Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.01.2019 04:56:45  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy

Biblioteka
Pedagog i Psycholog
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Absolwenci szkoły -...
Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Klasa III na spotkaniu z Zimą
          Kto z nas nie pamięta zimowego szaleństwa na śniegu: zjazdów na sankach, orłów na śniegu czy rzucania śnieżkami?
Pamiętajmy, zima trwa krótko. Wykorzystujemy zatem każdą nadarzającą się okazję, aby umożliwić dzieciom korzystanie z jej uroków. W tym roku Zima daje znać o sobie w każdej części Polski. Do Bieniewic również zawitała Jaśnie Panująca nam obecnie pora roku.
Drugoklasiści nie czekali długo i udali się na szkolne boisko by porzucać się śnieżkami, ulepić bałwany, a raczej bałwanki (trochę śniegu za mało), rysować na śniegu i cieszyć się urokami zimy.
Nie były to warunki takie jakie panują w górach ale zabawa była przednia!
Podziękowanie
Wyjazd na narty
          Obóz narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczął się 3 stycznia 2019 roku, kiedy uśmiechnięci uczestnicy stawili się na zbiórkę, aby wyruszyć pod opieką instruktorów i wychowawców na zimowy odpoczynek.
Najważniejszym punktem pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej były zajęcia na stokach narciarskich.
Debiutanci w jeździe na nartach uczestniczyli w nauce podstaw tej dyscypliny sportu.
Pod okiem doświadczonych instruktorów uczniowie szybko zdobyli umiejętności samodzielnego szusowania.
Bardziej doświadczeni narciarze mieli możliwość szlifowania swojej techniki jazdy na trudniejszych trasach. I im przydały się cenne rady instruktorów, którzy wyjaśniali tajniki sposobów wykonywania rozmaitych ewolucji na ośnieżonych stokach. Pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej okazał się wspaniałą przygodą, która będzie przez długi czas wspominana przez uczniów.
Spędzili aktywnie czas, wiele się nauczyli, zobaczyli ciekawe miejsca, zintegrowali się w gronie kolegów.
W piątek 11 stycznia po śniadaniu zajęliśmy wygodne miejsca w autokarze i udaliśmy się w powrotną podróż z Bukowiny Tatrzańskiej do domu.
Podczas jazdy podziwialiśmy niezwykłą panoramę zimowych gór. W tym roku wyglądają bajecznie - już Pani Zima o to zadbała.
Dzień otwarty
          8 stycznia 2019r. – Dzień Otwarty dla Rodziców
Tego dnia nauczyciele będą dostępni od godziny 17.00 do godziny 18.00. W przypadku dużego zainteresowania ze strony rodziców nauczyciele będą do godz.19.00.
Zestawienie sal, w których będą dyżurować nauczyciele zostanie wywieszone na drzwiach wejściowych
do szkoły 08 stycznia.
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych Rodziców!

Podziękowanie
          W grudniu przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej" Łańcuch dobra", którą zorganizowało Stowarzyszenie Pro Salute w Białymstoku. Dotyczy ona bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru. A to wszystko dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia. Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha.
Ogłoszenie wyniku nastąpi 7 stycznia - do 6 stycznia można jeszcze wesprzeć akcję więc nie zwlekaj.
Mocno wierzymy w to, że akcja się uda!!!
Otrzymaliśmy właśnie podziękowanie od organizatorów.Życzenia świąteczne
Jasełka 2018
          Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły. Najbardziej wyjątkowym dniem jest oczywiście Wigilia.
Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców na ostatnich godzinach wychowawczych w kończącym się roku.
Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta i Wigilię. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając życzenia, kolędując oraz spożywając razem słodkości.
Do tradycji należą również bożonarodzeniowe jasełka.
W tym roku dzieci i młodzież naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie oparte na motywach baśni H.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Symbolika tej opowieści poruszyła serca wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej.
Bohaterka baśni, umiera z głodu i zimna – tak jest u Andersena, zatroskane, wzruszone tą opowieścią dzieci, proszą jednak baśniopisarza, by zmienił zakończenie i pozwolił im zaprosić dziewczynkę „do siebie” – taki koniec miała inscenizacja pokazana przez uczniów naszej szkoły.
Młodzi aktorzy z klas IC, IIa i IIIb, doskonale odegrali swoje role.Występ dzieci bardzo się wszystkim podobał, mali aktorzy z zapałem wcielali się w grane przez siebie postaci, pięknie prezentowali się w kolorowych strojach. Znakomicie opanowali teksty i z wielkim zaangażowaniem, walcząc z tremą, opowiedzieli nam o krzywdzie dziecka.
Jeśli dodać, że nie ma w literaturze i sztuce bardziej wzruszającego motywu, jak właśnie motyw skrzywdzonego dziecka, a okres świąt Bożego Narodzenia stwarza okazję do mówienia o biednych, opuszczonych i potrzebujących pomocy, z łatwością można wyobrazić sobie, jakie wrażenie wywarło to przedstawienie na zgromadzonej „widowni”.
Od wielu już lat podczas uroczystości bożonarodzeniowej wręczane są uczniom stypendia "Dam radę" oraz nagrody za udział w konkursie plastycznym "Ozdoba bożonarodzeniowa".
Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły pan Marek Parafiniuk złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom oraz uczniom.

