Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 18.07.2024 16:28:17  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Poznajemy świat mrówek
          Wraz z nadejściem wiosny budzi się do życia natura. To najwyższa pora, aby poznać zwyczaje pszczół i mrówek, które budzą się z zimowego snu.
21 i 22 marca klasy I - V uczestniczyły we wspaniałych warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez pszczelarza Pana Macieja. Podczas zajęć dzieci poznawały fascynujący świat mrówek. Mogły posłuchać i zobaczyć na modelu jak wygląda mrowisko wewnątrz, poznać kolejne komnaty, ich przeznaczenie i użytkowników. Poznały niewiarygodne możliwości mrówek, ich siłę i wytrwałość oraz sposób komunikowania się. Degustowały także miód spadziowy – dlaczego przy mrówkach? Dlatego, że one także bardzo lubią spadź, do tego stopnia, że same zakładają hodowle mszyc, które ją produkują.
Na koniec oglądały młodą kolonię mrówek w formikarium.
Temat bardzo ciekawy i tak zajął dzieci, że nie miałyby nic przeciwko temu aby sprowadzić jedną kolonię tych owadów do szkoły!







41.Konkurs "Warszawska Syrenka"
          E liminacje Gminnego 41.Konkursu Recytatorskiego odbyły się 17 marca 2018 roku w sali Tanecznej Centrum Kultury w Błoniu.
Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.
W Konkursie biorą udział uczniowie klas 0 – VII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum.
Laureaci szkolnych eliminacji pojechali na przesłuchania do CK Błonie.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu.
W kategorii klas 0 - III, Angelika Bik zdobyła wyróżnienie.
W kategorii klas IV - VI, Bartłomiej Ziarno został laureatem I miejsca (powtórzył sukces z ubiegłego roku) a Kinga Olszak zajęła III miejsce.
W kategorii gimnazjum, Barbara Tachasiuk zajęła II miejsce.
Laureaci I miejsc zakwalifikowali się do dalszych eliminacji na których reprezentować będą gminę Błonie.
Wszystkim gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu natomiast za Bartka, który weźmie udział w kwietniowych eliminacjach finałowych w Warszawie trzymamy już kciuki.





"Skarpetkowa" akcja w szkole...
          21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Uczniowie oraz nauczyciele założyli tego dnia dwie, niepasujące do siebie skarpetki symbolizujące niedopasowane chromosomy.
W klasie I i II zorganizowano „skarpetkową” sesję fotograficzną, której rezultaty mogą państwo obejrzeć poniżej. Każda okazja jest bardzo dobra do oswajania pełno i niepełnosprawnych osób.
Celem „skarpetkowej akcji” było ukazanie problemu odmienności i odbioru osób chorych na Zespół Downa.
Odmienny wygląd miał być powodem do dyskusji społecznej w szkole i w domach uczniów. Osoby z Zespołem Downa zasługują bowiem na szacunek i akceptację otoczenia. Tak jak każdy z nas mają swoje pasje, zainteresowania i potrzebę miłości, za którą potrafią odwdzięczyć się stukrotnie.
Należy jednak pamiętać, że pomimo tego, że różne skarpetki zakładamy raz w roku (przynajmniej niektórzy), to na potrzeby i problemy osób z Zespołem Downa i ich bliskich powinniśmy być wrażliwi cały rok.








Dlaczego 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki?
          Dlaczego 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki?
21 marca obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy (inna nazwa to trisomia 21).
Osoby z zespołem Downa mają mniejsze zdolności poznawcze niż średnia w populacji zdrowej. Wahają się od lekkiego do średniego opóźnienia umysłowego. Na odmienny wygląd niektórych tych dzieci zwrócił uwagę pod koniec XIX w. angielski lekarz John Landgon Down. Od jego nazwiska pochodzi nazwa tego schorzenia.
W całym kraju organizowanych jest wiele imprez, które mają zwrócić na to uwagę. Tegorocznym symbolem akcji (podobnie jak w ubiegłym roku) są trzy skarpetki nie do pary.
Akcja skarpetkowa zatacza coraz szersze kręgi za pośrednictwem Internetu i portali społecznościowych.
W ten wyjątkowy dzień my również zachęcamy naszą społeczność szkolną do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach!




Klasa VIB w kręgielni
          W środę 14 marca klasa VIB udała się do kręgielni w Paprotni. Była to aktywna rozrywka dla całej grupy z okazji spóźnionego Dnia Kobiet i Dziewcząt. Impreza, na której uczniowie mogli poczuć ducha rywalizacji i… po prostu świetnie się bawić.



