Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 26.04.2024 22:15:51  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Piłka ręczna
          W dniu 27 stycznia odbyły się eliminacje gminne w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kat. młodzież. Oczywiście nie zabrakło drużyn reprezentujących naszą szkołę.
Obie drużyny zarówno dziewcząt jaki chłopców wygrały swoje kategorie zajmując najwyższe miejsca na podium.
A co to oznacza? - otóż w dalszych, powiatowych eliminacjach reprezentować będą gminę Błonie.
Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Malwina Rączkowska, Karolina Olesiejuk, Kinga Olszak, Wiktoria Wojdylak, Jagoda Szulawska, Natalia Głuchowska, Patrycja Kelmer.
Skład drużyny chłopców: Piotr Twaróg, Oliwier Słomiany, Michał Pietrzak, Michał Ferenc, Marcin Korzeniewski, Dawid Franczuk, Kacper Mikołajczyk, Bartek Mordak.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych eliminacjach.


Pływanie
          Pływanie to dyscyplina sportowa oraz forma aktywności fizycznej, która znakomicie wpływa na zdrowie i sylwetkę.
Grupa młodych pływaków z naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowych Zawodach w Pływaniu, które odbyły się w Ożarowie Mazowieckim 24 stycznia, klasy starsze (kl. VII i kl.VIII a 28 stycznia - klasy młodsze(kl.IV - VI).
Chociaż nie jest to dyscyplina popularna w naszej szkole jak np piłka nożna, lekkoatletyka czy siatkówka i koszykówka, to miło nam poinformować, że uczeń klasy VA - Jakub Stasiewicz - zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.
Bardzo blisko podium znalazł się uczeń klasy IVA - Radek Pluta - zajmując najbardziej nielubiane przez sportowców IV miejsce.
Brawo chłopcy!
Dzieci potrafią ratować
          P ierwsza pomoc przedmedyczna jest niezmiernie istotna.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której znajomość technik udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętność szybkiego reagowania uratuje komuś życie. Nie tylko osoby dorosłe, ale również nasze dzieci mogą być świadkami zdarzenia zagrażającego życiu. Ważne jest, aby dziecko wiedziało, jak zachować się w takiej sytuacji.
W naszej szkole odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy IB, prowadzony przez panów Krystiana Stachlewskiego oraz Michała Kowalewskiego. W czasie spotkania dzieci miały okazję ćwiczyć, m. in.: ćwiczyć układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, zgłaszanie wypadku, rozpoznawanie pojazdów służb specjalnych. Przypomniane zostały także numery telefonów alarmowych.
Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.
Muzeum Hutnictwa
          Uczniowie klasy IIb i IIc odwiedzili Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.
Podczas zajęć prowadzonych przez mistrza kowalskiego dowiedzieli się, co to jest kuźnia, kim był kowal, czym dokładnie się zajmował..
Uczniowie poznali fascynujący i tajemniczy świat kuźni, ognia oraz rozpalonego do czerwoności żelaza.
Niecodzienne zajęcia były dla dzieci bardzo cennym doświadczeniem oraz okazją do poznania jak żyli i czym zajmowali się ludzie zamieszkujący w starożytności nasze tereny.
Pasowanie na czytelnika
          W tym tygodniu w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej. Biblioteka to miejsce, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jaka jest droga książki od autora do biblioteki oraz poznali budowę książki.
Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę, zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania oraz księgozbiorem.
Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz pamiątkowe długopisy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.
Po uroczystej ceremonii, wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie lektury szkolnej. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.
Dzień Babci i Dziecka
          Dzień Babci i Dziadka – rodzinne, świeckie święto, obchodzone w Polsce w styczniu w celu uhonorowania dziadków.
Przyjęło się, że w tym dniu wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, świetlicach i innych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek. Tak tez było i u nas.
20.01.2020 r. klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami przygotowali dla dziadków pełne muzyki, tańca i magii piękne widowisko "Dziadek do orzechów". Przedstawienie przeniosło babcie i dziadków do świata magii.
Na twarzach zebranej widowni widać było radość, dumę i łzy wzruszenia, kiedy na scenie widzieli wnuki wcielające się w swoje role.
Po przedstawieni na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta jeszcze raz życzymy mnóstwa zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnucząt.
Zebranie w sprawie wyjazdu na narty
          Uwaga!

