Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Kronika szkolna | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 02.10.2014 16:26:34  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Historia szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Kronika szkolna
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Zajęcia pozalekcyje
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Zebrania
Konkursy
Basen

Szukaj
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Pedagog i Psycholog
Logopeda
Reedukator

Ostatnie Artykuły
Wycieczka do Centrum...
Nowy plac zabaw dla ...
68 rocznica bitwy po...
Narodowe Święto Nie...
XII Pielgrzymka do C...
Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
70 rocznica bitwy pod Jaktorowem
Od kilku lat w ostatnią niedzielę września delegacja naszej szkoły uczestniczy w rocznicowych uroczystościach patriotyczno - religijnych w Budach Zosinych.
Kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli: p. Izabeli Žiški, Anny Ludwin - Właszczuk oraz Hanny Wasilewskiej - Weiss udała się na cmentarz wojenny w Budach Zosinych - miejsce uroczystości.
Tegoroczne obchody 70. rocznicy bitwy pod Jaktorowem, odbyły się z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, rodzin partyzantów oraz licznych delegacji władz państwowych i samorządowych.
Jak co roku na cmentarzu w Budach Zosinych wspominaliśmy żołnierzy poległych w bitwie pod Jaktorowem. Uroczystości te tchnęły duchem patriotyzmu i wdzięczności wszystkim, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju
          Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, w trakcie której kazanie głosił ksiądz biskup Józef Zawitkowski. Swoim pięknym i wzruszającym kazaniem scharakteryzował waleczność żołnierzy,
W swoim przemówieniu Prezydent Bronisław Komorowski zaznaczył, że ten rok jest szczególny - gdyż jest to jednocześnie rok 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 70. rocznicy powstania warszawskiego, którego "ostatnim akordem" była bitwa pod Jaktorowem. Przypomniał, że w tym roku przypada również 25. rocznica odzyskania przez Polskę wolności.
"To była ta sama wolność, którą utraciliśmy w 1939 roku, ta sama, o którą biliśmy się w sierpniu 1944 roku, ta sama, za którą ginęli żołnierze grupy "AK Kampinos" - powiedział prezydent.
Prezydent zaznaczył, że musimy umieć umacniać wolność, umieć się nią cieszyć i pomnażać ją, "tak, by przyszłe polskie pokolenia mogły dopisywać szczęśliwe lata życia w wolnej Polsce".
Pan Prezydent bierze udział w obchodach z wielu powodów. Jednym z nich jest naturalna potrzeba przypominania wszystkich ważnych, a dramatycznych często wydarzeń w historii naszego kraju.
- Ale jest też potrzeba wspominania tych wszystkich, którzy odeszli, a których groby gdzieś rozproszył los, rozproszyła historia w nieznanych miejscach - mówił prezydent.
Podkreślił, że dla niego szczególnym powodem do obecności w Budach Zosinych jest m.in. pamięć o żołnierzach wileńskiej Armii Krajowej, którzy - jak mówił - "tu do Puszczy Kampinoskiej na czas Powstania Warszawskiego przybyli hen, daleko z dawnych Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej".
"Zawsze chętnie przyjeżdżam tu, bo myślę sobie, że nie ma lepszego miejsca, gdzie można by oddać hołd, gdzie można by się pomodlić za wszystkich żołnierzy polskich, którzy ginęli tam daleko i często dziś już nie mają opieki ich groby, bo po prostu Polski tam nie ma" - powiedział Prezydent
Udział w uroczystościach młodzieży i dzieci jest lekcją historii dla młodego pokolenia.


Potrzebna krew dla chorego Maćka

Szanowni Państwo!!!
Jeśli chcecie pomóc ciężko choremu Maćkowi - uczniowi naszej szkoły - pójdźcie do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddajcie krew (niezależnie od grupy), podając dane:
Maciej Falkowski ARH+
Samodzielny Publiczny Szpital Dziecięcy w Warszawie Oddział Kliniczny Hematologii i Pediatrii ul. Marszałkowska 24.
Pierwsze zajęcia Robotyki

Informujemy, że zajęcia ROBOTYKI odbędą się 23 września 2014 roku o godz.17.10
.
Plac zabaw nieczynny!
Uwaga!!!


Uprzejmie informujemy, że ze względu na liczne uszkodzenia sprzętu oraz nawierzchni tartanu, z dniem 19/09/2014 plac zabaw będzie nieczynny.

Robotyka! Przyjdź! Zapisz się!

