Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Kronika szkolna | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 03.09.2014 06:32:03  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Historia szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Kronika szkolna
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Zajęcia pozalekcyje
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Zebrania
Konkursy
Basen

Szukaj
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Pedagog i Psycholog
Logopeda
Reedukator

Ostatnie Artykuły
Wycieczka do Centrum...
Nowy plac zabaw dla ...
68 rocznica bitwy po...
Narodowe Święto Nie...
XII Pielgrzymka do C...
Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Wyprawka 2014/2015


          Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach informuje, że wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2014/2015 będzie realizowany Rządowy program pomocy uczniom w 2014 r. "Wyprawka szkolna".
Uprawnionymi do otrzymania pomocy finansowej na zakup podręczników są:
1. Uczniowie klasy II, III i VI szkoły podstawowej pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto,
2. Uczniowie pochodzący z rodzin wielodzietnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (art. 7 ustawy o pomocy społecznej).
3. Uczniowie z orzeczeniami.

Wypełnione wnioski wraz ze stosownymi załącznikami (Zaświadczenia /Oświadczenia) oraz imienne faktury ( na dziecko/rodzica) należy złożyć do dnia 10 września 2014 roku w sekretariacie lub sali Nr 17.
Wniosek pobieramy w sekretariacie szkoły, sali Nr 17

Wniosek do pobrania(kliknij)

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. Szczególnie dużo emocji wywołuje wśród dzieci, które idą do szkoły po raz pierwszy.
W tym roku więcej dzieci niż w poprzednich latach rozpoczęło naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych. Wynika to z faktu objęcia obowiązkiem szkolnym także 6-latków. Po raz pierwszy w historii szkoły mamy trzy oddziały klas pierwszych.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Błonia - p. Zenon Reszka oraz Naczelnik Oświaty w Błoniu - p. Włodzimierz Leduchowski.
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 została rozpoczęta o godz. 9.00 Mszą św. celebrowana przez księdza Piotra Frydrycha, w której uczestniczyli dzieci, młodzież oraz nauczyciele i rodzice. Podczas mszy poświęcone zostały plecaki pierwszoklasistów.
Po mszy świętej miała miejsce część oficjalna uroczystości, podczas której Ślubowanie złożyli tegoroczni uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej.
Wszystkich zebranych powitał serdecznie i ciepło p. Marek Parafiniuk, dyrektor szkoły. Uczniom — szczególnie tym, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą, życzył wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, satysfakcji z dzieci - rodzicom oraz zadowolenia z pracy nauczycielom.
          Kolejnym, ważnym elementem pierwszego dnia w szkole było spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych, przekazanie przez nich planów zajęć oraz informacji organizacyjnych nowego roku szkolnego.

Autobus szkolny w dniu rozpoczęcia roku szkolnego


Uwaga!!!


Dnia 1 września 2014 roku autobus szkolny odjedzie:
8.10 - Bramki,
8.15 - Faszczyce Stare, Konstantów, Faszczyce Nowe.

Odjazd po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego o godzinie 11:15

Uwaga pierwszoklasiści!


          
W środę 27 sierpnia i w czwartek 28 sierpnia 2014 roku o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów klas pierwszych.
Serdecznie zapraszamy.

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 ODBĘDZIE SIĘ
1 WRZEŚNIA 2014 R.
O GODZ. 9:00 ODPRAWIONA ZOSTANIE MSZA ŚWIĘTA (DLA CHĘTNYCH).
CZĘŚĆ OFICJALNA ROZPOCZNIE SIĘ OK. GODZ. 10:00.
PO CZĘŚCI OFICJALNEJ ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE UCZNIÓW Z WYCHOWAWCAMI.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI, MŁODZIEŻ, RODZICÓW ORAZ MIESZKAŃCÓW BIENIEWIC I OKOLIC.

Egzaminy poprawkowe

UWAGA! EGZAMINY POPRAWKOWE

          Egzaminy poprawkowe odbędą się w/g ustalonego harmonogramu:
26.08.2014 R. (WTOREK)
Sala nr 19 - godz. 9:00 - MATEMATYKA

27.08.2014 R. (ŚRODA)
Sala nr 19 - godz. 9:00 - HISTORIA

Kiermasz podręczników
Uwaga!!!


