawdziwa podróż odkrywcza, podczas której dzieci rozwijały swoje zainteresowania, zdobywały nowe umiejętności i poznawały nowych przyjaciół. Nasze wyjątkowe, aktywne półkolonie zaplanowane w dwóch tygodniowych turnusach:
I turnus: od 24 czerwca do 28 czerwca 2024 r.
II turnus: od 1 lipca do 5 lipca 2024 r.

obejmowały szeroki zakres aktywności w tym:
*przyrodnicze ekspedycje,
*kreatywne warsztaty
*sportowe wyzwania,
*edukacyjne spotkania,
*integracyjne zabawy,
*ciekawe wyjścia i wycieczki.
 Naszym celem było zapewnienie, aby każdy turnus był wyjątkowy, dostarczał dzieciom maksimum radości i wspierał rozwój ich zainteresowań. Chcąc sprostać temu zadaniu, tworzylismy tygodniowy plan turnusu z myślą o konkretnej grupie wiekowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30, a dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Doroty Chłodnickiej - Sadłochy i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Organizacja letniego wypoczynku dla naszych dzieci, była zgodna z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia - przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Zajęcia, filmy i prezentacje dotyczyły bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego w okresie letnim.
Wspólnie przypomniały sobie, jak w bezpieczny sposób poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, nad wodą, w lesie, czy w górach.
Przypomniałyśmy również, aby zachować wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznanych. Dzieci w stopni celującym odpowiadały na zadawane pytania a także wykazały się znajomością numerów alarmowych.
Dopełnieniem spotkania była gra profilaktyczna, która miała duże zainteresowanie wśród najmłodszych. Poprzez zabawę utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Zwieńczeniem realizacji tematu bezpieczeństwa była wizyta w Komisariacie Policj iw Błoniu podczas której przekazaćno im niezbędna wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa podczas odpoczynku szczególnie nad wodą.
Nie zabrakło też informacji dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Podczas wizyty oprócz rozmów o bezpieczeństwie, dzieci zwiedziły posterunek i zapoznały się z pracą funkcjonariuszy.
Był również czas, by obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz wsiąść do radiowozu.
Dla najmłodszych taka wizyta i spotkanie z policjantami to ogromne przeżycie i atrakcja.
W programie akcji znalazły się zajęcia plenerowe i wyjazdy. Przez to dzieci przebywały na świeżym powietrzu i miały kontakt z otaczająca nas przyrodą. W ciekawej ofercie wakacyjnej znalazły się więc wyjazdy do Gongoliny, Grodziska Mazowieckiego, Błonia, Mszczonowa, Rososza,Zareb. Miały miejsce również wyjazdy do kina, na basen i parku zabaw.
Podczas wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego "Zakątek Gongolina” dzieci zapoznały zwierzęta hodowane w gospodarstwie oraz sprawowanie opieki nad nimi. Pod czujnym okiem Babci Jadzi, mogły nie tylko karmić zwierzęta, ale głaskać je.
W planie wycieczki znalazły się również warsztaty plastyczne podczas, których ozdabiały torby płócienne wykorzystując naturalne barwniki z roślin, które zebrały na łące. Były to świetna zabawa, zdrowe emocje, miło spędzony czas i uśmiechy.....
Bardzo udany był wyjazd do Kosmicznego Rancza - magicznego miejsca, które powstało z pasji do wszystkiego co kosmiczne. Po zajęciach plastycznych (malowanie meteorytów) przyszedł czas na zabawy w strefie rozrywki i ekspozycje edukacyjne. Było fantastycznie, kolorowo i odlotowo!
Podczas wycieczki do gospodarstwa agroturystyczngo „Natura Wzywa” w cudownych okolicznościach przyrody dzieci mogły spędzić czas na łonie natury i korzystać z wielu atrakcji (leśne podchody, gdzie dowiedziały się ciekawych rzeczy o drzewach i ich wpływie na nasze zdrowie. zabawy i aktywności fizyczne - tyrolka, gra w piłkę, bujanie na bujawkach czy bocianim gnieździe, przejażdżka „sankami”, która zapewniła dużo śmiechu i pozytywnych emocji, warsztaty plastyczne pt. „Pokochaj las wokół nas”).
