Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Kronika szkolna | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 22.12.2014 00:09:31  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Historia szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Kronika szkolna
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Zajęcia pozalekcyje
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Zebrania
Konkursy
Basen

Szukaj
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Pedagog i Psycholog
Logopeda
Reedukator

Ostatnie Artykuły
Wycieczka do Centrum...
Nowy plac zabaw dla ...
68 rocznica bitwy po...
Narodowe Święto Nie...
XII Pielgrzymka do C...
Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Życzenia świąteczne

Niezapomnianych i prawdziwie rodzinnych świąt,
upływających we wspaniałej atmosferze
i nigdy nieprzemijającej wiary w to,
że każdy kolejny dzień
może być jeszcze piękniejszy.


Jasełka szkolne

          19 grudnia 2014 r. o godz. 11.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.
Wszyscy zebrani po raz kolejny mogli wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence.
Jednak to właśnie do nich i małego Jezusa przybyli pasterze i trzej mędrcy by złożyć pokłon i dary.
Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia Dzieciątka, pasterzy i mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie i poruszenie wśród zgromadzonej publiczności.
Dzieci prezentując swoje umiejętności i zdolności artystyczne miały jednocześnie możliwość uczestniczenia w pięknej polskiej tradycji.
Tradycyjnie też miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego "Najpiękniejsza bombka i ozdoba świąteczna". Z każdym rokiem wzrasta liczba uczestników. W tym roku do konkursu przystąpiło 94 uczniów. Wiele z prac zlicytowanych było podczas tegorocznej edycji malowania bombek, która miała miejsce 6 grudnia.
Na zakończenie jasełek wszyscy wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez dyrektora szkoły Pana Marka Parafiniuka .

Organizacja zajęć w dniu 19 grudnia

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną - piątek, 19 grudnia 2014 roku - zajęcia odbywać się będą na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych.
Na godzinie trzeciej będą miały miejsce klasowe spotkania wigilijne.
O godz. 11.00 wszyscy zbieramy się w sali gimnastycznej aby obejrzeć Jasełka.

Autobus w tym dniu, odwiezie dzieci po Jasełkach o godz. 12.00.
Spotkanie w sprawie wyjazdu na narty


UWAGA!

We wtorek 16 grudnia o godz. 19.00 w sali Nr 19
odbędzie się zebranie rodziców
dzieci wyjeżdżających na obóz zimowy do Bukowiny Tatrzańskiej.

Zapraszamy!
X Jubileuszowe Malowanie bombek

          6 grudnia spotkaliśmy się na "X malowaniu bombek w Bieniewicach".
Organizatorem rodzinnego malowania bombek jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Witanowa i Bieniewic oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Jak zawsze szkolna sala gimnastyczna zapełniła się tłumem ludzi – dzieci i nauczycieli, rodziców i zaproszonych Gości.
Wśród Gości nie zabrakło Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Pana Jana Żychlińskiego Wicestarosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Pana Pawła Białeckiego, zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej w Bramkach i w Sadowej, przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich w Bieniewicach, Sołtysów i Radnych z naszego terenu.
Najliczniej jednak – jak zawsze – w pracę zaangażowały się dzieci. One już wcześniej tworzyły swoje małe dzieła w ramach konkursu na najpiękniejszą bombkę choinkową.
W świątecznym nastroju, przy melodyjnym rytmie kolęd i pastorałek - wszyscy radośnie, ozdabiali swoje bombki, najpiękniej jak tylko potrafią.
Punktem kulminacyjnym spotkania była licytacja bombek i innych ozdób świątecznych, którą poprowadził niezastąpiony jak zwykle, Pan Zdzisław Sobierajski.
Ogromnym powodzeniem cieszyły się bombki wykonane przez nasze zaprzyjaźnione malarki p. Magdalenę Spasowicz i p. Annę Sobierajską oraz tegoroczną absolwentkę naszego gimnazjum Magdę Chłystek.
Do tego wspaniałego grona w tym roku dołączył tata jednego z uczniów naszej szkoły, p. Marcin Kochański - artysta malarz, grafik. Okazałe bombki pana Marcina sprawiły, że kwoty z ich licytacji były zawrotne i przyczyniły się do wyniku tegorocznej zbiórki.
Bombki do licytacji podarowali nam Paweł Nastula i Karol Okrasa.
Sołtys Bieniewic, p. Grażyna Kościńska ogłosiła finał konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, na który dzieci przygotowały kilkanaście prac. Dwie z nich zostały podarowane do licytacji i zasiliły fundusz stypendialny „Dam Radę”.
Wielką hojnością tradycyjnie wykazali się obecni Goście jak i rodzice, nie szczędząc pieniędzy na zakup niezwykłych ozdób choinkowych.
Podczas licytacji niecodziennych okazów bombek udało się zebrać rekordową sumę 4870,34 PLN na fundusz stypendialny "Dam Radę". Jest to stypendium dla najbardziej pracowitych uczniów naszej szkoły.
Kapituła Stypendium Dam Radę honoruje uczniów nie za najlepsze wyniki, tylko za sumienną pracę, rozwój i wytrwałość.
Organizatorzy imprezy bardzo serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w sobotnie spotkanie i zapraszają za rok, na kolejne Malowanie bombek w Bieniewicach.Mikołajki

          Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry.
Według zwyczaju – wierzeń tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.
Jak co roku, tak i tym razem w naszej szkole miały miejsce "Mikołajki klasowe".
Wszyscy z niecierpliwością czekali na moment rozpakowania prezentu. Później na twarzach dzieci to już gościły tylko radość i uśmiech.
Tradycyjnie w dniu 6 grudnia ( w tym roku wyjątkowo 5 grudnia) każdy z uczniów, który nosił czapeczkę Mikołajkową, nie był pytany - podobno powodowało to, że nauczyciele patrzyli na uczniów łaskawszym okiem. Sprawdziliśmy – w tym roku też to działało – nauczyciele nie pytali!!!
Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku.


