Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 21.04.2019 07:08:10  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Biblioteka
Pedagog i Psycholog
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Absolwenci szkoły -...
Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Akcja strajkowa w szkole
          Szanowni Rodzice!

W naszej szkole odbyło się referendum dotyczące strajku. Wzięło w nim udział 52% pracowników, z których ponad 88% opowiedziało się za przystąpieniem do strajku. W związku z tym nasza placówka od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. przystępuje do akcji strajkowej. Oznaczać to będzie, że część nauczycieli nie podejmie czynności związanych z wykonywaną pracą, pozostali przystąpią do pracy. Zajęcia w naszej szkole będą się odbywać zgodnie z planem, z małymi zmianami, o których na bieżąco będziemy Państwa informować.
Jednocześnie przypominamy, że dni 10, 11, 12 oraz 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. zostały ustalone jako dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych – wówczas odbywać się będą egzaminy gimnazjalne i egzaminy ósmoklasisty. W naszej szkole egzaminy odbędą się zgodnie z planem.
W dniach przeznaczonych na przeprowadzenie egzaminów oraz 18 i 19.04.2019 r. w szkolnej świetlicy będzie zapewniona opieka dla uczniów w godzinach: 7.00 - 17.30.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach


Prezenty dla kochanych Mam
          4 kwietnia 2019 r. klasa V a pod opieką p. Ewy Stolarczyk podczas lekcji wychowawczej wzięła udział w warsztatach: ,,Malujemy farbami na tkaninie”. Uczniowie mogli na płóciennych torbach namalować motywy związane z Wielkanocą lub obrazki własnego pomysłu. Wszyscy pracowali z zapałem i dobrze się bawili. Niektórzy uczniowie pięknie ozdobionymi torbami obdarowali swoje Mamy. Jesteśmy pewni, że Mamy były bardzo zadowolone!
Pierwszy półfinał PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów
          3 kwietnia, 30 osobowa grupa uczniów naszej szkoły - miłośników piłki siatkowej - wraz z opiekunami pojechała do Łodzi na półfinałowy mecz siatkarski Ligi Mistrzów.
O awans do finału w Berlinie mistrzowie Polski rywalizują z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.
Był to pierwszy mecz półfinałowy rozegrany pomiędzy PGE Skra Bełchatów z Cucine Lube Civitanova.
Nasi siatkarze przegrali z wicemistrzem Włoch Cucine Lube Civitanova 0:3 (14:25, 20:25, 23:25).
Rewanż we Włoszech zaplanowano za tydzień w środę o godz. 20.30. Zwycięzca dwumeczu awansuje do finału, który odbędzie się 18 maja w Berlinie.
Wyjazd umożliwił uczniom obejrzenie meczu na żywo i poczuć atmosferę rozgrywek na najwyższym światowym poziomie.
Do łódzkiej Atlas Areny z prowadzoną przez dobrze znanego w Polsce Ferdinando De Giorgiego ekipą Cucine Lube przyjechały gwiazdy światowej siatkówki, m.in.: Bułgar Cwetan Sokołow, Brazylijczyk Bruno Rezende, Kubańczyk z włoskim paszportem Osmany Juantorena, Serb Dragan Stankovic oraz Simon Robertlandy i Yoandry Leal z Kuby.
W PGE Skra Bełchatów zagrali m.in.: Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Milad Ebadipour, Mariusz Wlazły, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk - Kacper Piechocki (libero) - Milan Katic, Renee Teppan, Kamil Droszyński. To zawodnicy znani nie tylko w polskiej siatkówce.
W łódzkiej Arenie mecz oklaskiwało ponad 10 tysięcy kibiców. Był to półfinał Ligi Mistrzów, siatkówka na najwyższym poziomie.
Warszrtaty wypalania w drewnie
          W dniu 04.04.2019 w klasie IIa odbyły się warsztaty wypalania w drewnie.
Zajęcia poprowadziła Pani Agnieszka Użlis, której bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.
Dzieciom bardzo spodobał się nowy sposób ozdabiania drewna, chociaż praca wcale do łatwych nie należała.