Wizyta w Sali kinowej Centrum Kultury w Błoniu była okazją do obejrzenia projekcji najnowszych filmów dla dzieci "W głowie się nie mieści 2", którego bohaterka Rile, teraz jest już nastolatką. W jej życiu pojawiają się nowe emocje, które kształtują osobowość dorastającej dziewczyny oraz "Orzeł i reszta", wspaniałej animacji nie tylko dla najmłodszych. Pełny humoru i przygód film familijny stworzony dla dużych i małych, przekazuje uniwersalne przesłanie, że nawet ci najsłabsi, kiedy się zjednoczą, mogą stawić skuteczny opór złoczyńcom. Historia opowiada o ważnych i wartościowych rzeczach o rodzinie, przyjaźni, miłości.
Każdorazowy wyjazd do Błonia był okazją do aktywnego korzystania z przestrzeni Parku “Bajka”, z wykorzystaniem każdej formy spędzania wolnego czasu na powietrzu wśród ciekawych form przestrzennych wyplatanych z wikliny w formie zamków, labiryntów czy podwieszanych na gałęziach foteli, a także zestaw zewnętrznych instrumentów muzycznych, krzywych zwierciadeł, itp.
Uczestnicząc w zajęciach na basenie w Błoniu oraz Termach w Mszczonowie zaprezentowaliśmy uczniom, alternatywną formę spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania. Zjeżdżalnia, jaccusi i basen - to atrakcje, z których dzieci mieli okazję skorzystać. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks, świetną zabawą i okazją do integracji. Uczestnicząc w zajęciach dzieci miały nieograniczone możliwości zabawy, kreatywności i realizowania swoich pomysłów.
Dwa dni spędziliśmy w szkole spędziliśmy w szkole, co wcale nie znaczy, że było mniej atrakcyjnie i bardziej nudno niż podczas wyjazdów. Dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika wodociągów w Błoniu, który prowadził zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci - świetny sposób na rozwijanie umiejętności technicznych w zabawowy sposób. Uczą nieszablonowego myślenia, rozwijają wyobraźnię i pokazują, że świat wokół nas kryje wiele niespodzianek. Poznały tajniki aplikacji Bridge Constructor, bawiły się świetnie podczas Zumby i karaoke. Rozwijały swoje umiejętności kulinarne przygotowując smaczne desery lodowe, które były pysznym sposobem na ochłodę w upalne dni.
Półkolonie były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych ( gry i zabawy ze śpiewem, karaoke), plastycznych (ozdabianie toreb bawełnianych), kulinarnych. Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.
Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie wakacji. Ich uśmiechy utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas. Również swoje zadowolenie wyrazili rodzice i opiekunowie naszych uczniów.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania:
- Urzędowi Miasta i Gminy w Błoniu – za zorganizowanie akcji „Lato w mieście 2024” oraz dowóz dzieci do kina, Parku „Bajka”, basenu w Błoniu
- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Błoniu - za umożliwienie dożywiania.
Życzenia na wakacje

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok szkolny. Udanych wakacji!!!
Do zobaczenia wkrótce...

Wakacje czas zacząć…Wszystkim Dzieciom życzymy wspaniałych,
wesołych i bezpiecznych wakacji.
Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń,
bajkowych przygód i samych słonecznych dni.
♦♦♦♦♦
Wszystkim Rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę,
życząc jednocześnie, by nadchodzący okres wakacji
był czasem radości i odpoczynku.
Dziękujemy za każde dobre słowo i za każdy miły gest.

Zakończenie roku szkolnego w klasach I-VII
          Zakończenie roku szkolnego to upragniony dzień wszystkich dzieci i całej młodzieży, która uczęszcza do szkół. Koniec roku szkolnego oznacza dla nich wakacje, a co za tym idzie, bardzo dużo wolnego czasu od nauki.
W tym roku w piątek, 21 czerwca 2024, uczniowie w całej Polsce zakończyli rok szkolny 2023/2024 i rozpoczęli wakacje.
Uroczystość rozdania świadectw w naszej szkole, odbywała się według wcześniej przygotowanego harmonogramu: o godz. 8.00 klasy VIII, o godz. 9.30 klasy I – III i o godz. 11.30 klasy IV- VII.
Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu, powitaniu wszystkich zebranych, uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce ( średnia ocen 5,50 dla klas IV – VI i 5,20 dla klas VII-VIII) i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oraz uczniowie z wybitnymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi, z rąk honorowego gościa uroczystości Burmistrza Błonia Pana Zenona Reszki otrzymali stypendia i nagrody, których był fundatorem. Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.
Wreszcie nadszedł czas na wręczenie przez dyrekcję szkoły w towarzystwie wychowawców poszczególnych klas, świadectw z czerwonym paskiem, które są marzeniem wielu uczniów i ich rodziców. Aby jednak zasłużyć na promocję do następnej klasy z wyróżnieniem należy uzyskać średnią ocen nie mniejszą niż 4,75 a także wykazać się co najmniej bardzo dobrą oceną z zachowania.
Kolejne wyróżnienia z rąk dyrektora szkoły Pana Marka Parafiniuka i wicedyrektor Pani Marioli Wysińskiej otrzymali laureaci stypendium „Dam radę” wybrani spośród nominowanych uczniów za miesiące kwiecień i maj.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, który podziękował uczniom za wielki wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności, determinację.
Gratulował wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych, na które uczniowie pracowali z całych sił przez długi rok, a owocem którego jest każde otrzymane świadectwo.
Szczególne gratulacje złożył tym uczniom, którzy ukończyli szkołę lub otrzymali promocję z wyróżnieniem jak i tym. którzy otrzymali stypendia, nagrody, wyróżnienia.
Jak pisał pisarz Philip Gordon Wylie - "Sukces to drabina, po której nie sposób się wspiąć z rękami w kieszeniach"- i Ci uczniowie o tym doskonale wiedzą.
Nie zabrakło podziękowania nauczycielom za zaangażowanie włożone w nauczanie, za przekazywaną wiedzę, za dobre rady i cierpliwość, za nieustanną gotowość do pomocy, zrozumienie oraz stworzenie wspaniałej atmosfery, dzięki której udało się przebrnąć przez kolejny rok szkolny i dzisiaj cieszyć się sukcesami naszych uczniów.
Kończąc swoje przemówienie, Pan dyrektor życzył, aby zbliżające się wakacje były czasem odpoczynku, radości i beztroski.
Uczniom natomiast życzył bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły 2 września".
Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się do przydzielonych sal lekcyjnych gdzie odbyły się pożegnalne spotkania z wychowawcami.
Rozdanie świadectw w klasach VIII
          Uroczyste rozdanie świadectw dla absolwentów klasy ósmej to wyjątkowy moment w życiu uczniów. To chwila, kiedy potwierdzają swoje wysiłki, zaangażowanie i osiągnięcia w nauce. 🎓🌟
Co prawda nasi ósmoklasiści już tydzień wcześniej celebrowali uroczyste zakończenie nauki, w gronie nauczycieli i swoich najbliższych, ale dopiero w piątek 21 czerwca odbierali świadectwa z rąk dyrektora szkoły Pana Marka Parafiniuka, wicedyrektora szkoły Pani Marioli Wysińskiej oraz wychowawców klasy Pani Barbary Siedleckiej (klasa VIIIB) i Hanny Wasilewskiej -Weiss (klasa VIIIA)🎓🌟
Absolwenci mogą teraz dumnie patrzeć na biało - czerwone paski na swoich dokumentach! Wśród 38 absolwentów, 17 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Brawo!👏
Było również świadectwo ukończenia szkoły ze średnią ocen 6.00 - wypracowała je sobie Marta Zaleska z klasy VIIIA. Gratulacje! 📜
Drodzy Absolwenci! Nadszedł czas pożegnania. Odchodzicie w szeroki świat, przed wami dalsze etapy edukacji i rozwoju osobistego.
Praca z Wami była dla całego grona pedagogicznego nie tylko wyzwaniem, ale i wielką przyjemnością. Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać, choć nie zawsze było łatwo.
Życie składa się z różnych chwil – radosnych i przyjemnych, z momentów, kiedy odczuwa się porażkę i smutek, ale też zwycięstwo i satysfakcję.