Dnia 28 sierpnia 2014 roku w godz. 12.00 - 15.00 na terenie szkoły
będzie prowadzona sprzedaż podręczników do edukacji wczesnoszkolnej i zajęć komputerowych dla uczniów klas II - III.
Komplet podręczników kosztuje:
- do klasy II - 221 zł
- do klasy III - 229 zł.
Podręczniki do języka angielskiego i religii rodzice zakupują we własnym zakresie.
Po półkoloniach pozostały już tylko wspomnienia
Trwają wyczekiwane przez dzieci wakacje, okres odpoczynku, wyjazdów itp. Dla tych dzieci, które wakacje spędzają w domu zorganizowano zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście 2014”. O tym, że wakacje w mieście nie mają prawa być nudne, przekonali się uczniowie naszej szkoły.
To z myślą o nich, w terminie 07.07 – 18.07.2014 roku, zorganizowano półkolonie, w których uczestniczyło 45 dzieci z klas I – VI szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem.
Dzieci przez te dwa tygodnie wypoczywały bardzo intensywnie i miały szansę zobaczenia nowych miejsc, poszerzenia swojej wiedzy oraz poznania smaku sportowej rywalizacji.
W ciekawej ofercie „ Piękna nasza Polska cała” znalazły się wyjazdy do Kazimierza Dolnego, Warszawy, Żelazowej Woli. Miały miejsce również wyjazdy na basen, do kina i gospodarstwa agroturystycznego.
Udając się do Kazimierza Dolnego uczestnicy poznali historię jednego z najbardziej malowniczych miast nadwiślańskich. Zwiedziły zabytki: Rynek ze słynną studnią i manierystyczne kamieniczki (Pod Świętym Mikołajem, Pod świętym Krzysztofem), barokową kamienicę Gdańską, ruiny XIV – XVI wiecznego zamku, spichlerze.
Z Góry Trzech Krzyży podziwiały panoramę miasta, natomiast podczas spaceru statkiem po Wiśle zachwycały się nadwiślańskimi krajobrazami.
Podczas wyjazdu do Warszawy dzieci udały się z wizytą do Muzeum Narodowego, gdzie zwiedzały wystawy stałe i czasowe.
Poznały nazwiska wybitnych malarzy polskich i ich słynne dzieła, które swoją tematyką, kolorystyką i wielkością wywarły na zwiedzających ogromne wrażenie.
Obejrzały eksponaty, które zachowały się od czasów antycznych po czasy współczesne.
Podczas wycieczki do miejsca narodzin naszego wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina - Żelazowej Woli - uczestnicy mieli okazję zwiedzić dworek i piękny park. Poznały fakty z życia i twórczości kompozytora, posłuchały muzyki oraz obejrzały filmy edukacyjne związane z postacią Chopina.
Trzykrotne wyjazdy na basen: do Grodziska Mazowieckiego, Termy w Uniejowie, Termy w Mszczonowie, były okazją do zwiedzenia tych nowoczesnych kompleksów jak również stwarzały możliwość do utrwalania wcześniej zdobytych umiejętności pływackich.
Wiele radości dostarczyło dzieciom obejrzenie projekcji filmu „Gang Wiewóra” w Centrum Kultury w Błoniu.
Bardzo dobrą okazją do integracji grupy były zajęcia w gospodarstwie agroturystycznym w Konstantowie.
Wspólne zabawy, rozgrywki sportowe, konkursy, ognisko, przejazd bryczką uczyły dzieci kulturalnego spędzania czasu ze sobą, rywalizacji Fair Play.
Zajęcia prowadzone na terenie szkoły to kolejna okazja do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności np. sportowych, muzycznych, plastycznych.
Przykłady pięknej rywalizacji o miejsce na podium widoczne były podczas zawodów w piłce nożnej „ Dziecięcy letni mundial” na kompleksie boisk.
Nad całością realizacji atrakcyjnego programu czuwała wykwalifikowana kadra nauczycieli – opiekunów:
p. Jolanta Wiącek – kierownik półkolonii,
p. Barbara Siedlecka – opiekun,
p. Mariola Wysińska – opiekun,
p. Hanna Wasilewska – Weiss – opiekun.

