W dniach 4 - 12 marca 2018 roku - ponad 50 -cio osobowa brupa uczniów klas III i IV przebywała na białej szkole w Bukowinie Tatrzańskiej. Celem wyjazdu i lekcji w tej szczególnej szkole, położonej ponad 400 kilometrów od domu, oprócz zobaczenia polskich gór zimą (niektóre dzieci będą po raz pierwszy w górach), integracji klas oraz wspólnej zabawy, będzie również nauka jazdy na nartach. Tam na Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski pod troskliwym i czujnym okiem opiekunów i instruktorów, część z nich będzie stawiać pierwsze kroki na nartach, a część doskonalić nabyte już w ubiegłym roku, umiejętności narciarskie.
Z każdym dniem dzieci nabywały nowych umiejętności oraz pewności siebie. Dzięki temu stawały się nie tylko wielbicielami białego szaleństwa, ale zaczynały czuć co znaczy prawdziwe narciarstwo. Bardzo dobrym sprzymierzeńcem realizacji celów wyjazdu była pogoda, zdyscyplinowani podopieczni oraz fachowość kadry instruktorskiej i opiekunów.
Po południu odbywały się zajęcia edukacyjne, turnieje, konkursy, gry i zabawy.
Kadrze instruktorskiej udało się w pełni zrealizować cały założony program szkolenia. Dzieci bardzo dziękują swoim nauczycielom narciarstwa - Pani Lilianie Kunc-Jasińskiej, Pani Magdzie Parafiniuk, Panu Dariuszowi Kurucowi, Panu Bartoszowi Piwowarskiemu oraz Panu Markowi Parafiniukowi, bez którego tak wspaniałe wyjazdy nie miałyby miejsca.
Wszystko wskazuje na to, że wyjazd ten należy zaliczyć do udanych. Z pewnością dzieci wspominać będą białą szkołę ponieważ jak powiedział Joseph Witting - wspomnienia są jak światła i barwy – podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Już po raz VIII Oddział Regionalny KRUS Warszawa zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
Celem konkursu jest:
1) promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;
2) popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:
I grupa – klasy 0-III szkoły podstawowej,
II grupa – klasy IV-VII szkoły podstawowej.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, na temat zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.
Praca powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Pracy nie należy oprawiać.
Praca plastyczna powinna być trwale opisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu oraz opatrzona pieczęcią szkolną.
Do konkursu uczestnik może zgłosić jedną pracę plastyczną.
Do pracy konkursowej powinien być dołączony formularz zgłoszeniowy stanowiący załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Prace plastyczne bez dołączonego formularza nie będą brać udziału w konkursie.
Pracę zgłasza szkoła, do której dziecko uczęszcza, a w wyjątkowych przypadkach rodzic lub opiekun prawny dziecka.
Przy ocenie prac konkursowych komisje konkursowe wezmą pod uwagę:
a) zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie
b) walory estetyczne pracy
c) oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu
Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezmą udział w eliminacjach centralnych.
Zapraszamy do licznego uczestnictwa w konkursie.
Prace należy wykonać do 5.04.2018r. i złożyć u p. Hanny Wasilewskiej-Weiss lub p. Magdaleny Kacalińskiej.
Z okazji Dnia Kobiet w szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób.
Dziewczynki od kolegów dostały jakiś miły podarunek, a panie kwiaty.
Najbardziej oryginalnie to święto obchodzili najmłodsi uczniowie z klasy IB. Otóż chłopcy swoim koleżankom przygotowali bukiet owocowy. Potem już wspólnie wykorzystali go do przygotowania bombowych pod względem zawartych witamin zdrowych sałatek.
Kolejny już raz połączyli przyjemne z pożytecznym. Można i tak. Jest nie mniej uroczyście i zabawnie.
Zgodnie z nowym Statutem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach informujemy o planowanych w marcu dyżurach nauczycieli.
Zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkania.
Zapraszamy do udziału
w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Wielkanocna ozdoba”
Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
Klasy I – III szkoła podstawowa
Klasy IV – VII szkoła podstawowa
Klasy II – III gimnazjum.
Podpisane prace należy złożyć do 23 marca 2018 roku do p. M. Kacalińskiej lub p. H. Wasilewskiej – Weiss.
Podsumowanie konkursu nastąpi 28 marca podczas uroczystego spotkania wielkanocnego.
Sezon na przeziębienie i grypę trwa. 1 marca dzieci z klasy pierwszej poznawały „Różne sposoby na wredne choroby”. Dowiedziały się jak dbać o zdrowie, poszerzyły wiedzę na temat witamin i ich wartości odżywczych. Pierwszaki wiedzą, że miksowanie soków z owoców, warzyw i regularne ich picie to najprostsza droga do utrzymania formy, kondycji i zdrowia. Wiedzą również co robić, żeby nie chorować. Na dzisiejszej lekcji, próbując własnoręcznie wyciskanych soków dostarczyły własnym organizmom solidną dawkę witaminy C. Połączyły więc przyjemne z pożytecznym i teraz żadna choroba nie jest im straszna.
W środę 28.02.2018r. w naszej szkole zebrała się w klasie III b Kapituła Szkolnego Orderu Uśmiechu. Jak wiemy jest to odznaczenie przyznawane dorosłym za szczególne zasługi wobec dzieci. Uczniowie z klasy III b wytypowali do uhonorowania tym odznaczeniem 27 osób, które ich uczą i pomagają w różnych sprawach. Następnie każdy z uczniów musiał pisemnie uzasadnić swoją kandydaturę, podając konkretne zasługi nauczycieli i innych pracowników szkoły, których wybrali. Kolejnego dnia wytypowani przez kapitułę kandydaci otrzymali specjalne dyplomy z osobistymi podziękowaniami od dzieci oraz wykonanymi przez nie grafikami komputerowymi. Aby tradycji stało się zadość każdy z nich musiał jeszcze przełknąć cytrynowy sok i szeroko uśmiechnąć się do uczniów. To piękne, że można jednego dnia sprawić tak wiele radości, i jednocześnie samemu mieć z tego ogromną radość!
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach
informuje Rodziców dzieci rozpoczynających naukę
w klasie I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019,
o konieczności zapisu dziecka do szkoły.
Zapisów dokonuje się w sekretariacie szkoły: poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30.
Uchwały, zarządzenia i załączniki znajdziecie Państwo w zakładce "Rekrutacja do szkoły".
Prosimy bardzo o zapoznanie się z nimi.
W związku z rekolekcjami wielkopostnymi uczniowie klas VIIa, VIIb szkoły podstawowej oraz IIa, IIb i III gimnazjum, w dniach 7,8 i 9 marca 2018 roku są zwolnieni ze wszystkich lekcji.
Autokary spod szkoły do Domu Parafialnego w Błoniu odjeżdżają o godz. 9.20.
Zbiórka o godz. 9.10. Powrót pod szkołę ok. godz. 11.20
20 lutego drużyna chłopców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach wygrała gminne Zawody w Mini Siatkówce. Pokonując drużyny Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika 2:1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka 2:0 nasi zawodnicy reprezentować będą gminę w zawodach na szczeblu powiatowym. Zespół wystąpił w składzie: Michał Ferenc, Oliwier Słomiany, Kacper Mikołajczyk, Kamil Śliwiński, Jan Woźniak, Michał Pietrzak, Bartosz Mordak, Dawid Krajewski, Maciej Tachasiuk oraz Piotr Twaróg. Brawo! Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych eliminacjach.