Staraliśmy się jak najlepiej towarzyszyć Wam w nich wszystkich i jak najlepiej przygotować Was do wyruszenia w świat. Wy uczyliście się od nas, ale i my od Was, bo życie na każdym etapie jest niekończącą się nauką.
Życzymy Wam, abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z Was jest siła, odwaga i zdolności, które pozwolą Wam odnosić sukcesy.
Mamy nadzieję, że udało nam się je tylko wzmocnić.
Wszystkiego dobrego i do zobaczenia już poza murami tej szkoły! 🎓🌟

Klasy VII AiB oraz VIA w Górach Świetokrzyskich
          W dniach 17-20 czerwca uczniowie klasy VIIA, klasy VIIB, klasy VIA, pod opieką Pani Agnieszki Paczkowskiej, Pani Anety Ćwiek, Pana Bartosza Piwowarskiego i Pana Piotra Michalskiego udali się na czterodniową wycieczkę w Góry świętokrzyskie, której celem było poznanie walorów przyrodniczych tych gór oraz ich okolic, obejrzenie różnorodności gatunkowej Świętokrzyskiego PN oraz walorów turystycznych tego regionu.
Wśród atrakcji, które mieli możliwość zwiedzić były: owiany legendami Święty Krzyż (Łysa Góra) - wejście ścieżką dydaktyczną prowadząca przez teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie odwiedzili Muzeum Świętokrzyskiego PN mieszczącego się w zabytkowym budynku, będącym częścią kompleksu zabudowań klasztornych dawnego opactwa benedyktynów z relikwiami drzewa Krzyża Świętego.
Nie można było pominąć Świętej Katarzyny, jednej z najważniejszych miejscowości w Górach Świętokrzyskich. Zobaczyli tam klasztor klauzurowy sióstr Bernardynek, kapliczkę i źródełko Świętego Franciszka.
Kolejnym miejscem, które zwiedzili była Jaskinia Raj - jedna z najpiękniejszych polskich jaskiń, z zapierającą dech w piersiach szatą naciekową.
Następnie, odwiedzili Zamek w Chęcinach, którego charakterystyczne wieże widoczne są już z daleka. Początki tego wzniesionego na skalistym grzbiecie zamku datuje się na przełom XIII i XIV wieku z nadania zamku biskupowi krakowskiemu przez Władysława Łokietka. Na zamku można przenieść się w czasy średniowiecza. Gości wita załoga w historycznych strojach, na dziedzińcu stoją narzędzia tortur, skarbiec pełen jest kosztowności, a w lochu wciąż przebywa skazaniec (albo to, co z niego zostało). Do gustu przypadła wizyta w Centrum Leonarda da Vinci, miejsca symbolicznego połączenia tradycji z nowoczesnością. Za jednym razem była możliwość poznania historii i najnowszych technologii.
Uczniowie z ogromną przyjemnością spacerowali geologicznym szlakiem rezerwatu Kadzielnia w Kielcach - jednym z najmniejszych rezerwatów przyrody w Polsce, zajmującym zaledwie 0,6 ha.
Na Skałce Geologów (punkt widokowy), który mierzy 295 metrów n.p.m., rozciąga się uroczy widok na okolicę, w tym niemal całe Kielce oraz Góry Świętokrzyskie. Urzekające miejsce!
Po dwóch dniach spędzonych na zwiedzaniu i kontakcie ze sztuką uczniowie spróbowali czegoś z zupełnie innej bajki - ulubionej bajki - największy Park rozrywki w Polsce "Energylandia". Tam czekały na nich niezapomniane przeżycia i masa wyśmienitej zabawy!
W drodze powrotnej do domu kolejna lubiana atrakcja - największy park wodny w Europie "Suntago" i zabawa na całego na ponad 30 wyjątkowych zjeżdżalniach i basenach. Żal było opuszczać to wyjątkowe miejsce tym bardziej, że na zewnątrz upał nie oszczędzał nikogo.