Zebranie w sprawie wyjazdu na narty


Informacja dla wyjeżdżających na obóz zimowy

W sobotę 6 grudnia o godz. 14.30 w sali Nr 19
odbędzie się spotkanie dyrektora szkoły z uczniami wyjeżdżającymi na obóz narciarski .
Ferie zimowe w szkole
NIE MASZ POMYSŁU NA FERIE?

           W dniach 19 stycznia do 30 stycznia 2015 r. w województwach dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim trwać będą ferie zimowe.
Nasza szkoła przygotowała ciekawą ofertę zajęć. Codziennie w godzinach 8.30-13.30 odbędą się zajęcia dla wszystkich zapisanych, chętnych uczniów.
Nauczyciele przygotowali bogatą ofertę zajęć. Będą to m.in.:
1. Zajęcia sportowe,
2. Zajęcia komputerowe,
3. Zajęcia świetlicowe - warsztaty plastyczne.
4. Wyjazdy:
- basen w Grodzisku Mazowieckim
- Julinek (Gościniec),
- kino,
- Kolorado,
- Warsztaty edukacyjne w sali zabaw ALE FUN w Warszawie,
- Muzeum Narodowe w Warszawie.

Nie zwlekaj, zapoznaj się z ofertę zajęć i przyjdź zapisz się (Pani Jolanta Wiącek), liczba miejsc ograniczona. Całkowity koszt wynosi 100 złotych.
Zapraszamy.
Spotkanie z Mistrzami Sportu

          28 listopada w Centrum Kultury w Błoniu miało miejsce spotkanie młodzieży z Mistrzami Sportowych Aren.
Gośćmi byli olimpijscy medaliści:
Andrzej Supron
Katarzyna Klata
Wiesław Rutkowski
Marian Sypniewski
oraz selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Engiel.
Spotkanie poprowadził redaktor Dariusz Szpakowski.
Wśród uczestników spotkania nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. 50 osobowa grupa uczniów uczestniczyła w tym niezwykle nteresującym spotkaniu.
Jubileuszowe malowanie bombek w naszej szkole

X Edycja Malowania bombek Choinkowych

W sobotę - 6 grudnia o godz. 15.30, w naszej szkole
odbędzie się przedświąteczne, wspólne malowanie bombek choinkowych.
         Organizatorem rodzinnego malowania bombek jest
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Witanowa i Bieniewic przy współpracy
z Towarzystwem Pomocy Dzieciom Wiejskim oraz Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach.

        O godz.17.00, najpiękniejsze bombki zostaną zlicytowane, a cały dochód z licytacji zasili Fundusz Stypendialny "Dam radę" dla najbardziej pracowitych uczniów naszej szkoły.

Organizatorzy zapewniają materiały do malowania.

Bardzo gorąco zapraszamy do udziału w akcji:
dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli!
Świąteczna zbiórka żywności

          Zangażowanie w Zbiórkę staje się zwyczajem coraz większej liczby Polaków. W tym roku akcja odbyła się już po raz siedemnasty. 28, 29 i 30 listopada w sklepach spożywczych w całej Polsce, przy oznakowanych koszach czekali wolontariusze Banków Żywności. Każdy mógł przekazać im jeden lub kilka produktów spożywczych. Wszystko na rzecz najuboższych osób w Polsce.
Krajowe Stowarzyszenie "Przyłącz się do nas" jako partner Banku Żywności, podobnie jak w ubiegłych latach włączył się w tę ogólnopolską akcję, zbierając żywność na Święta Bożego Narodzenia dla najuboższych rodzin zamieszkujących teren Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
W tegoroczną zbiórkę żywności po raz kolejny została zaangażowana nasza młodzież gimnazjalna oraz uczniowie klasy VI, którzy nieodpłatnie pomagali w hipermarketach (Biedronka,Tesco, InterMarche, Marcpol) na terenie miasta Błonie i Leszno.
Nasi wolontariusze przy specjalnie oznakowanych koszach informowali klientów o idei akcji, zachęcali do kupienia choćby jednego produktu, rozdawali ulotki, odbierali dary i dziękowali darczyńcom.
Dzięki zaangażowaniu się w akcji 50 uczniów naszej szkoły, udało się zebrać 3 tony i 132 kg żywności.
Pozyskiwane produkty żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących - do tych, którym bez wsparcia szczególnie ciężko przetrwać okres świąteczny.
           Jesteśmy dumni z zaangażowania naszej młodzieży w tę jakże ważną inicjatywę.
BANKI ŻYWNOŚCIOWE POMAGAJĄ NAJUBOŻSZYM PRZEZ CAŁY ROK, W ŚWIĘTA POMÓC MOŻE KAŻDY.Strona 1 z 57 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest poniedziałek 22 Grudnia 2014.
Imieniny obchodzą: Zenon, Honorata, Franciszka, Bożena, Dragomir
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 201 by Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.