          Zapraszamy rodziców dnia 16 września 2014 roku (wtorek) o godz.18.00 na spotkanie dotyczące zajęć warsztatów ROBOTYKI.
Co to jest? - specjalny zestaw klocków przygotowany przez renomowaną firmę LEGO®. Zestaw serwomotorów, czujników, przekładni, oraz innych elementów technicznych daje nieskończone możliwości konstrukcyjne. Pozwala to uwolnić kreatywność i tworzyć roboty które chodzą, rozmawiają, podejmują decyzje – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.
Więcej dowiesz się podczas spotkania.
Serdecznie zapraszamy.

Zebranie rodziców
ZEBRANIA Z RODZICAMI

11 września 2014 r. (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami poświęcone organizacji nowego roku szkolnego 2014/2015 w/g poniższego harmonogramu.
Serdecznie zapraszamy!


Wyprawka 2014/2015


          Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach informuje, że wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2014/2015 będzie realizowany Rządowy program pomocy uczniom w 2014 r. "Wyprawka szkolna".
Uprawnionymi do otrzymania pomocy finansowej na zakup podręczników są:
1. Uczniowie klasy II, III i VI szkoły podstawowej pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto,
2. Uczniowie pochodzący z rodzin wielodzietnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (art. 7 ustawy o pomocy społecznej).
3. Uczniowie z orzeczeniami.

Wypełnione wnioski wraz ze stosownymi załącznikami (Zaświadczenia /Oświadczenia) oraz imienne faktury ( na dziecko/rodzica) należy złożyć do dnia 10 września 2014 roku w sekretariacie lub sali Nr 17.
Wniosek pobieramy w sekretariacie szkoły, sali Nr 17

Wniosek do pobrania(kliknij)

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. Szczególnie dużo emocji wywołuje wśród dzieci, które idą do szkoły po raz pierwszy.
W tym roku więcej dzieci niż w poprzednich latach rozpoczęło naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych. Wynika to z faktu objęcia obowiązkiem szkolnym także 6-latków. Po raz pierwszy w historii szkoły mamy trzy oddziały klas pierwszych.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Błonia - p. Zenon Reszka oraz Naczelnik Oświaty w Błoniu - p. Włodzimierz Leduchowski.
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 została rozpoczęta o godz. 9.00 Mszą św. celebrowana przez księdza Piotra Frydrycha, w której uczestniczyli dzieci, młodzież oraz nauczyciele i rodzice. Podczas mszy poświęcone zostały plecaki pierwszoklasistów.
Po mszy świętej miała miejsce część oficjalna uroczystości, podczas której Ślubowanie złożyli tegoroczni uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej.
Wszystkich zebranych powitał serdecznie i ciepło p. Marek Parafiniuk, dyrektor szkoły. Uczniom — szczególnie tym, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą, życzył wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, satysfakcji z dzieci - rodzicom oraz zadowolenia z pracy nauczycielom.
          Kolejnym, ważnym elementem pierwszego dnia w szkole było spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych, przekazanie przez nich planów zajęć oraz informacji organizacyjnych nowego roku szkolnego.

Autobus szkolny w dniu rozpoczęcia roku szkolnego


Uwaga!!!


Dnia 1 września 2014 roku autobus szkolny odjedzie:
8.10 - Bramki,
8.15 - Faszczyce Stare, Konstantów, Faszczyce Nowe.

Odjazd po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego o godzinie 11:15

Uwaga pierwszoklasiści!


          
W środę 27 sierpnia i w czwartek 28 sierpnia 2014 roku o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów klas pierwszych.
Serdecznie zapraszamy.

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 ODBĘDZIE SIĘ
1 WRZEŚNIA 2014 R.
O GODZ. 9:00 ODPRAWIONA ZOSTANIE MSZA ŚWIĘTA (DLA CHĘTNYCH).
CZĘŚĆ OFICJALNA ROZPOCZNIE SIĘ OK. GODZ. 10:00.
PO CZĘŚCI OFICJALNEJ ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE UCZNIÓW Z WYCHOWAWCAMI.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI, MŁODZIEŻ, RODZICÓW ORAZ MIESZKAŃCÓW BIENIEWIC I OKOLIC.

Strona 1 z 54 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest czwartek 2 PaĽdziernika 2014.
Imieniny obchodzą: Teofil, Dionizy, Sławomir, Rachela, Sława
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 201 by Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.