Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 13.04.2021 11:33:58  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach

Nasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Już wkrótce spis powszechny!
          Spis powszechny!

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.
Aplikacja spisowa dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej spis.gov.pl
Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.
Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

Więcej informacji znajduje się na stronie Spis.gov.pl (kliknij)
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)

Dodatkowo WBS przygotowało materiały edukacyjne m.in. lekcję spisową on-line dla uczniów klas VI-VIII, która może zostać przeprowadzona przez pracownika WBS lub przez nauczyciela np. podczas godziny wychowawczej.
Więcej informacji na temat możliwości przeprowadzenia lekcji oraz o dostępnych materiałach edukacyjnych można znaleźć na stronie: Materiały edukacyjne(kliknij).

Aktualności na stronie GMINA BŁONIE: Link do aktualności(kliknij)
Link do aktualności -jakie będą pytania(kliknij)
Link do udostępnionych postów, opublikowanych na oficjalnym koncie FB Gminy Błonie(kliknij)


Link do strony

Wyniki konkursu fotograficznego "Przebudzenie wiosny"
          Przez prawie cały marzec można było przesyłać zdjęcia, na których mieliście szansę uchwycić pierwsze zwiastuny wiosny. Niezwykle cieszy duże zainteresowanie naszych uczniów konkursem (a co za tym idzie – otaczającą przyrodą), na co wskazuje ilość przesłanych zdjęć.
Chociaż okres przedwiosenny był w tym roku wyjątkowo zimny i niesprzyjający nadejściu oznak wiosny, to fotografie, które napłynęły były piękne, niepowtarzalne i bardzo barwne, dlatego trudno było podjąć decyzje, kogo nagrodzić. Niestety takie są warunki konkursu…
Poniżej przedstawiamy wyniki:
I miejsce:
- Rafał Pietrzak (kl. II B);
- Asia Mrozek (kl. VI B);
- Lena Adamska (kl. VI B);

✅ II miejsce:
- Laura Adamska (kl. VII C);
- Adam Szypke (kl. V B);
- Tomek Kamiński (kl. VI C);

✅ III miejsce:
- Zosia Redzisz (kl. IV B);
- Eliza Pokropek (kl. VI B);
- Julia Gwiazda (kl. VII C);

✅ Wyróżnienie:
- Tymek Kamiński (kl. I A);
- Natalia Szypke (kl. VII C);
- Matylda Łagowska (kl. VII C);

Gratulujemy zwycięzcom i informujemy, że nagrody oraz dyplomy czekają do odbioru w budynku szkoły w dyżurce u Pań woźnych - od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00.
Wielkanocne życzeniaWirtualna wystawa prac plastycznych
"W Wielkanocny dzień do domu
przyszły białe bazie w gości,
by pisankom po kryjomu
kolorów zazdrościć"
Jerzy Ficowski, Kolorowe bazie

          Święta Wielkanocne tuż, tuż… O wyjątkową atmosferę oraz radosny nastrój zbliżających się świąt zadbali uczniowie, którzy przygotowali ozdoby wielkanocne. Wśród wielkanocnych dekoracji podziwiać można oryginalnie wykonane pisanki, stroiki, zajączki, koszyczki a także tradycyjne kartki.
Zapraszamy do wirtualnej wystawy wielkanocnych prac plastycznych.

Światowy Dzień Autyzmu
          Polska Na Niebiesko to kampania społeczna, mająca na celu uświadomić jak najwięcej osób czym jest autyzm. Mówiąc głośno o autyzmie zwiększamy świadomość, a także tolerancję wśród społeczeństwa.
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ok. 400 tys. osób z autyzmem. Nie wynaleziono dotąd lekarstwa na autyzm i dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Niestety, świadomość społeczna w Polsce nadal jest niewystarczająca. Często dzieci z autyzmem są odbierane jako źle wychowane lub niegrzeczne, a dorośli jako dziwacy.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma uświadomić, że są wśród nas osoby, które mają problem z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Postrzeganie świata przez osobę z autyzmem jest inne – nie gorsze ani lepsze, po prostu inne. Starajmy się zrozumieć.
Przyłączmy się i my!

Świat autyzmu (kliknij)


Dzisiaj w dobie pandemii koronawirusa udział uczniów i nauczycieli w obchodach Dnia Autyzmu w Błoniu jest tylko wspomnieniem. Żałujemy, że nie możemy uczestniczyć w akcji ale wierzymy, że w przyszłym roku tam będziemy.

