W dniach 11,12 czerwca klasy I - IV miały możliwość uczestniczyć w warsztatach kreatywnych „Mali architekci”.
Wyzwanie nie było łatwe - 3 tys klocków czekało na małych architektów, którzy tworzyli z nich labirynty i inne budowle.
Niesamowity czas na rozwój współpracy w grupie, dobra zabawa połączona z rozwojem kreatywności, pomysłowości i umiejętności pracy w grupie.
Na zakończenie każdy uczestnik dostał pysznego lizaka - oczywiście w kształcie klocka.
Wniedzielę, 10 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w występie artystycznym podczas prezentacji szkół z okazji obchodów XX Jubileuszowych Dni Błonia.
Nasi młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne ( Natalia Baraniak, Iga Mielcarz i Zuzia Ziubińska) i taneczne (układy choreograficzne zaprezentowały dwie grupy – klasy młodsze oraz klasy IV – VII)
Wszyscy stanęli na wysokości zadania – występ był naprawdę udany!. Bardzo przypadł do gustu zgromadzonej licznie przy scenie publiczności, więc wzbudził gorący aplauz widowni, która dzielnie ich wspierała !
Po występie publiczność nagrodziła ich zasłużonymi, gromkimi brawami.
Występ inspirowany był radością ze zbliżających się wakacji oraz potrzebą wyluzowania po roku intensywnej nauki. Było radośnie, śpiewnie i tanecznie.
Rodzicom naszych artystów serdecznie gratulujemy takich zdolnych i pracowitych pociech!.
10 czerwca delegacja naszej szkoły wraz ze sztandarem brała udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych w Wierszach.
Uroczystość rozpoczęła się w południe uroczystym zapaleniem Znicza Miłości Ojczyzny.
Następnie dokonano poświęcenia sztandaru Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej.
Po ceremonii poświęcenia sztandaru, przedstawiciele zaproszonych delegacji zostali uhonorowani wbijaniem pamiątkowych gwoździ w drzewcu. Nasza szkoła również znalazła się w gronie wyróżnionych delegacji i przedstawiciel szkoły p. Barbara Siedlecka dokonała symbolicznego wbicia pamiątkowego gwoździa i wpisu do księgi pamiątkowej.
Kolejnym punktem programu była Uroczysta Polowa Msza Święta w intencji Ojczyzny i jej obrońców, której przewodniczył Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz.
Miało miejsce również poświęcenie Pomnika 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Pamięci Więźniów Koncentracyjnych mieszkańców gminy Czosnów i żołnierzy AK Zgrupowania „Kampinos”.
Po wystąpieniach okolicznościowych, wręczeniu odznaczeń i apelu pamięci złożone zostały wiązanki przed pomnikiem Męczeństwa Narodu Polskiego i 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.
Delegacje przybyłe na uroczystości w tym i nasza, otrzymały piękne pamiątkowe obrazy - Niepokalane Serce Maryi Opiekunki Niepodległości
Uroczystość zakończył pokaz Musztry Paradnej Szwadronu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz piknik wojskowo – partyzancki.
Rozgrywki sportowe z okazji XX Jubileuszowych Dni Błonia
W dniach 8-10 czerwca odbywają się wyjątkowe bo XX Jubileuszowe Dni Błonia. Program obchodów jest bardzo bogaty i urozmaicony.
W sobotę w zaplanowanym bloku imprez sportowych na Boisku Orlik przy LO im. Wł. Broniewskiego odbywały się zawody sportowe dla uczniów szkół znajdujących się na terenie gminy Błonie.
Nie mogło zabraknąć również naszych uczniów, którzy brali udział w rozgrywkach: "Pochodnia", "Piłka nożna"oraz "Streetbal"l.
Pomimo panującego upału nasi zawodnicy dawali z siebie wszystko co przełożyło się na ostateczne wyniki. Miło nam poinformować, że drużyna mieszana (M. Rączkowska, A. Marciniak, A. Wojciechowska, B. Mordak, D. Franczuk, J. Woźniak, A. Wlazło) zdobyła puchar oraz złote medale za zajęcie I miejsca w grze zespołowej "Pochodnia", która zyskuje coraz szerszą rzeszę fanów wśród dzieci i młodzieży doskonale rozwijając zręczność, celność i orientację przestrzenną zawodników.
Na podium również stanęła drużyna piłki nożnej (J.Janiszewski, Ł. Bartko, W. Chojnacki, A. Radziszewski, M. Wojciechowski, J. Banasiuk, ) zajmując II miejsce. Oprócz medali wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.
Gratulujemy naszym dzielnym sportowcom.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców uczniów, którzy od września rozpoczynają naukę w klasie pierwszej.
Zebranie odbędzie się 20 czerwca (środa) o godz. 18.00 w sali nr 10.
7 czerwca grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola "Iskierka" odwiedziły naszą szkołę.
