Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 24.06.2021 22:33:28  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Witamy

Oficjalna strona internetowa
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Bieniewicach
Nasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl

Klasy III we Wrocławiu
          W czwartek 17.06. klasy trzecie pojechały na wyczekaną wycieczkę do Wrocławia.
O 7.45 wyruszyliśmy spod szkoły, a o 12.30 zaczęliśmy zwiedzać zabytki Starego Miasta.
Podobało nam się szukanie krasnali. Potem udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, gdzie mogliśmy się ochłodzić w strumykach.
Na koniec zwiedzania tego dnia wjechaliśmy na punkt widokowy w Sky Tower. Widok był niesamowity. Robiliśmy sobie zdjęcia z piękną panoramą Wrocławia.
Następnie pojechaliśmy do hotelu, gdzie zjedliśmy obiadokolację i mieliśmy trochę czasu dla siebie. Następnego dnia pojechaliśmy do Hydropolis, gdzie ze względu na wskazania sanitarne zwiedzanie rozpoczęła część z nas a inni mogli zakupić pamiątki i zorganizowali sobie piknik na trawie.
Podczas zwiedzania wystawy dowiedzieliśmy się wiele o stanach skupienia wody, organizmach żyjących w głębinach i innych ciekawostkach. Można było się tam orzeźwić przebiegając przez deszczową fontannę. Kolejnym punktem zwiedzania było upragnione ZOO. Najpierw poszliśmy do Afrykarium. Widzieliśmy tam jak hipopotamy dostały na obiad świeżo skoszoną trawę. Były tam także rekiny, żółwie i płaszczki.
Po obiedzie i drugiej turze odwiedzin w Hydropolis ruszyliśmy w drogę powrotną. Na długo zapamiętamy tę wycieczkę. Było super!
(autorami notatki są uczniowie klasy trzeciej)Zakończenie roku szkolnego
          Już w najbliższy piątek, 25 czerwca nastąpi oficjalne zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Niestety i tegoroczne zakończenie będzie miało zdecydowanie inny charakter niż dotychczas. Podczas spotkań z wychowawcami ograniczamy się wyłącznie do rozdania świadectw i nagród. Spotkania odbywać się będą w świetlicy i w salach lekcyjnych według ustalonego harmonogramu:Wyniki konkursu j.angielskiego
          Z radością zawiadamiamy, że otrzymaliśmy oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Olimpus", w którym siedmiu naszych uczniów zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce i zdobyło tytuł laureata.
Są to następujący uczniowie :
✅Joanna Mrozek - klasa 6b
✅Marek Nowak - klasa 6b
✅Jakub Banasiuk - klasa 6b
✅Adrian Bury - klasa 6c
✅Zuzanna Ziubińska - klasa 7a
✅Oliwia Smykiewicz - klasa 7b
✅Weronika Tyl - klasa 8B
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Przerwy z Zumbą
          Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbywają się zajęcia muzyczno - ruchowe - „Długa przerwa z Zumbą”.
Chętni uczniowie uczestniczą w tych wspólnych wygibasach a przepis na dobrą zabawę jest prosty: rytmiczna muzyka, sportowy strój i dobry nastrój.
Zumba to świetna zabawa, połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego i fitness. Nie tylko wspaniale poprawia kondycję, ale przede wszystkim gwarantuje mnóstwo pozytywnej energii Proste kroki i porywająca muzyka zachęcają wszystkich do ruchowej aktywności, a w efekcie do dbania o sylwetkę.
Każda forma ruchu korzystnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na nasze samopoczucie, poprawia kondycję i daje poczucie satysfakcji.
Każdy ćwiczy na miarę swoich możliwości, wszyscy świetnie się bawią i integrują. Po długim nauczaniu zdalnym wszystkim przydaje się nieco większa dawka ruchu - stąd duże zainteresowanie tą formą spędzania przerw w szkole.