Ozdoby wielkanocne
"Wkrótce święta wielkanocne,
my się już cieszymy,
wesołego alleluja
wszystkim dziś życzymy"


          Wielkanocy czas zbliża się nieubłaganie, najwyższa więc była pora aby jak co roku na lekcjach plastyki przygotować świąteczne dekoracje.
Zajęcia plastyczne to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na rozwój kreatywności dziecka i manualnych zdolności. Te rozbudzające wyobraźnię zajęcia poprawiają koncentrację i rozwijają koordynację ruchową.
Przygotowując się do obchodów Świąt Wielkanocnych, naszą działalność na lekcjach zaczynaliśmy od własnoręcznego przygotowania świątecznych kartek do wysłania naszym bliskim, stroików wielkanocnych, zajączków, kurczaków, zawieszek i pisanek, które zdobić będą stoły wielkanocne oraz koszyczki ze święconką.
Do realizacji projektów wykorzystywaliśmy różne materiały i techniki wykonania. Zadanie było trochę utrudnione bo bazowaliśmy głównie na materiałach, które wcześniej mieliśmy zgromadzone w swoich „domowych skrzyneczkach rozmaitości" (kredki, farby, bibuła, serwetki, różnorodne papiery, masa solna, filc itp.).
Pomimo pandemii, nauczania zdalnego z pewnością był to sposób na konstruktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników.
Zajęcia z pewnością dały możliwość uczniom czerpania mnóstwa radości podczas tworzenie ręcznie robionych ozdób - tym razem wielkanocnych.
Eliminacje szklone klas I - III konkursu W"Warszawska Syrenka"
          26 marca w naszej szkole odbył się pierwszy etap 44. Konkursu Recytatorskiego ”Warszawska Syrenka” dla uczniów z klas I - III.
„Warszawska Syrenka" to najpopularniejszy mazowiecki konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży, który daje możliwość żywego kontaktu ze słowem, z najwybitniejszą polską i światową poezją. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, odbywa się w innej formie niż tradycyjna. Zrezygnowano z prezentacji bezpośrednich i uczniowie przesyłali nagrania swoich wystąpień w formie audio-video.
Każdy z uczestników wykazał się piękną deklamacją wybranego przez siebie utworu. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów zgłoszonych do konkursu, komisja w składzie:
Katarzyna Mielcarz, Mariola Wysińska, Lidia Bogusiewicz,
wyłoniła zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia.

Laureatami zostali:
Jan Majchrzyk, klasa 1b;
Magdalena Roguska, klasa 1a;
Tomasz Ziarno, klasa 1a;
Nina Dutkiewicz, klasa 2a.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w eliminacjach i gratulujemy świetnie przygotowanych recytacji!
Konkurs "Warszawska Syrenka" - eliminacje szkolne
          Warszawska Syrenka to konkurs z wieloletnią tradycją, który pobudza wrażliwość na piękno poezji oraz odkrywa młode talenty recytatorskie. W konkursie biorą udział uczniowie klas 0-VIII szkoły podstawowej. Dzieci przechodzą przez kilka szczebli eliminacji – eliminacje szkolne, gminne, powiatowe, finałowe i są oceniane w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria - klasy 0-III (od 6-ciu lat),
II kategoria - klasy IV-VI,
III kategoria - klasy VII-VIII.
Uczestnicy tych kategorii muszą przygotować dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) – o tematyce dowolnej. Utwory powinny prezentować jak najlepiej możliwości interpretacyjne recytującego. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrane przez recytatora dwa utwory były zróżnicowane w treści i nastroju. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.
Przy ocenie brane będą pod uwagę:
• dobór repertuaru,
• interpretację utworu,
• kulturę mowy,
• ogólny wyraz artystyczny.

26 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne w kategorii klas IV - VI i VII-VIII. Jury w składzie: Edyta Włodarska, Ewa Stolarczyk i Marzena Lesiak, po przesłuchaniu uczestników konkursu wytypowało do etapu gminnego następujące osoby:

w kategorii klas IV-VI
Hubert Lipowski, klasa VA;
Angelika Bik, klasa VB;
Miriam Wachowiak, klasa VIC;

w kategorii klas VI-VIII
Iga Mielcarz, klasa VIIA;
Kinga Olszak, klasa VIIIA;
Gracjan Iwaróg, klasa VIIIAa;

Jurorzy przyznali również wyróżnienia dla Aleksandry i Barbary Ryszki z klasy VIB oraz Zofii Redzisz z klasy IVB.
Wszystkim serdecznie gratulujemy a laureatom życzymy powodzenia w eliminacjach gminnych.
Powitanie wiosny
"Kto przychodzi do nas
O tej porze roku?
Jest pachnąca i radosna
Czy wiesz kto to? Wiosna."