Uczniowie klasy 3 A z wychowawczynią Panią Magdaleną Matelą przywitali i opowiadali o szkole młodszym kolegom. Przedszkolaki obejrzały jak wygląda klasa, co dzieje się podczas lekcji. Miały możliwość siedzieć w ławkach szkolnych.
Dzieci podczas spotkania zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania podczas wakacji.
Na koniec zajęć podopieczni wykonali piękne pracę plastyczne i wykazali się dużą wiedzą na ten temat.
Dnia 6 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Błonia, aby uczestniczyć w Happeningu Patriotycznym.
Celem tego wydarzenia była próba pobicia rekordu Polski w kategorii "Liczba osób śpiewających jednocześnie hymn Polski" (wszystkie cztery zwrotki)
Rekordowe śpiewanie miało na celu również uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
oraz 200. rocznicy śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.
Dotychczasowy rekord, który padł Na rynku w Pucku ( zebrało się tam 2585 osób i wykonało cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego) został pobity - na Rynku w Błoniu (hymn zaśpiewało 3371 osób).
W dniu 06.06.2018 w Centrum Kultury w Błoniu odbył się XVII finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę” organizowany przez Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Warszawie – filia w Błoniu.
W etapie szkolnym wzięło udział czternaścioro uczniów, a czworo z nich zakwalifikowało się do finału i pojechało na uroczystość wręczenia nagród. Zosia Redzisz z kl. Ib otrzymała nagrodę w kategorii Srebrna Książka natomiast Magda Olszewska z kl. Ib, Iga Mielcarz z kl. IVa, Hania Ksit z kl. IVb otrzymały wyróżnienia w kategorii literackiej i plastycznej.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia w kategorii literackiej: Amelia Bonikowska kl. Ib, Emma Shumeiko kl. IIb, Lena Adamska kl. IIIb, Antoni Radziszewski kl. IVa, z kl. IVb Aniela Annunciato, Krysia Czernuszyn, Zuzia Koceniak, Wojtek Godzina, Oliwia Smykiewicz, Laura Adamska z kl. IVc.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i maskotki.
Wykonane przez dzieci książki były naprawdę bardzo ładne. Nasi autorzy opisywali w nich swoje rodziny, zwierzęta, przygody, które chcieliby lub przeżyli, zrobili śliczne ilustracje.
Serdecznie wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.
Smog to zagrożenia dla każdego z nas. Można z nim walczyć tu i teraz, ale trzeba też myśleć o przyszłości. Dlatego Fundacja PGNiG w ramach projektu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci" prowadzi program edukacyjny skierowany dla najmłodszych.
Uczniowie klasy 2 b wzięli udział w tej akcji. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się co to jest powietrze, jak powstaje smog, jak z nim walczyć, jak smog szkodzi zdrowiu, co robić, gdy jest smog.
Uczniowie wykonali wiele doświadczeń. Zajęcia uatrakcyjniały filmy edukacyjne prowadzone przez Rafała Brzózkę, dziennikarza, prezentera, pasjonata nauki.
Na zakończenie akcji klasa otrzymała certyfikat udziału w akcji. Wiedza, którą zdobyli uczniowie pomoże w walce o czyste powietrze.
Zgodnie z nowym Statutem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach informujemy o planowanych w czerwcu dyżurach nauczycieli.
Zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkania.
Po raz kolejny odbył się Dzień Sportu dla uczniów klas młodszych naszej szkoły.
Ponieważ pogoda dopisywała, na boisku szkolnym czekały na dzieci różnego rodzaju zadania sprawnościowe oraz dodatkowe konkurencje sprawdzające umiejętności sportowe np. celne uderzenie do bramki, skok w dal, kręgle.
Na dobry początek dnia uczniowie zmierzyli się z Zumbą prowadzoną przez uczennice gimnazjum. Zumba jest idealna dla osób lubiących dobrą zabawę a nasi najmłodsi uczniowie są zwolennikami takiego spędzania czasu. Nie było w niej miejsca na nudne powtórzenia ćwiczeń, uczestnicy cały czas byli w ruchu, zapominając nawet, że ćwiczą.
Następnie miały miejsce wszelkiego rodzaju gry, zabawy ruchowe i konkurencje sportowe, w których dzieci uczestniczyły ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play. Była to lekcja wychowania w duchu wartości jakie niesie sport – przeniesienie i promowanie zasad „fair play” ze sportu do szkoły poprzez gry i zabawy ruchowe.
Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń oraz sporą dawkę pozytywnej energii. Pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień. Na zakończenie wszyscy mali sportowcy otrzymali medale okolicznościowe oczywiście w kolorze złotym.
Dopełnieniem była pizza, przy której mogli odpocząć i posilić się uczestnicy tej sportowej imprezy.
Kierujemy słowa podziękowania dla wolontariuszy z klasy IIA gimnazjum, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali przy organizacji tak udanego dnia, dla swoich młodszych kolegów z klas I - III szkoły podstawowej.