Paczka dla Seniora 2018r
          21 grudnia podsumowano zbiórkę artykułów na paczkę świąteczną „Paczka dla Seniora 2018r”, której inicjatorem był Samorząd Uczniowski we współpracy z Sołectwem Bieniewice.
Podobnie jak w roku ubiegłym rozpropagowano i przeprowadzono wśród społeczności uczniowskiej, nauczycieli oraz pracowników szkoły zbiórkę artykułów żywnościowych i słodkości, która miała za cel wsparcie seniorów z Bieniewic i okolic.
Każdy sukces takiej akcji wynika z coraz głębszej świadomości uczniów i ich rodzin, które dostrzegają potrzebę wpierania ludzi starszych, zauważają ich problemy i trud dnia codziennego.
Pokrzepiające jest to, że dzieci i młodzież dbają o podtrzymywanie międzypokoleniowych więzi, a za przykładem rodziców oraz nauczycieli pielęgnują szacunek dla osób starszych i uczą się odpowiedzialności za świat, który ich otacza.
Niezwykłe wzruszenie i poczucie dumy wzbudza również zaangażowanie samych wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas i dokładają starań, aby każda akcja charytatywna była przeprowadzona z sercem.
Bardzo Im wszystkim dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego.
Wigilia klasowa w klasie IA i IIB
„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.

Cyprian Kamil Norwid


          W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną - 21 grudnia - uczniowie klas I - III, IV – VIII oraz klas III gimnazjum spotykali się w klasach, aby wspólnie spędzić cudowne chwile podczas klasowej Wigilii.
Był biały obrus, opłatek, szopka, granie na instrumentach i wspólne śpiewanie kolęd.
Takie spotkanie to czas szczerych życzeń, przebaczenia, podania dłoni.
Szkoda, że Wigilia jest tylko raz w roku.
Przedstawiamy fotorelację wigilii klasach Ia i IIb. Było uroczyście, wesoło i smakowicie.Klasa VIA śpiewa z uczniami klasy I i II
          Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposobu myślenia o rzeczach, – napisała kiedyś słynna amerykańska dziennikarka i publicystka Flora Lewis.

W naszej szkole staramy się również pokazać inny sposób myślenia o rzeczach w języku obcym i w związku z tym uczennice z klasy VIa pod opieką Pani Magdaleny Wachowiak, na lekcjach j. angielskiego przygotowały repertuar kolęd i pastorałek w języku angielskim.
W czwartek 20 grudnia odwiedzały uczniów klas I- III, aby zaprezentować je i zaprosić najmłodszych do wspólnego śpiewania.
Czas płynął w iście świątecznej atmosferze – stroje i wystroje klas oraz piękny śpiew bardziej i mniej znanych kolęd i pastorałek.
Przedświąteczna krzątanina w szkole...
          Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jest to szczególny czas dla każdego z nas.
Przedświąteczna krzątanina trwa nie tylko w domu - porządki, zakupowe szaleństwo. W szkole również w ostatnich dniach przed rozpoczynającą się przerwą świąteczną czuje się atmosferę zbliżających się świąt.

Dzieci dekorują swoje sale lekcyjne najpiękniej jak potrafią, bo każda chce wygrać ogłoszony konkurs na najciekawszą dekorację świąteczną - dekoracje świąteczne to element wyjątkowej, świątecznej atmosfery. Świątecznie jest w świetlicy, w bibliotece, na korytarzach.

Samorząd Uczniowski zorganizował akcję zbiórki żywności na paczki świąteczne dla potrzebujących seniorów w naszej okolicy.

Przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej" Łańcuch dobra", którą zorganizowało Stowarzyszenie Pro Salute w Białymstoku. Dotyczy ona bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru. A to wszystko dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia. Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą – informują organizatorzy.
Wczoraj zapakowano i wysłano kilkaset metrów łańcucha, który nasze dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły.

Uczennice z klasy VIa na lekcjach j. angielskiego przygotowały repertuar kolęd i pastorałek w języku angielskim. W czwartek odwiedzały uczniów klas I- III, aby zaprezentować je i zaprosić najmłodszych do wspólnego śpiewania. Czas płynął w iście świątecznej atmosferze – stroje i wystroje klas oraz piękny śpiew bardziej i mniej znanych kolęd i pastorałek.

W czwartek klasy I – III wybrały się do Centrum Kultury w Błoniu na koncert Filharmonii Narodowej oczywiście związany z tematyką zbliżających się świąt.

Przez dwa dni na kiermaszu bożonarodzeniowym można było kupić a później podarować bliskim przygotowane stroiki i ozdoby świąteczne.

W ostatnich dniach, kiedy znaleźliśmy się w pobliżu sali gimnastycznej słychać było śpiew, recytację, grę na instrumentach. Kiedy zajrzeliśmy do środka przez szklane drzwi widać było tańczące śnieżynki, Mikołaje - a to wszystko za sprawą odbywających się prób jasełek. Po takich zwiastunach już nie możemy się doczekać piątkowego występu naszych uczniów. Będzie bajkowo, kolorowo, cudnie.

Klasa IIa uznała, że najwyższy czas wysyłać Życzenia świąteczne. Choć tradycyjna poczta przechodzi do lamusa, nie oznacza to, że przestajemy sobie wysyłać życzenia. Najwięcej osób korzysta teraz z komunikatorów internetowych i portali społecznościowych, by przesłać znajomym życzenia na Święta Bożego Narodzenia. Drugoklasiści są innego zdania i wysłali życzenia swoim bliskim tradycyjna pocztą.

W czwartkowe popołudnie wszyscy jesteśmy gotowi do jutrzejszego dnia, który będzie dla naszej społeczności początkiem świąt. Odbędą się jasełka, wigilie klasowe…. Ale o tym później.Strona 1 z 105 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 20 Stycznia 2019.
Imieniny obchodzą: Fabian, Fabiola, Sebastian, Mia
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.