Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Kronika szkolna | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 26.05.2015 11:27:45  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Historia szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Karta rowerowa
Kronika szkolna
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Zajęcia pozalekcyje
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Zebrania
Konkursy
Basen

Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Logopeda

Reedukator
Szukaj

Ostatnie Artykuły
Wycieczka do Centrum...
Nowy plac zabaw dla ...
68 rocznica bitwy po...
Narodowe Święto Nie...
XII Pielgrzymka do C...
Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w BieniewicachNasz adres: ul. Błońska 62
05-870 Błonie
tel. (0-22) 725-30-93
fax. (0-22) 731-90-63
e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl
Już teraz pomyśl o letnim wypoczynku

To w lecie owoców jest mnóstwo na drzewach
To w lecie kąpiemy się w morzach i rzekach.
To w lecie są utęsknione wakacje.
To w lecie są najciekawsze atrakcje.
          L etnie mięsiące zbliżają się wielkimi krokami. Nieuchronnie myślami wybiegamy w stronę wakacji, a na tą porę roku, gdzie młodzież i dzieci w wieku szkolnym mają szczególnie dużo wolnego czasu, którego zagospodarowanie spada jak zwykle na zapracowanych rodziców.
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach organizuje półkolonie letnie w dniach 29 czerwca - 10 lipca 2015 roku.
Zapisy przyjmuje p. Jolanta Wiącek.
Na uczestników czekają m. in. wyjazdy na basen do Grodziska Mazowieckiego i Uniejowa, do Modlina, do Muzeum KPN w Granicy, do Nieborowa, do Płocka, zajęcia sportowe, komputerowe, ognisko z kiełbaskami w gospodarstwie agroturystycznym i wiele innych ciekawych zajęć.
Koszt turnusu wynosi 150 zł.
Nie zwlekaj z decyzją ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji uzyskasz u p. Jolanty Wiącek.
Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie i nie tylko...
W Pacanowie kozy kują,
Więc koziołek mądra głowa
Ciągle błąka się po świecie,
Aby dojść do Pacanowa.
          W dniach 14 - 15 maja uczniowie klas IIa, IIb i IVa pod opieką pań Jolanty Wiącek, Doroty Chłodnickiej - Sadłochy, Magdy Królickiej oraz Hanny Wasilewskiej - Weiss, uczestniczyli w wycieczce do Pacanowa i Bałtowa.
Pierwszy dzień w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci, ale także i dorosłych.
Czas oczekiwania na wejście do Centrum Bajki umilało nam towarzystwo przesympatycznego Koziołka Matołka, który obdarowywał nas kolorowankami ze swoją podobizną oraz zachęcał do gry w szachy iście królewskich rozmiarów.
Po założeniu na stopy krasnoludkowych butków i czarodziejskiemu pomniejszeniu się do rozmiarów skrzatów, przystąpiliśmy do zwiedzania bajkowych krain.
Czegóż tam nie było…: rozpoznawanie przedmiotów pochodzących z różnych bajek, interaktywna zabawa polegająca na doprowadzeniu bajkowej postaci do kraju, z którego się wywodzi, podróż zaczarowanym wagonikiem (min. pod ziemię, w morskie głębiny, przestworza i kosmos), pobyt w czarodziejskim ogrodzie (odpoczynek przy kwiecie paproci i słuchanie bajek), odkrywanie tajemnic bajek polskich, projekcja filmu animowanego „Reksio” w Antresoli Na Pniu, pokonanie Skał Strachu czy wreszcie wizyta w Skarbnicy Bajek.
Po tak dużej dawce emocji i wrażeń udaliśmy się na obiad do hotelu w malowniczej miejscowości Św. Katarzyna, gdzie zregenerowaliśmy swoje siły przed kolejną wizytą w Bałtowie - Krainie dinozaurów.
Zwiedzając Bałtowski Park Jurajski wzdłuż ścieżki edukacyjnej wiodącej przez dzieje Ziemi podziwialiśmy ustawione rekonstrukcje ponad 70 dinozaurów. Modele zostały wykonane przez znakomitych paleorzeźbiarzy w ścisłej współpracy z naukowcami. Zwiedziliśmy także Muzeum Jurajskie. W prezentowanej ekspozycji znalazły się skamieniałości z licznych miejsc w Polsce a także z wielu egzotycznych miejsc na świecie (m.in. Madagaskaru, Libanu, Spitsbergenu). Nowością jest ekspozycja minerałów przywiezionych głównie z północnej Afryki.
Zwierzyniec Górny ( Safari ) to była dla nas niezapomniana podróż amerykańskim schoolbusem po wielohektarowym terenie zamieszkałym przez ponad 400 zwierząt, które biegają swobodnie w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Obserwowaliśmy wielbłądy, australijskie emu, azjatyckie antylopy, żubry, jelenie, alpaki, jaki, antylopy, strusie afrykańskie, dziki i wiele innych zwierząt. Podróż urozmaicała nam opowieść przewodnika, z której wiele dowiedzieliśmy się o życiu i zwyczajach podziwianych przez nas zwierząt.
Największe wrażenie zrobiło na nas prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Do tej pory podziwialiśmy je tylko w podręcznikach.
Nasz pobyt w Bałtowie zakończyły zakupy pamiątek. Każdy mógł wybrać coś interesującego zarówno dla siebie jak i dla swoich bliskich.
Wycieczka bardzo nam się podobała, pogoda i humory dopisały tylko ten czas jakoś tak szybko minął. Z żalem opuszczaliśmy te cudowne miejsca, do których chcielibyśmy jeszcze kiedyś powrócić.
Piąte klasy na wycieczce