Dziękujemy również rodzicom, za pomoc i opiekę podczas wypalania.
Nagrody za konkurs filmowy
          Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki konkursu filmowego "Moja mała ojczyzna" biorąc pod uwagę następujące kryteria:
1) stopień zaangażowania w realizację filmu;
2) zgodność z tematyką konkursu;
3) pomysłowość autora/autorów;
4) oryginalność i kreację filmu;
5) ciekawy sposób ujęcia tematu.
Jury ceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród najstarszych uczestników I miejsce zajęła – Dominika Świtek - uczennica klasy IIIB gimnazjum w naszej szkole
W młodszej grupie wiekowej poziom zgłoszonych prac był bardzo wyrównany.
Dla niektórych z nich była to pierwsza próba tworzenia filmu. Jury postanowiło z kl 4-7 wyróżnić 5 osób. Wśród wyróżnionych znalazł sie uczeń klasy VIIA - Paweł Ziarno. Gratulujemy i życzymy zapału i wytrwałości w kolejnych produkcjach filmowych.
Wizyta w siedzibie "Mazowsza"
          Zespół pieśni i Tańca „Mazowsze" to od 60 lat ambasador naszej kultury ludowej. To tu w Karolinie, Mira i Tadeusz Sygietyńscy założyli zespół, który miał na celu promowanie polskich tańców i pieśni, mających swoje korzenie na wsi.
W dniu 2 kwietnia, uczniowie klas IVA, IVB, VA i VB wraz z opiekunami udali się do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze'' w Otrębusach (od 1948r.).
Uczniowie obejrzeli widowisko edukacyjne dla dzieci - "MAGICZNA PODRÓŻ - PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.
Trójka głównych bohaterów tej fabularnej opowieści: mała dziewczynka Agnieszka, jej starszy brat Tomek oraz tajemniczy konserwator starych ludowych instrumentów muzycznych - Pan Kajetan zabrali nas w pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę. Wraz z nimi poznaliśmy niezwykłe rzemiosło ludowe (m. in. wycinanki kurpiowskie - leluje, misternie zdobione wysokie palmy wielkanocne, ręcznie malowaną wilamowicką skrzynię posagową), charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe (takie, jak burczybas, diabelskie skrzypce, weselny kozioł wielkopolski), zwyczaje i tradycje. Odwiedziliśmy osiem barwnych i fascynujących miejsc: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów).
Ten poznawany barwny świat fascynuje i jednocześnie uczy szacunku dla polskiej tradycji kultury ludowej.
Każdy z odwiedzanych regionów zilustrowany jest przez efektowne tańce regionalne, a prezentowane przez tancerzy kostiumy są prawdziwymi arcydziełami sztuki ludowej.
Poszczególne sceny spektaklu łączone są animacją komputerową, prezentującą z bliska charakterystyczne stroje regionalne wraz z ich haftami i zdobieniami. Animacjom towarzyszą też, w charakterze przewodnika, tematy muzyczne zaczerpnięte z twórczości ludowej odwiedzanych regionów.
Wykonawcami tej niecodziennej formy teatralnej jest Balet i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz aktorzy.
Na zakończenie mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia z członkami zespołu i kupić pamiątki.
Było wesoło, barwnie, tanecznie, po prostu cudownie - wszystkim się podobało.
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
          Kim jes2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia organizacje zajmujące się ludźmi z autyzmem starają się przypominać o tym, że takie osoby żyją wśród nas, chcą przypominać o ich potrzebach, a także o tym, że ich odmienność, związana z autyzmem, to nie wszystko, co można o nich powiedzieć. Są jednymi z nas.
Nasza szkoła również przystąpiła do akcji "Niebiesko dla autyzmu" dlatego uczniowie, nauczyciele założyli ubiory w niebieskawych barwach.
Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej pojechali do Błonia aby wspólnie z innymi placówkami oświatowymi uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Autyzmu pod hasłem "Na niebiesko dla autyzmu".
W ramach obchodu na Rynku wysłuchali koncertu i obejrzeli film "Życie animowane" w kinie "Bajka"
Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
17 zdjęć
14.rocznica śmierci Jana Pawła II
          We wtorek 2 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II.
