Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 25.11.2024 05:23:30  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Informacja dla wyjeżdżających na kolonie letnie
UWAGA!

          Spotkanie organizacyjne dotyczące kolonii w ośrodku FARMA KALINA ( w miejscowości Łasko, w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego, woj. zachodniopomorskie) w terminie 3 - 15 lipca 2018 roku, odbędzie się dnia 16 maja o godz. 17.30 w sali nr 10.
Prosimy o dostarczenie wypełnionych kart kwalifikacyjnych.
W tym dniu zbierana będzie zaliczka w wysokości 300 zł.
Informujemy, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc - zapraszamy chętnych do zapisów.
Organizatorzy







Nasi wygrali międzypowiaty
          Kolejna miła informacja - otóż nasi chłopcy idą jak burza i wygrali zawody międzypowiatowe w czwórboju lekkoatletycznym!
Warto przypomnieć skład mistrzowskiej drużyny - Michał Ferenc, Oliwier Słomiany, Jan Granowski, Maciej Tachasiuk, Dawid Franczuk, Jan Woźniak.
4 czerwca czeka ich finał województwa mazowieckiego! Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy dalszych.

Warsztaty ceramiczne
          10 maja uczniowie klasy IA i IB szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach garncarskich prowadzonych przez instruktora Pracowni Ceramicznej WABI SABI.
Warsztaty ceramiczne to warsztaty, które poza rozwijaniem zainteresowań mają ogromne znaczenie w rozwoju każdego dziecka. Praca z gliną usprawnia małą motorykę i poprawia koordynację wzrokowo-ruchową.
Są to zajęcia gdzie za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają jako smoki, dinozaury, psy lub koty.
Nasze dzieci tym razem lepiły przedmioty użytkowe - wszelkiego rodzaju miski, miseczki, wazoniki, talerzyki, kubki itp. Następnie zdobiły je pięknymi wzorkami. Młodzi ceramicy z ogromna radością z gliny wyczarowywali swoje arcydzieła, których przeznaczenie na pierwszy rzut oka trudno jest dorosłym odgadnąć, ale użyta wyobraźnia i zaangażowanie sprawiają, że ich wartość jest bezcenna.
Efekty wyobraźni i pracy dzieci można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.










Powiatowe zawody w czwórboju
          9 maja w Bieniewicach odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych.
Miło nam poinformować, że tytuł mistrzowski zdobyli uczniowie naszej szkoły.
Chłopcy nie dali szans reprezentantom szkół z pozostałych gmin Powiatu Zachodniego Warszawskiego.
Gratulacje dla zwycięzców i ich trenera p. Bartosza Piwowarskiego.
A oto skład mistrzowskiej drużyny: Michał Ferenc, Oliwier Słomiany, Jan Woźniak, Jan Granowski, Dawid Franczuk i Maciej Tachasiuk!
Brawo! Brawo! Brawo!!!


Oszczędzanie wody zawsze krzykiem mody!
          Czy wiesz jak oszczędzać wodę w domu? Jak zmniejszyć jej zużycie? Rachunki za wodę to poważna pozycja w domowym budżecie. O tym i o wielu innych ciekawych sprawach (co to jest woda, właściwości wody) dowiedzieli się uczniowie klas I - III szkoły podstawowej, podczas spotkania z pracownikiem wodociągów w Błoniu, Panem Piotrem Burkiewiczem. Nie ma co ukrywać, że dzieci kochają eksperymenty więc warsztaty dzieciom bardzo podobały się. Wnikliwie obserwowały przeprowadzane przez prowadzącego doświadczenia z tą życiodajną substancją i wyciągały bardzo trafne wnioski.









3 Maja w Błoniu
          Cała Polska świętowała 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja.
Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Tradycyjnie już tego dnia delegacja naszej szkoły udała się do Błonia na uroczystości związane tym ważnym dla nas Polaków świętem.
Obchody rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Świętej Trójcy w Błoniu. Spod kościoła w takt muzyki granej przez orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej samorządowcy, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji, instytucji i związków, szkół i przedszkoli z terenu gminy Błonie, harcerze przeszli na Rynek, miejsce dalszych uroczystości.
Na tę część złożyło się podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu narodowego, okolicznościowe przemówienia.
Na zakończenie odbył się apel poległych, a następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Hymnu Narodowego.






Majowe święta...
          Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.
Tak też było i w tym roku w naszej szkole. W dniu 26 kwietnia (czwartek) odbył się uroczysty apel związany z majowymi świętami - 1 Maja (Święto Pracy), 2 Maja (Święto Flagi), 3 Maja (Święto Konstytucji 3 Maja).
Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie uczniowie klas piątych z udziałem klasy czwartej i klasy drugiej gimnazjum, zaprezentowali specjalnie przygotowany na te okazję program artystyczny " Rozwiń skrzydła orle biały...", który przybliżył dzieciom treści patriotyczne związane z obchodami tych świąt.
Przybliżono wiedzę o symbolach narodowych poprzez: utwory literackie - „Dzięki Ci za to Panie” – A. Bursy, „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, „Legendę o Lechu i Białym Orle” H. Dąbrowskiej oraz utwory muzyczne - odśpiewanie 4 zwrotek Hymnu Państwowego, piosenki "Rozwiń skrzydła orle biały", "Flaga", "Myślimy o Polsce", "Jesteśmy Polką i Polakiem", "Miasto 44".
Przyznać należy, że wiersze, recytowane były z wielkim zaangażowaniem, a pieśni patriotyczne zaśpiewane z poprawną dykcją i intonacją.
Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, który podziękował młodym "artystom" za wspaniały występ a wszystkim zebranym życzył miłego wypoczynku w ten długi majowy weekend.