Na podstawie ankiet ewaluacyjnych wypełnionych przez dzieci, pozytywnych opinii rodziców, z całą pewnością można stwierdzić, że akcja należała do bardzo udanych. Już teraz padały pytania dotyczące organizacji półkolonii w przyszłym roku i deklaracje uczestniczenia w nich.
O tym, jak bardzo podobał się tak zorganizowany czas letniego wypoczynku, świadczyły również podziękowania jakimi dzieci nagrodziły swoich opiekunów oraz szerokie uśmiechy dzieci, które przez dwa tygodnie miały szansę interesującego i aktywnego wypoczynku bez potrzeby dalekich wyjazdów.
Organizatorzy i opiekunowie udowodnili, że można ciekawie zorganizować czas w każdym miejscu. Wystarczy tylko trochę szczerych chęci.
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i bezpiecznego przebiegu półkolonii. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Urzędu Miejskiego w Błoniu, Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Bieniewicach i Sołectwa w Bieniewicach.
Do zobaczenia za rok!.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
27 czerwca nadszedł ten długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów moment. W tym dniu nastąpiło oficjalne zakończenie kolejnego roku szkolnego.
Wzorem lat ubiegłych były dwie uroczystości. O godz.8.00 w sali gimnastycznej odbyło się zakończenie dla gimnazjum natomiast o godz. 9.30 dla szkoły podstawowej.
Dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk przywitał nauczycieli, dzieci, rodziców i gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Błonia - Pan Zenon Reszka i Pani Anna Buźniak - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Błoniu.
Dzień ten jest okazją do podsumowań i refleksji na temat mijającego roku szkolnego: jaki był, co udało się osiągnąć a co nie wyszło.
Dla nas, i uczniów i nauczycieli, mijający rok był bardzo pracowity i pełen wyzwań. Większości z zadań udało nam się sprostać, nieliczne nie wyszły lub przebiegały w zupełnie inny sposób niż to zostało zaplanowane. Bardzo duża ilość spotkań, imprez, wycieczek, konkursów, projektów, zawodów sportowych, apeli i uroczystości spowodowała, że rok ten należał do wyjątkowo pracowitych.
Podczas uroczystości wręczono świadectwa i nagrody książkowe, tym uczniom, którzy otrzymali promocję bądź ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Nagrody odebrali również laureaci konkursów oraz uczniowie reprezentujący szkołę w zawodach sportowych.
Spotkanie z wychowawcami w klasach zakończyło uroczystość.
Dokonując podsumowania można stwierdzić, ten rok szkolny okazał się sukcesem, który został wypracowany przez wszystkich, i nauczycieli i uczniów. Wszystkim zatem należy się odpoczynek po tej ciężkiej pracy.
Przed nami 65 dni wolnego, po prostu wakacje! Jedni przeznaczą go na zabawę, inni na pracę, jeszcze inni na rozwijanie swoich pasji. Zachęcamy wszystkich do tego, aby nie marnowali tych dwóch miesięcy i pamiętali, że wakacje są przywilejem uczniów, który wraz z wejściem w dorosłe życie zostanie im odebrany. Dlatego warto w pełni z niego korzystać, ale w sposób mądry, bezpieczny i nie ryzykowny.
W związku z tym życzymy wszystkim naszym uczniom pogodnych i udanych wakacji, pełnych wrażeń i przygód, aby w trakcie ich trwania nabierali sił do pracy w nowym roku szkolnym. Do zobaczenie we wrześniu!
Zakończenie klas III gimnazjum
Było wzruszająco, sentymentalnie, uroczyście i wspaniale!
Tradycyjnie jak co roku kolejni absolwenci gimnazjum stanęli przed trudnym zadaniem: jak w niebanalny, śmieszny a zarazem uroczysty sposób pożegnać tych, z którymi przez 3 lata spotykali się w murach naszej Szkoły. I jak to było do tej pory, tak i tegoroczni "gospodarze" imprezy spisali się świetnie.
W środę 25 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste Ich pożegnanie. Przybyli nauczyciele na czele z dyrekcją szkoły, pracownicy administracyjni i obsługi, rodzice, uczniowie i zaproszeni goście.
Część oficjalną nasi gimnazjaliści rozpoczęli pięknym Polonezem. Następnie po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrał dyrektor szkoły p. Marek Parafiniuk, który serdecznie pogratulował wszystkim tegorocznym Absolwentom i ich Rodzicom. Życzył Im, aby nowe szkoły spełniały Ich wysokie oczekiwania. Podkreślił, że progi naszej szkoły są zawsze przed Wami otwarte. Dlatego nie żegnamy, ale mówimy „Do zobaczenia”!!!
Następnie wychowawczyni klasy p. Ewa Stolarczyk wraz z dyrekcją szkoły wręczyła nagrody książkowe, dyplomy, wyróżnienia. Przydzielane były one m. in. za osiągnięcia sportowe, bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, 100% – ową frekwencję, udział w konkursach oraz pracę na rzecz szkoły.
Nie można było zapomnieć o najważniejszych osobach w życiu uczniów – rodzicach, którzy swoim poświęceniem przyczynili się do sukcesów swoich dzieci. Otrzymali oni podziękowania od uczniów w formie zaśpiewanej piosenki, natomiast Pan dyrektor Marek Parafiniuk i Pani wicedyrektor Małgorzata Herc wręczyli listy gratulacyjne i podziękowania. Złożono podziękowania gronu nauczycielskiemu za trud i poświęcenie w kształcenie naszej młodzieży.
Po części oficjalnej, uczniowie pokazali swoje umiejętności artystyczne. A potem było już standardowo - gratulacje, kwiaty, pożegnanie przez klasę II i... raz po raz kręcąca się w oku łezka. Ale to już było...
Życzymy dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych, w życiu osobistym, oraz udanych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji. Niech każdy - idąc dalej przez życie - wprowadzi do niego motto - słowa Adama Mickiewicza:
"Lećmy i nigdy odtąd nie zniżajmy lotu".

