Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Kronika szkolna | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 06.03.2015 00:59:09  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Historia szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Karta rowerowa
Kronika szkolna
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Zajęcia pozalekcyje
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Zebrania
Konkursy
Basen

Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Pedagog i Psycholog
Logopeda
Reedukator

Szukaj

Ostatnie Artykuły
Wycieczka do Centrum...
Nowy plac zabaw dla ...
68 rocznica bitwy po...
Narodowe Święto Nie...
XII Pielgrzymka do C...
Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Rekolekcje wielkopostne

          Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbęda się w/g następującego harmonogramu:
23, 24 marca 2015 roku - szkoła podstawowa - nauka dla klas III, IV, V, VI o godz. 11.30 w sali gimnastycznej,
23, 24 marca 2015 roku - gimnazjum - godz. 12.30 w sali gimnastycznej.
Dzieci z klas I i II szkoły podstawowej mają spotkania w kaplicy z rodzicami o godz. 17.30.
Środa 25 marca będzie dniem spowiedzi świętej, która rozpocznie się w kościele od godz. 16.00
Spotkanie dla rodziców ze specjalistą do spraw uzależnień


Dnia 4 marca 2015 roku o godz. 18.00 w sali nr 19
odbędzie się spotkanie rodziców ze specjalistą do spraw uzależnień.
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.
Zapisy do szkoły na rok szkolny 2015/2016


Dyrekcja Zespołu Szkół
im. Jana Pawła II w Bieniewicach informuje Rodziców
dzieci rozpoczynających naukę
w klasie I szkoły podstawowej we wrześniu 2015 r.
o konieczności zapisu dziecka do szkoły.

Zapisów dokonuje się w sekretariacie szkoły
do dnia 31 marca br. w godzinach 7.00-15.00Podanie o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej - kliknij

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej (dla dzieci spoza rejonu)- kliknij

Podanie o przyjęcie dziecka do gimnazjum - kliknij

Wniosek o przyjęcie dziecka do gimnazjum (dla dzieci spoza rejonu) - kliknij

Wspominamy bal karnawałowy dla najmłodszych

"Już karnawał włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!
Wpadł jak wicher do pokoju! W czym? W karnawałowym stroju!
- Cześć! Przybiegłem w odwiedziny! Mam wstążeczki i cekiny,
nut wesołych dwie kieszenie i do TAŃCA ZAPROSZENIE."

          11 lutego 2015r odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej.
Rodzice i dzieci wraz z wychowawcami przygotowywali się do imprez przez kilka dni.
Karnawałowy nastrój wprowadziła pięknie udekorowana sala gimnastyczna, ulubione przeboje muzyczne przygotowane przez Wodzireja a właściwie Wodzirejkę.
Dzieci przebrane w różnokolorowe stroje karnawałowe wprost szalały w rytm znanych przebojów.W przerwach między tańcami organizowane były ciekawe konkursy.
Rodzice czuwali nad tym, by nie zabrakło smacznych przekąsek i napoi. Była też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć z kolegami, koleżankami i wychowawcami. Zabawa była przednia.
Na koniec uśmiechnięte i zadowolone dzieci powróciły do swoich domów. Wszyscy bawili się wspaniale.
Dzieci jeszcze do dzisiaj wspominają ten dzień. Niestety na kolejne,,karnawałowe szaleństwo'' musimy czekać aż do przyszłego roku.
Brązowy medal Kasi na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata

          W dniach 16 - 22 grudnia 2014 roku w Dąbkach (województwo zachodniopomorskie) odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych, których organizatorem był Polski Związek Warcabowy.
W 24 osobowej drużynie reprezentujących Polskę, znalazła się trenująca w LKS "OLYMP" Błonie, uczennica naszej szkoły - Katarzyna Stańczuk.
Miło nam poinformować, że Kasia zajęła trzecie miejsce wśród juniorek do lat 16! Jej medal jest jednym z dwóch medali zdobytych przez reprezentację Polski na tych mistrzostwach. Wynik ten to największy sukces Kasi w jej dotychczasowej karierze sportowej.
Ogromnie ucieszyła nas ta wiadomość i bardzo szczerze gratulujemy Kasi, życząc dalszych sukcesów.