Warsztaty geologiczne w klasie IIB
          15 marca uczniowie klasy IB uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu z Państwem Justyną i Rafałem Siuda - geologami, rodzicami jednego z kolegów w klasie. Dzieci dowiedziały się - Co to jest geologia? Jak zbudowana jest ziemia? Miały okazję zobaczyć minerały, skały i skamieniałości, które pozwoliły im odbyć wycieczkę w „czasie geologicznym”. Spotkanie to stanowiło okazję rozwijania u dzieci zainteresowań przyrodą nieożywioną.
Wychowawca klasy, rodzice i nauczyciele składają serdeczne podziękowania Państwu Justynie i Rafałowi Siudom za przeprowadzenie tak interesującej lekcji.





Kolejny wyjazd na mecz Ligi Mistrzów
          14 marca po raz kolejny kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pojechała do Łodzi na mecz Ligi Mistrzów w siatkówce. Tym razem w łódzkiej Atlas Arenie bełchatowianie rozegrali mecz w ramach fazy playoff siatkarskiej Ligi Mistrzów! Rywalem PGE Skry Bełchatów był Cucine Lube Civitanova. Było to dziesiąte spotkanie obu zespołów w historii Ligi Mistrzów. Prowadzi mistrz Włoch 6-4.
Środowe spotkanie PGE Skra Bełchatów prowadząc w Łodzi 2:0 z Cucine Lube Civitanova przegrała 2:3 (27:25, 28:26, 13:25, 22:25, 10:15) w pierwszym meczu 1. rundy play off Ligi Mistrzów.To był trudny mecz, zagrany na bardzo wysokim poziomie ale tym razem nie udało się naszym wicemistrzom kraju. Tak to w sporcie bywa.
Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 22 marca we Włoszech, ale niestety (chociaż bardzo żałujemy) bez udziału kibiców z naszej szkoły . Trzymamy więc kciuki za wygraną naszej drużyny.






Chłopcy na podium w mini siatkówce
          12 marca drużyna chłopców szkoły podstawowej, zajęła 2 miejsce w powiatowych zawodach w mini siatkówce.
Chłopcy po niezwykle emocjonującym meczu w grupie, ulegli Starym Babicom - 2:1. Z łatwością jednak pokonali drużynę z Leszna - 2:0.
Awansowali z 2 miejsca w grupie i w półfinale zmierzyli się z drużyną z Dąbrowy - zwycięzca grupy B, którą pokonali 2:1.
W finale ponownie spotkali się z Babicami i po bardzo emocjonującym meczu, obfitującym w długie wymiany piłki, ulegli 2:1.
Skład srebrnej drużyny: Michał Ferenc, Oliwier Słomiany, Kacper Mikołajczyk, Kamil Śliwiński, Jan Granowski, Michał Pietrzak, Bartosz Mordak, Dawid Krajewski, Maciej Tachasiuk i Piotr Twaróg.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Przypomnienie o zapisie do szkoły
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach
przypomina Rodzicom dzieci rozpoczynających naukę
w klasie I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019,
o konieczności zapisu dziecka do szkoły.

Zapisów dokonuje się w sekretariacie szkoły:
poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30.
Podziękowanie




Biała szkoła w Bukowinie Tatrzańskij

          W dniach 4 - 12 marca 2018 roku - ponad 50 -cio osobowa brupa uczniów klas III i IV przebywała na białej szkole w Bukowinie Tatrzańskiej. Celem wyjazdu i lekcji w tej szczególnej szkole, położonej ponad 400 kilometrów od domu, oprócz zobaczenia polskich gór zimą (niektóre dzieci będą po raz pierwszy w górach), integracji klas oraz wspólnej zabawy, będzie również nauka jazdy na nartach. Tam na Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski pod troskliwym i czujnym okiem opiekunów i instruktorów, część z nich będzie stawiać pierwsze kroki na nartach, a część doskonalić nabyte już w ubiegłym roku, umiejętności narciarskie.
Z każdym dniem dzieci nabywały nowych umiejętności oraz pewności siebie. Dzięki temu stawały się nie tylko wielbicielami białego szaleństwa, ale zaczynały czuć co znaczy prawdziwe narciarstwo. Bardzo dobrym sprzymierzeńcem realizacji celów wyjazdu była pogoda, zdyscyplinowani podopieczni oraz fachowość kadry instruktorskiej i opiekunów.
Po południu odbywały się zajęcia edukacyjne, turnieje, konkursy, gry i zabawy.
Kadrze instruktorskiej udało się w pełni zrealizować cały założony program szkolenia. Dzieci bardzo dziękują swoim nauczycielom narciarstwa - Pani Lilianie Kunc-Jasińskiej, Pani Magdzie Parafiniuk, Panu Dariuszowi Kurucowi, Panu Bartoszowi Piwowarskiemu oraz Panu Markowi Parafiniukowi, bez którego tak wspaniałe wyjazdy nie miałyby miejsca.
Wszystko wskazuje na to, że wyjazd ten należy zaliczyć do udanych. Z pewnością dzieci wspominać będą białą szkołę ponieważ jak powiedział Joseph Witting - wspomnienia są jak światła i barwy – podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.









Strona 95 z 181 << < 92 93 94 95 96 97 98 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.