Węże z wizytą w naszej szkole
          W środę, 25 kwietnia 2018 r. przyszedł dzień, na który dzieci czekały z niecierpliwością. Otóż w naszej szkole odbył się wyjątkowy pokaz edukacyjny nt. budowy, życia i zwyczajów węży. Nie chodzi tu o węże pożarowe, których używają strażacy, czy ogrodowe ale o gady, które nie mają nóg a pełzają po ziemi.
Na początku spotkania uczniowie mogli osobiście pogłaskać węża, pod czujnym okiem jego opiekuna. Uprzedził nas wszystkich, iż nie można głaskać węża po głowie, ponieważ jest to najczulsza część jego ciała. Dotykając skóry węża przekonaliśmy się, że jest ona sucha i pokryta łuskami.
Następnie opiekun opowiadał nam o budowie węży. Dowiedzieliśmy się, że są zmienno-cieplne, tzn. ich temperatura ciała jest taka sama jak temperatura otoczenia.
Największe zaskoczenie na niektórych z nas wzbudził fakt, że wąż śpi z otwartymi oczami i nie posiada powiek oraz przechodzi wylinkę, czyli zrzuca naskórek. Najlepszym zmysłem węża jest słuch, ponieważ całym ciałem może odbierać wibracje powietrza i drgania z podłoża, natomiast rozwidlonym językiem rozpoznaje zapachy. Wąż potrafi też nieźle widzieć w ciemności, dzięki czemu jest świetnym myśliwym. Ogon węża zaczyna się od miejsca, gdzie jest odbyt, a przy nim widać małe pazurki. Fakt ten może świadczyć, iż węże w czasach dinozaurów miały nogi.
Na zakończenie spotkania chętni mogli zadawać pytania. Stwierdzamy, że pokaz był bardzo emocjonujący i interesujący.









XII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
          Kwiecień to miesiąc poświęcony książce. W związku z tym Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania książki i czytelnictwa oraz krzewienia kultury pięknego słowa po raz dwunasty była organizatorem Konkursu Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym.
W dniu 18.04.2018 r. troje uczniów naszej szkoły wytypowanych w eliminacjach szkolnych, wzięła udział w XII Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania pod hasłem "Każda książka drogie dzieci coś mądrego Wam poleci".
Miło nam poinformować, że znaleźli się oni w gronie laureatów: Paweł Ziarno z kl. VIa zajął I miejsce, Wojciech Chojnacki z kl. IVc miejsce III oraz Zuzanna Ziubińska z kl. IVa otrzymała wyróżnienie.
Wszyscy pięknie czytali wybrane przez siebie fragmenty książek. Nagrodami były dyplomy, książki, gry, maskotki oraz słodycze, z których wszyscy ogromnie się cieszyli. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom.












Klasy III kolejny raz w Warszawie
          W dniu 13.04.2018r. kl. IIIa i IIIc uczestniczyła w interaktywnym programie edukacyjnym „Królestwo zwierząt” w CINEMA PARK BEMOWO.
Dzieci w sali 3D założyły specjalne okulary i wspólnie z kluczem ptaków wybrały się w ekscytującą podróż w czasie ich corocznych migracji. Następnie udały się do sali muzyki gdzie dowiedziały się w jaki sposób porozumiewają się ze sobą zwierzęta. Kolejnym przystankiem była sala inspiracji. Tu uczniowie poznali niezwykłą historię o małych orangutanach. Zobaczyli jak nabywają nowe umiejętności, które pozwolą im przetrwać w dzikiej dżungli. W sali wyobraźni wspólnie z grupą przyjaciół wybrali się na wyprawę po amazońskiej dżungli.
Kolejny etap to sala interakcji, w której wzięli udział w quizie dotyczącym zwierząt. Dzieci wzięły także udział w warsztatach wypiekania pizzy. Najpierw zgłębiły tajemnice produkcji pizzy, a potem zamieniły się w kucharzy i samodzielnie przygotowały swoją ulubioną pizzę.
Uczniowie podczas pobytu odkryli dziką naturę każdym zmysłem oraz pogłębili wiedzę na temat zwierząt żyjących w Polsce i na świecie, ich wyglądu, zwyczajów, sposobów porozumiewania się oraz ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem.
Wyjazd był z pewnością bardzo udany i zasługuje na powtórkę.













Zebrania z rodzicami

ZEBRANIA Z RODZICAMI

11 i 12 kwietnia 2018 r. (środa, czwartek) odbędą si zebrania z rodzicami
poświęcone śródokresowej analizie wyników nauczania i zachowania,
w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 w/g poniższego harmonogramu:

KLASY I - III SZKOŁA PODSTAWOWA


KLASY IV - VII SZKOŁA PODSTAWOWA I KLASY II - III GIMNAZJUM


Serdecznie zapraszamy!
Strona 100 z 188 << < 97 98 99 100 101 102 103 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.