Zawody w Teresinie
          W dniu 12 czerwca zawodnicy UKS "Bieniewiczanka" wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza, które organizowane były przez zaprzyjaźniony klub UKS "Filipides", w pobliskim Teresinie.
Nasi reprezentanci nie spuszczają z tonu i ponownie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Hrehoruk, który nie dał szans rok starszym rywalom, zdobywając dwa złote medale, jednocześnie bijąc dwa rekordy życiowe 60m - 8,71 oraz 300m - 46.01.
Brązowe medale na dystansie 300m zdobyli Paulina Boryś z czasem 51,09 oraz Szymon Hrehoruk również na 300m z czasem 43,64, poprawiając swój rekord życiowy.
Pozostałym zawodnikom nie udało się wywalczyć medali , ale zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, poprawiając swoje rekordy życiowe. Między innymi :
Joanna Krzycka 600m - 2,00,36 ( 5 miejsce);
Marysia Krzycka 600m - 2,05,54;
Helena Radziszewska 300m - 57, 76;
Miriam Wachowiak 300m - 48,31;
Start naszych zawodników należy zaliczyć do udanych. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szczepienia uczniów
          W dniu 2021-06-11, Ministerstwo Edukacji i Nauki przesłało informacje dotyczące szczepienia dzieci przeciw COVID-19 :
Szanowni Państwo Dyrektorzy

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będą kontynuowane w kolejnych tygodniach.Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN


Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19

Podsumowanie akcji sprzątanie Bieniewic
          Zgodnie z planem, 12 czerwca wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w akcji „Wielkie sprzątanie w Bieniewicach”.
Zgodnie z harmonogramem, po zarejestrowaniu się punktualnie o godz. 10 - ej, grupy wyposażone w rękawice i worki do segregacji odpadów, pod opieką nauczycieli wyruszyły aby solidnie posprzątać tereny zielone wokół szkoły, naszą miejscowość oraz okolice.
Po ponad dwugodzinnym sprzątaniu wszyscy wróciliśmy na teren szkoły, aby uczestniczyć w podsumowaniu akcji. Dokonał go dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, który wszystkim bardzo gorąco podziękował za udział i zaangażowanie w przedsięwzięcie, które ma na celu przypominać jak ważna jest troska o środowisko naturalne w którym żyjemy, a także zachęcać ludzi do wypracowania drobnych zmian w swoim życiu codziennym, mających niebagatelny wpływ na estetykę naszego otoczenia.
Podziękowania również złożyła sołtys Bieniewic - Pani Grażyna Kościńska.
Na zakończenie odbyło się losowanie nagród - na ten moment wszyscy czekali z ogromną niecierpliwością. Atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Sołectwo Bieniewice (bardzo dziękujemy), trafiały do rąk szczęściarzy, których numerki wylosowano.
Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Akcji "Sprzątania Bieniewic" z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o otoczenie, estetykę i piękno, ale przede wszystkim uwolnił naszą wieś i okolice od dużej ilości śmieci.
Podsumowując tegoroczną Akcję zauważono, że nasza mała ojczyzna jaką są Bieniewice jest znacznie bardziej zadbana i czystsza niż w poprzednich latach. Ta informacja napełnia nas optymizmem i świadczy o lepszej świadomości ekologicznej naszych mieszkańców.
Podręczniki
          Szanowni Państwo, Uczniowie!

W związku z zakończeniem roku szkolnego i koniecznością rozliczenia się z podręczników, lektur oraz książek z biblioteki przedstawiam harmonogram zwrotów.
✅Każda klasa ma wyznaczony termin oraz godzinę zwrotu.
✅Zagubione, zniszczone podręczniki i książki muszą zostać odkupione we własnym zakresie.
✅Podręczniki muszą być skompletowane wszystkie, nie będą przyjmowane pojedyncze egzemplarze, muszą mieć usunięte okładki, wszelkie zakładki, karteczki, pościerane zaznaczenia ołówkiem.
✅Bardzo proszę o przestrzeganie wyznaczonego terminu.