W całym kraju obchodzi się kolejną rocznicę śmierci Wielkiego Polaka.
Tradycyjnie o godz. 21.15 na placu Piłsudskiego w Warszawie rozpocznie się tradycyjne czuwanie połączone z refleksją nad nauczaniem papieża. Tegorocznej rocznicy towarzyszy hasło "Odnów oblicze!"
W naszej szkole Samorząd Uczniowski w ramach obchodów tej smutnej rocznicy zorganizował prezentację dotyczącą naszego Patrona. Uczennica klasy III gimnazjum - Basia Tachasiuk przypomniała pewne fakty z życia i pontyfikatu Papieża Polaka -
Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października – rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu.
Następnie delegacja SU udała się pod pomnik Jana Pawła II w Bieniewicach aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.
Akcja "Opatrunek na ratunek"
          "Nie szukajcie wielkich rzeczy, tylko czyńcie małe rzeczy z wielką miłością” - w myśl słów Matki Teresy z Kalkuty uczniowie nasze szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu. Celem akcji była pomoc medyczna ubogim krajom. Akcja trwała od 1 do 28 marca i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a jej efekty przerosły najśmielsze oczekiwania.
W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto.
Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry.
W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.
Przyda się więc każdy zebrany bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku).
Dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do tej akcji. Największą nagrodą dla nich jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogli pomóc."Pomóżmy dzieciom z Syrii"
          Projekt pt. "Pomóżmy dzieciom z Syrii" został przeprowadzony w naszej szkole zgodnie z harmonogramem otrzymanym od Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na los i krzywdę dzieci na całym świecie.
Kiedy dowiedzieli się o akcji charytatywnej natychmiast włączyli się do działania.
Zapoznano uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z celami projektu, z sytuacją dzieci w Syrii, pokazano jak wojna wpływa na życie dziecka.
Ustalono więc, że zorganizują "Słodką kawiarenkę", gdzie sprzedawane będą ciasta, ciasteczka, babeczki i napoje. Dochód z tej akcji przekazany zostanie na pomoc dzieciom z Syrii.
Wszystkie klasy poprzez przyniesienie słodkich wiktuałów i napojów włączyły się do akcji charytatywnej.
Uczennice klasy VIIb zajęły się przygotowaniem stoiska i sprzedażą słodkości.
Akcja,,Pomóżmy dzieciom z Syrii ” cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, rodziców i nauczycieli. Chociaż 1 porcja kosztowała symboliczna złotówkę, udało się zgromadzić ponad 600 zł, które zasilą konto Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.
Dziękujemy tym, którzy przynieśli słodkości, tym którzy zajęli się sprzedażą ( uczennice klasy VIIB - Kinga Podgórska, Kasia Szymańska). Szczególne podziękowania kierujemy do klasy VB, którzy z własnych środków wpłacili kwotę w wysokości 100 zł na ten cel.
Udział w projekcie uświadomił uczniom, że pomaganie jest nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można podarować innym dzieciom szansę na normalne życie. Ponadto kształtuje wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego.

Konkurs pieknego czytania
          27 marca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania książki i czytelnictwa oraz krzewienia kultury pięknego słowa po raz trzynasty odbył się Konkurs Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym.
Wzięły w nim udział trzy uczennice naszej szkoły wytypowane w eliminacjach szkolnych. Hasłem XIII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania było "Każda książka drogie dzieci coś mądrego Wam poleci".
Miło nam poinformować, że znalazły się one w gronie laureatów: Zuzanna Ziubińska z kl Va oraz Natalia Szmurło z kl. VIb zajęły II miejsce natomiast Aleksandra Ryszka z kl. IVb otrzymała wyróżnienie.
Wszyscy pięknie czytali wybrane przez siebie fragmenty książek. Nagrodami były dyplomy, książki, gry oraz słodycze, z których wszyscy ogromnie się cieszyli. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom.Strona 1 z 110 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 21 Kwietnia 2019.
Imieniny obchodzą: Bartosz, Feliks, Konrad, Anzelm, Jarosaw, Selma
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.