          Dnia 5 maja uczniowie klas V uczestniczyli w warsztatach pt. „Naukowa Piromancja” w klubie Ale Fun CH Fort Wola.
Podczas zajęć poznali tajemnice nie jednego piromanta. Przekonali się, że do niezwykłych widowisk z ogniem nie potrzebne są zaklęcia, ale wiedza naukowa i starannie przygotowane doświadczenia. Przeprowadzili szereg eksperymentów z ogniem i dowiedzieli się, w jaki sposób można go rozpalić bez użycia zapałek, że papier nie zawsze się pali, a ogień i jego ciepło mogą pozwolić dostrzec nam to, co niewidoczne gołym okiem. By nie igrać z ogniem, poznali również sposoby jego gaszenia i zasady bezpieczeństwa.
Na zakończenie warsztatów organizatorzy zaproponowali grę w paintball laserowy w labiryncie dżungli. Dodatkowo uczniowie odwiedzili kino 6D, gdzie obejrzeli filmy (w zależności od wyboru grupy) - "MACHINA CZASU 6D", "SINTEL 6D W KRAINIE SMOKÓW", "BIG BUCK BUNNY".
Wszystkim bardzo się podobało, żałowali jednego - że czas tak szybko upłynął.
Następnie obejrzały film 6D
Przedszkolaki zwiedzają naszą szkołę

          Dnia 30 kwietnia przedszkolaki z Przedszkola "Iskierka" w Bieniewicach odwiedziły naszą szkołę. Każdy z nich przechadzając się korytarzami szkolnymi mógł wyobrazić swoją całkiem bliską przyszłość - kiedy stanie się uczniem szkoły. Celem wizyty było zwiedzanie szkoły, poznanie pomieszczeń – ich funkcji i przeznaczenia: korytarze, sale lekcyjne, sala gimnastyczna, sala informatyczna, gabinet pielęgniarki, szatnia i świetlica.
Szczególną uwagę zwróciły na plac zabaw. Obejrzały też bibliotekę, gdzie nie tylko wypożycza się książki, ale także miło spędza się wolny czas. Ważnym przeżyciem podczas wizyty w szkole była rozmowa z Dyrektorem Szkoły panem Markiem Parafiniukiem. Nie trudno było zauważyć, że przedszkolakom spodobało się w szkole i z pewnością nie będą miały problemu z przekroczeniem progu szkoły w następnym roku szkolnym. To był bardzo mile spędzony czas.Czytać każdy może

          Czytanie książek, bajek, opowiadań, a poezji w szczególności, to jedna z najszybciej zanikających form aktywności człowieka. Czy to znak czasów, skutki ewolucji i rozwoju technologii? Pewnie tak. Wyraz zmian w trybie życia? Na pewno. Jednak o czytaniu nie wolno zapominać, bo w ten sposób upośledzilibyśmy jedną z najważniejszych umiejętności naszego umysłu. Czytanie, to nie tylko przyjemność, pozyskiwanie wiedzy i kształtowanie wrażliwości. Czytanie jest też jednym z najważniejszych mechanizmów doskonalenia skomplikowanych funkcji naszego mózgu. W procesy słuchania, czytania i rozumienia tekstów zaangażowane są ogromne jego obszary! Co więcej, są to mechanizmy, bez których trudno sobie poradzić w innych sferach naszego życia.
W naszej szkole Samorząd Uczniowski zainicjował akcję "Czyta każdy może", w ramach której członkowie Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali znane bajki najmłodszym uczniom w szkole.
Po wysłuchaniu wybranych baśni uczniowie dyskutowali na temat zachowań bohaterów i morałów płynących z utworów. Chętnie odpowiadali na pytanie dotyczące bajek. Były to wesołe i interesujące spotkanie promujące czytelnictwo wśród naszych najmłodszych uczniów.Egzamin gimnazjalny już wkrótce

          Do egzaminu gimnazjalnego pozostały jeszcze 3 dni.

Terminy egzaminu gimnazjalnego.