O dopalaczach ...

          W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się w mediach, a niejednokrotnie w najbliższym otoczeniu o substancjach, które posiadają właściwości psychoaktywne, w działaniu zbliżone do narkotyków.
Dopalacze to termin, który nie posiada naukowego charakteru. Używany jest do określenia substancji lub ich mieszanek o rzekomym lub faktycznym działaniu psychoaktywnym, które znajdują się na liście substancji kontrolowanych przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Dopalacze, jak większość środków psychoaktywnych, działają na ośrodkowy układ nerwowy i po ich zażyciu zmienia się nastrój oraz zachowanie człowieka. Powodowane przez dopalacze zmiany świadomości lub stany pobudzenia ograniczają zdolność oceny i kontroli sytuacji, co znacząco zwiększa ryzyko niebezpiecznego urazu, wypadku, utraty przytomności. Używanie dopalaczy może spowodować także skutki śmiertelne. Z uwagi na nieznajomość składu zażywanej substancji znacznie ogranicza również udzielenie pomocy medycznej.
W trosce o bezpieczeństwo dzieci rodzice/opiekunowie powinni wiedzieć o kilku ważnych sprawach.
Gdzie szukać informacji?

- Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii: www.dopalaczeinfo.pl, www.kbpn.gov.pl
- Antynarkotykowa Poradnia Internetowa: www.narkomania.org.pl


Ulotka dla uczniów
Ulotka dla rodziców

Dyskoteka karnawałowa dla klas IV- VI

          17 lutego 2015r Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową.
Chętni uczniowie mogli przyjść na godzinę 17.00 i przy najnowszych hitach bawić się do godziny 20.00.
Ponad dwugodzinny maraton tańca, śmiechu i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji. Było gwarno i kolorowo, gdyż niektórzy uczniowie przybyli w ciekawych przebraniach.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i z chęcią wezmą udział w kolejnej dyskotece, organizowanej przez Samorząd Uczniowski.
Klasy piąte na "słodkiej" wycieczce do Wedla

          17 lutego 2015r klasy piąte były na wspaniałej wycieczce w fabryce czekolady E. Wedel w Warszawie. Jest to pierwsza w Polsce fabryka czekolady. Założył ją w 1851 roku Karol Wedel, który następnie w 1876 roku podarował w prezencie ślubnym fabrykę synowi Emilowi, który zapoczątkował ogromny rozwój fabryki. Chcąc zabezpieczyć swe wyroby przed próbami podrobienia, stworzono znany do dziś znak firmowy - E. Wedel. Produkty tej firmy były znane niemal na całym świecie.
Nasi uczniowie mieli niecodzienną okazję zobaczyć, jak produkowane są ich ulubione przysmaki, odwiedzili Pracownię Rarytasów, gdzie powstają ręcznie robione czekoladowe rzeźby oraz słynne Torciki Wedlowskie. Ze względów sanitarnych oglądaliśmy ten dział produkcji przez oszkloną szybę. Oprócz zwiedzania poczęstowano nas pyszną czekoladą.
W trakcie samego zwiedzania uczestnicy poznali historię wedlowskiej fabryki i jej założycieli oraz zwiedzili Salę Pamięci, gdzie przed laty pracował sam Jan Wedel. Dodatkową atrakcją, jaką Wedel szykuje dla zwiedzających, jest replika samolotu RWD-13, który wykorzystywano niegdyś do szybkiego transportu produktów Wedla oraz do lotów służbowych. Wszystkich uczestników wycieczki zaproszono również do Pijalni Czekolady E.Wedel, która znajduje się w kamienicy na ulicy Szpitalnej w Staroświeckim Sklepie Wedla, gdzie uczniowie mieli degustację pitnej czekolady i warsztaty, podczas których własnoręcznie zdobili torciki wedlowskie. W sklepie firmowym mogli zakupić najbardziej wyszukane słodycze.
Pijalnia urządzona jest w starym stylu, znajdują się tu biedermeierowskie meble, charakterystyczne owalne i okrągłe stoliki, piękne tapicerowane krzesła, wysokie komody i oszklone szafy, na ścianach obrazy w pięknych starych ramach związane z firmą. Jednym słowem wystrój wnętrz jest bardzo elegancki. Panuje tu przytulna atmosfera, miła sympatyczna obsługa, oraz niepowtarzalna oferta, na którą składają się wspaniałe wedlowskie wyroby czekoladowe. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej że dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i torby ze słodyczami.
Konkurs "Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki!"