Harmonogram zwrotu podręczników szkolnych, lektur, książek do biblioteki.
Każdy uczeń/opiekun przynosi pełen komplet, pojedyncze egzemplarze nie będą przyjmowane.Pozdrawiam serdecznie
Lidia Bogusiewicz
Biblioteka Szkolna

Zebranie rodziców przyszłych pierwszoklasistów


"Podróż w cudowny świat nauki" - to motto przewodnie pierwszoklasistów, którzy od września w tę podróż wyruszą.

          
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach informuje, że dnia 22 czerwca 2021 r. o godz. 17:00 na boisku szkolnym przy sali gimnastycznej, odbędzie się zebranie rodziców uczniów,
którzy od 1 września 2021 roku rozpoczną naukę w klasie I.

Serdecznie zapraszamy.
Schronisko Pegasus
          Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Mijający rok szkolny nie należał do łatwych. Pandemia, zdalna nauka, brak możliwość kontaktu, realizacji pasji….można by wymieniać długo. Jednak w tym trudnym czasie, odkryliśmy miejsce pełne ciepła, miłości i troski.
Schronisko Pegasus w Musułach k/Grodziska Mazowieckiego to miejsce otwarte na pomoc, spotkanie i współpracę. Pegasus od 2002 r. ratuje konie przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i śmiercią. Pod skrzydłami azylu schronienie znalazły także osły, kozy, lamy, koty i psy. Jedne zadomowiły się na wiele lat, inne były tylko przez chwilę. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore. Niekiedy walka toczy się tylko o kilka ostatnich chwil.
Jednak są to dni w cieple, bez bólu i strachu. Dlatego zawsze warto pomagać!
Zwierzęta mają do dyspozycji 30ha pastwisk, stajnie i wiaty. Mieszkańcy azylu wymagają szczególnej troski, gdyż większość z nich doświadczyła znęcania, cierpień. Dzięki współpracy aktywistów ze specjalistami z zakresu weterynarii, fizjoterapii, zoopsychologii udaje się sprawić, że większość zwierząt ponownie zaczyna ufać ludziom.
Od września 2021 chcemy wejść we współpracę ze schroniskiem, które oprócz bezpośredniego ratowania życia zwierząt, prowadzi edukację społeczną. Poprzez swoje działania uświadamiają znaczenie wzajemnych relacji między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem. Organizują wolontariat dziecięcy i młodzieżowy (otwarty wolontariat w każdą sobotę od 12.00), lekcje dla szkół i stowarzyszeń.
Na tej ostatniej prostej roku szkolnego, chcielibyśmy wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. A wiemy, że w naszej społeczności szkolnej miłośników koni, kóz i wszelkiej maści czworonogów nie brakuje.
W dniach 8-25 czerwca 2021 organizujemy zbiórkę dla azylu i zapraszamy klasowe Rady Rodziców oraz indywidualne osoby do wsparcia, choćby symbolicznego (z uwagi na pandemię, nie prowadzimy fizycznie zbiórki w szkole, tylko bezpośrednio na konto fundacji). Można to zrobić wpłacają na konto azylu:
Fundacja Instytut Empatii ul. Poprzeczna 31, 96-300 Żyrardów
oddział Schronisko Pegasus ul. Folwarczna 3/5, 96-321 Musuły
mBank: 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
w tytule wpisując: imię i nazwisko/klasę Szkoła Podstawowa w Bieniewicach.Wielkie sprzątanie Bieniewic coraz bliżej
          Pamiętacie? - już w najbliższą sobotę, 12 czerwca spotykamy się, aby wziąć udział w akcji "Wielkie sprzątanie w Bieniewicach".
Celem naszej akcji jest uwrażliwienie i uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest wspólne dbanie o środowisko.
Po zakończeniu akcji, już dzisiaj zapraszamy wszystkich uczestników na podsumowanie i losowanie atrakcyjnych nagród.
NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY ZMIENIAMY!Strona 1 z 134 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest czwartek 24 Czerwca 2021.
Imieniny obchodzą: Jan, Danuta, Janina
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.