           I. Salach

          Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie. Tradycją już jest, że 21 marca witamy wiosnę topienie lub palenie Marzanny, wspólne zabawy i spacery.
Pierwszy dzień wiosny w czasie narodowej kwarantanny to wyjątkowy dzień. Jak spędzić go radośnie bez konieczności wychodzenia z domu?
Okazuje się, że pierwszy dzień wiosny bez wychodzenia z domu nie musi być nudny. Oczywiście, fajniej byłoby powitać tę najpiękniejsza porę roku w czasie spaceru nad rzeką, wspólne zabawy, konkursy, ale tym razem to było raczej niemożliwe. W naszej szkole wymyśliliśmy więc coś, co zastąpiło nam nasze tradycje na czas epidemii.
W poniedziałek 22 marca, uczniowie przygotowali wiosenne ozdoby do swoich pokoi, niektórzy - aby tradycji stało się zadość - Marzannę topili w wannie. Jeszcze inni postanowili zmienić fryzurę, bo odmiana wizerunku za pomocą fryzury jest tą zmianą, na którą wiosną decydujemy się najczęściej.
Dużym zaskoczeniem dla uczniów była nieoczekiwana zamiana nauczycieli podczas lekcji. Byli bardzo zdziwieni, kiedy na przykład na lekcji matematyki pojawił się nauczyciel języka angielskiego. Najpierw przekonywali, że nauczyciel się pomylił, ale ostatecznie zarówno i pomysł, i lekcje podobały się.
Było więc wesoło, śmiesznie i wiosennie.Tak obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
Nie do wiary!
Skarpetki nie do pary?
Świętuj Dzień Zespołu Downa wraz z nami!
Niech Twoje skarpetki różnią się kolorami!


          Pod tym hasłem wszyscy obchodziliśmy Dzień Osób z Zespołem Downa.
W Polsce żyje ich ponad 60 tysięcy - uczą się, pracują, marzą i kochają. Są opóźnieni intelektualnie, ale jak każdy człowiek, mają prawo do szacunku i tolerancji! Są prości w swoich uczuciach, nie boją się o nich mówić. Dzielą się za to tym, co mają w nadmiarze - radością!
Akcja organizowana jest na całym świecie od 2005 roku. Każdy może okazać swoje wsparcie zakładając w tym dniu dwie skarpetki nie do pary.
Od wielu lat nasza społeczność szkolna nie zapomina o tym dniu i dołącza do akcji. W tym roku również odpowiedzieliśmy na apel aby w ten sposób okazać wsparcie i dołączyć do tych, którzy solidaryzują się z osobami z Zespołem Downa.
Wszystkim dedykujemy piosenkę S. Soyki "Zobacz we mnie człowieka" (kliknij)
i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
Uwaga ósmoklasiści
          Zapraszamy ósmoklasistów i ich rodziców na:

26-27 marca, 9:00 – 15:00 - prezentacje warszawskich publicznych szkół ponadpodstawowych przygotowane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy
28 marca, 9:00 – 15:00 – Salon Liceów i Techników Perspektywy 2021 – prezentacje niepublicznych szkół średnich stolicy
🎯 Poznaj specyfikę interesujących Cię liceów, techników, szkół akademickich, artystycznych, informatycznych i branżowych – gościmy ponad 150 wystawców.
W programie m.in.:
✅ Gala 30-lecia Rankingu Liceów i Techników Warszawskich Perspektywy 2021;
✅ wykład nt. czytania rankingów ze zrozumieniem, wyciągania poprawnych wniosków i czerpania z nich korzyści;
✅ wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej nt. egzaminu ósmoklasisty;
✅ spotkania z doradcami edukacyjnymi, psychologami, ekspertami;
✅ chaty z reprezentantami szkół dotyczące specyfiki placówki i zasad rekrutacji;
✅ rozmowy z uczniami liceów i techników o satysfakcji z wyboru i rekomendacji szkoły;
✅ webinaria;
✅ ...i wiele innych.
Wybierz swoją przyszłość już w najbliższy weekend!
Bez rejestracji, bezpłatnie, online - wystarczy, że w dniu wydarzenia wejdziesz na:

Salon perspektywy (kliknij)

Strona 1 z 130 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest wtorek 13 Kwietnia 2021.
Imieniny obchodzą: Przemysaw, Ida, Marcin, Hermenegilda, Artemona, Justyna
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.