Podstawowy termin egzaminu gimnazjalnego:
część humanistyczna – 21 kwietnia 2015 r. (wtorek)
☞ z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
☞ z zakresu języka polskiego - godz. 11:00
część matematyczno-przyrodnicza – 22 kwietnia 2015 r. (środa)
☞ z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
☞ z zakresu matematyki - godz. 11:00
język obcy nowożytny – 23 kwietnia 2015 r. (czwartek)
☞ na poziomie podstawowym - godz. 9:00
☞ na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00
Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą.
Egzamin z zakresu języka polskiego ‎i z zakresu matematyki trwa po 90 minut, a z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut. Część egzaminu z języka obcego ‎nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym
Wszystkie informacje dotyczące sprawdzianu zamieszczone są na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

O sprawdzianie (kliknij)

W dniu egzaminów uczniowie przychodzą do szkoły o godz. 8.00 zabierając ze sobą przybory, a my jak zawsze trzymamy kciuki za celne odpowiedzi i oryginalne prace. Powodzenia!
III klasy w Toruniu

          W dnia 17 kwietnia dzieci klas III szkoły podstawowej brały udział w wycieczce do Torunia.
Wcześniej w Piwnicach zwiedzały Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Centrum astronomii umieszczono w zabytkowym XIX-wiecznym dworze, a w otaczającym go parku, jesienią 1947 roku rozpoczęto budowę pierwszego budynku z rozsuwaną kopułą. Kolejne pawilony kryjące teleskopy optyczne, umieszczone w kopułach z rozsuwanymi dachami zbudowano w latach 50. i 60. XX wieku.
Znalazły się w nich m.in.:
- teleskop Schmidta-Cassegraina o średnicy 90 cm,
- teleskop Cassegraina o średnicy 60 cm.
W latach późniejszych profil badawczy obserwatorium skoncentrował się na radioastronomii.
Z tego względu wybudowano w nim dwa radioteleskopy:
- mniejszy z nich, o średnicy 15 m, został oddany do użytku w 1979,
- większy, o średnicy 32 m, oddano do użytku w 1994 (jest to największy radioteleskop w Europie Środkowej).
Głównym punktem wycieczki było jednak Muzeum Piernika. Mieszczące się w zabytkowej kamienicy na toruńskiej Starówce, bardzo blisko najznamienitszych toruńskich zabytków. Ulica Rabiańska, na której pod numerem 9 mieści się muzeum, zaczyna się wspaniałą Katedrą Św. Janów, kończy zaś, znaną wszystkim i podziwianą Krzywą Wieżą. Muzeum w magiczny sposób przenosi do XVI wiecznej piernikarni. Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego można było nabyć umiejętności przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed 500 lat.
Muzeum jest interaktywną formą poznawania historii Torunia i piernikarstwa – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Poznawanie historii i tradycji w muzeum to radość i zabawa dla zwiedzających w każdym wieku, nawet najbardziej dojrzałym. Podczas pobytu w Muzeum dzieciom towarzyszył i przekazywał tajniki piernikarskiej wiedzy, średniowieczny mistrz piernikarski Bartłomiej, jego czeladnicy, a także Wiedźma Korzenna.
Nie wystarczy tylko zobaczyć i posmakować – warto także uczestniczyć w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodać miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a przede wszystkim pieprzu… Potem zagnieść ciasto, rozwałkować, zamknąć w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku i Toruniu poczekać, aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu….
Wszyscy uczestnicy z wielką ochotą brali udział w całym procesie przygotowania pierników wsłuchując się w piękne opowieści o piernikach.
Po niesamowitej przygodzie w muzeum piernika w Toruniu, dzieci pod okiem opiekunów zwiedzili Krzywą Wieżę, Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika a także piękny Rynek.
Przed wyjazdem do domu wszyscy udali się do sklepu by kupić słodkie i smakowite pierniki dla rodziców, rodzeństwa, dziadków.
Wieczorem trochę zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

Organizacja pracy szkoły w czasie egzaminów gimnazjalnych

          W DNIACH 21, 22, 23 KWIETNIA 2015 R. ODBĘDĄ SIĘ EGZAMINY GIMNAZJALNE.
W TYCH DNIACH ZAJĘCIA LEKCYJNE NIE ODBYWAJĄ SIĘ.

GODZINY PRACY ŚWIETLICY POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN.
AUTOKAR SZKOLNY NIE KURSUJE.


Zebranie rodziców
ZEBRANIA Z RODZICAMI

poświęcone śródokresowej analizie wyników w nauce i zachowaniu uczniów
w II semestrze roku szkolnego 2014/2015 odbędą się w/g harmonogramu:Serdecznie zapraszamy!
Zmiana planu

          14 kwietnia 2015r (wtorek) w związku z zaplanowanym posiedzeniem Rady Pedagogicznej nastąpi zmiana organizacji pracy szkoły. Zajęcia lekcyjne będą się odbywały według następującego planu:W związku ze skróconymi lekcjami nastąpi zmiana kursów autobusu szkolnego.
Przyjazd na II zmianę:
10.30 Bramki
10.35 Dębówka
10.40 Faszczyce.

Powrót o godz. 15.40.
Kursu o godz. 17.20 nie będzie.
Życzenia wielkanocne

Składamy wszystkim najlepsze życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego święconego w gronie najbliższych.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Strona 1 z 60 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest wtorek 26 Maja 2015.
Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna, Ewelina, Paweł
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2015 by Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.