Nasi młodzi turyści nie przejmowali się zmęczeniem bo przed nami przecież ponad dwumiesięczne wakacje. No tylko trzeba odebrać w piątek świadectwo promujące nas do klasy VII i klasy VIII. 🙂
Odkrywcy Puszczy Kampinoskiej
          Odkrywcy Puszczy Kampinoskiej
Jakie metody w edukacji są najbardziej efektywne? Oczywiście te praktyczne, czyli te które opierają się na działaniu. Dziś uczniowie klas: IV c i V b mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianej lekcji przyrody, którą odbyli przy okazji pobytu w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łubcu. Młodzi odkrywcy więc, wzięli udział w grze terenowej, a zadania, jakie ich czekały rozwinęły i utrwaliły praktyczną wiedzę z zakresu leśnego ekosystemu. Rozpoznawanie i nazywanie gatunków drzew, poszukiwania śladów obecności zwierząt, identyfikowanie ptasich odgłosów, uzasadnianie wartości ze stosowania różnych sposobów ochrony przyrody – to punkty zrealizowane przez wszystkie grupy. W wymienionych aktywnościach przydatne okazały się: mapy, kompasy, notesy i aparaty, które to posłużyły do dokumentowania obserwacji i do określania swojego położenia w lesie, a docelowo też powyższe przedmioty przyczyniły się do ukończenia gry przez wszystkich jej uczestników.
Po przyjemnych, ciekawych aczkolwiek wymagających zajęciach wszyscy skorzystali z gościnności Gospodarzy ŚDS i z apetytem zjedli samodzielnie na ognisku upieczone kiełbaski i inne przekąski. Po posiłku czekała na młodzież jeszcze jedna lekcja, tym razem dotyczyła roślin żywieniowych, ozdobnych i przyprawowych. Odchwaszczając ogródek trzeba przecież wykazać się nie lada uważnością, aby przez przypadek nie wyrwać tego, co zostać powinno.
🌲🌳☘️🌲🌳☘️🌲🌳☘️


Jaś i Magosia - przedstawienie
          Dnia 18 czerwca w naszej świetlicy szkolnej odbył się spektakl „Jaś i Małgosia” braci Grimm, w wykonaniu młodych aktorów szkolnego teatrzyku świetlicowego.
Jasia i Małgosi nie trzeba przedstawiać – to bohaterowie klasycznej bajki dla dzieci, para rodzeństwa, która na skutek nieszczęśliwego przypadku trafiła na chatkę Baba Jagi w środku ciemnego lasu.
Historia była bogata w treści dydaktyczne i edukacyjne, wypełniona piękną muzyką i scenografią stworzoną podczas zajęć świetlicowych a dzieci mogły razem z bohaterami przeżywać niesamowite przygody.
Przygoda Jasia i Małgosi w lesie pokazała młodym widzom jak należy przezwyciężać własne strachy i że warto zawsze wierzyć w siebie. Uczy zachowania w trudnych sytuacjach oraz nieufności wobec obcych. Przekaz uzmysławia, że każdy problem można rozwiązać, wystarczy tylko trochę sprytu i chęci
Okazuje się, że klasyczne bajki mają wciąż aktualne przesłania i mogą dostarczyć dzieciom wiedzy o otaczającym świecie.
W role bohaterów przedstawienia wcielili się:
🔸Małgosia - Maja Wasilczuk;
🔸Jaś - Tymoteusz Boryś;
🔸Matka - Marta Łuszyńska;
🔸Ojciec - Krystian Lipiec;
🔸Baba Jaga - Marta Łuszyńska;
🔸Bobry - Karolina Garcoń, Franciszek Olszewski;
🔸Wilk - Adam Jakubowski;
🔸Wilczyca - Alicja Szczepaniak;
🔸Wiewiórki - Natalia Krukowska, Wiktoria Wójcik;
🔸Lisice - Zuzanna Król, Kalina Domanowska;
🔸Zajaczki - Adrian Szymaniak, Jakub Rożniewski, Iga Dudkiewicz, Alicja Szczepaniak, Kalina Domanowska, Wiktoria Wójcik;
🔸Solistka - Alicja Szczepaniak;
🔸Operator dźwięku - Adam Komorowski.
Gratulujemy doskonałego występu i zapraszamy do nowych przygód teatralnych w nowym roku szkolnym!
Inauguracja sportowego lata
          14 czerwca 2024 roku na boisku w Bieniewicach odbyły się zawody lekkoatletyczne "Lekkoatletyczne Powitanie Lata", skierowane do dzieci z klas od pierwszej do czwartej.
Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00, a uroczystego otwarcia dokonali Włodzimierz Leduchowski, dyrektor Centrum Sportu, oraz Marek Parafiniuk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Blisko 180 dzieci z miejscowości takich jak Błonie, Boża Wola, Bieniewice, Otrębusy oraz Zielonki, pełnych entuzjazmu, rywalizowało w biegach na dystansach 60 m, 400 m, 600 m oraz w sztafecie 8 × 200 m. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek, a najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni statuetkami i nagrodami rzeczowymi.
Zawody zorganizował Uczniowski Klub Sportowy "Bieniewiczanka" przy wsparciu UKS "Filipides", który aktywnie wspierał przygotowania.
Organizatorzy zadbali o doskonałą atmosferę, integrując młodych sportowców i promując zdrowy styl życia. Dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotyków oraz wsparciu rzeczowym przez Centrum Sportu w Błoniu , wydarzenie mogło odbyć się na wysokim poziomie.
Młodzi uczestnicy opuszczali boisko pełni satysfakcji i pozytywnych emocji, z nadzieją na kolejne, równie udane zawody w przyszłości.Wyniki konkursu fotograficznego
          Dnia 12 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 2 im. J. Korczaka w Błoniu, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Gminnego Konkursu Fotograficznego i Filmowego „ W świecie roślin i zwierząt”.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu i z rąk Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pani Urszuli Tkacz, Wicedyrektor Szkoły Nr 2 w Błoniu Pani Moniki Molik, nauczyciela biologii w SP nr 2 w Błoniu Ewy Podymy:
✅Szymon Świeca, uczeń klasy V zajął I miejsce w kategorii klas V-VI (zdjęcia) oraz wyróżnienie w kategorii film;
✅Łucja Pokraśniewicz, uczennica klasy IV zajęła III miejsce w kategorii klas III-IV (zdjęcia),
✅Mateusz Samsoniuk, uczeń klasy VII, zajął I miejsce w kategorii klas VII-VIII (zdjęcia);
✅ Zofia Redzisz, uczennica klasy VII, zajęła II miejsce w kategorii klas VII-VIII (zdjęcia);
✅Marta Pokraśniewicz, uczennica klasy VII zajęła III miejsce w kategorii klas VII-VIII (zdjęcia).
Pani Katarzyna Chojnacka, nauczycielka muzyki, zadbała z kolei o oprawę muzyczną – śpiew, gra na instrumentach, układy choreograficzne.
Na zakończenie spotkania wszyscy zostaliśmy zaproszeni na wspaniały poczęstunek. A więc było coś dla duszy i dla ciała.
Gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów.🙂
I miejsce w klasyfikacji sportowej
          14 czerwca w Lesznie miało miejsce coroczne podsumowanie sportowej rywalizacji międzyszkolnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim w kończącym się roku szkolnym 2023/2024.
W ramach XXVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyło się około pięćdziesięciu imprez sportowych, podczas których uczniowie rywalizowali w ponad 15 dyscyplinach, w kategorii wiekowej „Dzieci” oraz „Młodzież”
Do rywalizacji przystąpiło 21 szkół podstawowych z terenu naszego powiatu.
Miło nam poinformować, że nasza placówka zdobyła I miejsce w klasyfikacji sportowej rywalizacji w kategorii „Dzieci” zdobywając 198 pkt i wyróżnienie za zajęcie V miejsca w klasyfikacji sportowej rywalizacji w kategorii ”Młodzież”. Gratulujemy!
Sportowy rok szkolny uroczyście zakończył Wicestarosta Warszawski Zachodni Pan Wiesław Pszczółkowski dziękując wszystkim gminom, dyrektorom szkół za aktywne uczestnictwo w rywalizacji, gminnym koordynatorom ds. sportu za pomoc w organizacji rozgrywek natomiast nauczycielom wychowania fizycznego za codzienną trudną pracę nad przygotowaniem dzieci i młodzieży do rywalizacji. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe patery, wyróżnienia oraz nagrody.
Gratulujemy naszym uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego osiągniętych sukcesów sportowych i zaangażowania w sport w roku szkolnym 2023/2024. Życzymy dalszych sukcesów!


Strona 1 z 181 1 2 3 4 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.