          Już po raz kolejny Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!’’.
Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi. W tym roku KRUS zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich.
Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie i podległych mu Placówek Terenowych, Konkurs przebiega w 2 etapach: PT KRUS i wojewódzkim. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0-VI, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI).
Zgłoszenie udziału szkoły w Konkursie dokonuje szkoła do dnia 10 marca br. do Placówki Terenowej KRUS Błonie
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich.
Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezmą udział w eliminacjach centralnych.
Zapraszamy do licznego uczestnictwa w konkursie.
Więcej informacji uzyskasz u pani M. Kacalińskiej i p. H. Wasilewskiej - Weiss.

Regulamin konkursu do pobrania(kliknij)

"Szewczyk Dratewka" w wykonaniu uczniow klasy Va

          13 lutego 2015r. młodzi artyści z klasy Va, którzy biorą udział w zajęciach kółka teatralnego pod kierunkiem p. Ewy Stolarczyk, wystawili przedstawienie dla swoich młodszych kolegów.
Na widowni znaleźli się uczniowie klas pierwszych, klas czwartych, klasy piątej i dzieci ze świetlicy szkolnej wraz ze swoimi Paniami.
Kiedy wszyscy już siedzieli wygodnie i oglądali dekoracje oraz rekwizyty sumiennie przygotowane przez występujących artystów, na scenę wyszła Julka Podgórska, która pełniła rolę narratora. Rozpoczęła przedstawienie pt. ,,Szewczyk Dratewka” (tekst:Janina Porazińska ).
Aktorzy, pomimo tremy, poradzili sobie znakomicie. Na scenie pojawiały się różne postacie ze świata bajkowego. Wprawdzie najmłodsi widzowie troszeczkę bali się Baby Jagi, która postraszyła przybyłych, ale wszystko skończyło się dobrze. Szewczyk, dzięki pomocy mróweczek, pszczółek, rybek, kaczek i kaczora, oswobodził piękną pannę zamkniętą w wieży. Przestawienie się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie.
Obsada:
Szewczyk Dratewka – Dominik Mińkowski
Narrator – Julka Podgórska
Pszczółka – Wiktoria Franczuk
Mróweczki – Julka Majunka, Piotr Krzysztofik
Rybka – Julka Zając
Kaczuszka – Kaja Rosa
Kaczor – Adrian Radziejewski
Baba Jaga – Maja Diop
Ludzie z miasta – Dominika Świtek, Jakub Piwowarski
Panny – Pola Granowska, Julka Majunka, Klaudia Michalak, Dominika Świtek
Dekoracje – Aleksandra Skonieczna oraz wszyscy pozostali artyści.Zmiana planu lekcji
UWAGA!!!
Od dnia 2 lutego nastąpi zmiana planu lekcji.
Proszę sprawdzić na stronie www szkoły aktualne zmiany (zakładka PLAN LEKCJI).
W wyjątkowych przypadkach plan może ulec korekcie.
Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest pi±tek 6 Marca 2015.
Imieniny obchodzą: Róża, Wiktor, Agnieszka, Jordan, Marcin
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 201 by Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.