Zakończenie klas VI
Weź ze sobą uśmiech na drogę - takie słowa towarzyszyły uroczystości pożegnania klas VI w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach, które miało miejsce 24 czerwca 2014 roku.
Na pięknie udekorowanej na tę okoliczność sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele na czele z dyrekcją, pracownicy obsługi i administracji, rodzice, zaproszeni goście i oczywiście bohaterowie tego niezwykłego wydarzenia - uczniowie klas VI.
Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn Polski.
Dyrektor szkoły - pan Marek Parafiniuk jak zawsze skierował kilka ciepłych słów. Podkreślił osiągnięcia uczniów w nauce i sporcie. To dzięki pracy uczniów i nauczycieli nasza szkoła kolejny rok jest na czele w gminie.
Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród książkowych absolwentom wyróżniającym się w nauce i statuetek uczniom wyróżniającym się w sporcie.
Wręczone zostały listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Z rąk dyrekcji podziękowania otrzymali rodzice, którzy odznaczyli się ofiarną współpracą, życzliwością i pomocą, dzięki którym szkoła może funkcjonować według wyznaczonych celów i założeń.
Oczywiście nie zabrakło części artystycznej przygotowanej przez szóstoklasistów pod kierunkiem wychowawczyń pani Zofii Wigier i pani Aleksandry Mrozickiej.
Na koniec z kolei już tegoroczni absolwenci, usłyszeli w zabawnej formie pod swoim adresem od młodszych kolegów wiele ciepłych słów, życzeń i wskazówek na życie. Uroczyste spotkanie zakończyło się wspólnymi, pamiątkowymi zdjęciami.
My dołączmy do życzeń dedykując Im na dalszą drogę życia słowa M. Skłodowskiej-Curie: "Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę".
Strona 1 z 54 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest ¦roda 3 Wrze¶nia 2014.
Imieniny obchodzą: Izabelia, Szymon, Dorota, Grzegorz, Joachim, Liliana
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 201 by Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.