6 lutego 2020 roku (czwartek) o godz.18.00, w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz narciarski, w dniach 1 - 8 marca 2020 roku do Bukowiny Tatrzańskiej.
Bardzo serdecznie zapraszamy.

Konkurs KRUS


          Już po raz kolejny Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi - Nie ryzykujesz gdy zwierzęta szanujesz".
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.
Aby móc przystąpić do Konkursu należy wykonać pracę plastyczną w formacie A3, w dowolnej technice na temat zapobiegania wypadkom i chorobom związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym. Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy.
Szczegółowe zasady organizacji i przebiegu konkursu określa jego regulamin.
Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu zostaną nagrodzeni. Laureaci etapu centralnego otrzymają m.in. sprzęt multimedialny ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także upominki od współorganizatorów i patronów konkursu.
Zgłoszenie udziału szkoły w Konkursie dokonuje szkoła do dnia 31 stycznia 2020 roku do Placówki Terenowej KRUS Błonie.
Zadaniem Konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, praca płaska o tematyce związanej ze znajomością zwierząt domowych i gospodarskich oraz właściwym opiekaniem się nimi.
Prace składamy do dnia 26 lutego do p. Magdaleny Kacalińskiej lub p. Hanny Wasilewskiej - Weiss.

Zapraszamy do licznego uczestnictwa w konkursie.

Regulamin konkursu do pobrania(kliknij)

Zebrania za I semestr
ZEBRANIA Z RODZICAMI

22, 23 stycznia 2020 r. (środa, czwartek) odbędą się
zebrania z ro3zicami poświęcone wynikom nauczania i zachowania
za I semestr roku szkolnego 2019/2020, w/g poniższego harmonogramu.
Serdecznie zapraszamy!


KLASY I - III


KLASY IV - VIII

Konkurs kolęd i pastorałek w Błoniu
          Za nami 13. edycja Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Błoniu. Celem konkursu było poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, jak również uwrażliwienie - przede wszystkim młodych ludzi - na jej piękno.
16 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury w Błoniu naszą szkołę reprezentowali: Ala Szpuda - klasa II, Emilia Cieślak - klasa IV, Iga Mielcarz, Zosia Świtek, Zuzia Ziubińska – klasa VI oraz Kasia Szymańska i Paweł Ziarno - klasa VIII.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I –III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.
Każdy z uczestników zaprezentował jedną kolędę lub pastorałkę. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem jak i udziałem w nim, przesłuchania trwały kilka godzin.
My jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych solistów, ponieważ bardzo dobrze zaprezentowali się przed jurorami i publicznością.
Miło nam poinformować, że 2 uczestników naszej szkoły zostało laureatami konkursu: Paweł Ziarno, który zaśpiewał kolędę „Trzej królowie” zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej a Iga Mielcarz z klasy VI pastorałką „Oszaleli Anieli” wyśpiewała III miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych prezentacji, organizatorom wspaniale przygotowanego przedsięwzięcia a laureatom wspaniałych sukcesów.












Spotkanie z Panią Katarzyną Dulnik
          Dzień 15 stycznia zapisał się w wyjątkowy sposób w historii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Otóż gościliśmy Panią Katarzynę Dulnik - polską koszykarkę, występującą na pozycjach rzucającej lub niskiej skrzydłowej, mistrzynię Europy z 1999. Po zakończeniu kariery zawodniczej została trenerką koszykarską.
Od 2015 roku prowadzi Fundację Kasi Dulnik, której celem jest promowanie aktywności sportowej, szczególnie wśród dzieci i kobiet.
W pierwszej części spotkania Pani Dulnik opowiadała o swojej karierze sportowej, życiu prywatnym, najważniejszych meczach. Pokazała dzieciom najcenniejsze medale, koszulki reprezentacji Polski.
Po wspólnej dyskusji, odbyło się rozdanie autografów i robienie pamiątkowych zdjęć.
W drugiej części spotkania odbył się trening dla uczniów w ramach lekcji wychowania fizycznego.
Koszykarka przeprowadziła profesjonalną rozgrzewkę, następnie pokazywała tajniki kozłowania, podań w koszykówce. Całość spotkania cieszyła się z dużym zainteresowaniem i zadowoleniem przez dzieci.
Dziękujemy i zapraszamy panią Kasię ponownie. Wierzymy, że Pani Kasia przyjmie nasze zaproszenie i niebawem znowu zagości w naszej szkole.














Strona 63 z 178 << < 60 61 62 63 64 65 66 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.