Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 18.07.2024 12:29:48  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Uczniowie z klasy IA miłośnikami ptaków drapieżnych
          Współczesne sokolnictwo łączy w sobie hodowlę, polowanie, opiekę oraz pokazy.
Pokazy ptaków drapieżnych to jedyny sposób, aby poznać z bliska te fascynujące zwierzęta i najlepszy, kreatywny sposób na zapamiętanie informacji dotyczących ptaków drapieżnych.
Uczniowie klasy Ia - uczestniczyli w zorganizowanym w naszej szkole spotkaniu z Panem Sokolnikiem.
Podobnie jak w przeddzień ich koledzy z innych klas, tak dzisiaj oni mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tych niezwykłych ptakach. Uczniowie stali się miłośnikami skrzydlatych przyjaciół i każdy z nich chciał potrzymać na ręce fantastycznego sokoła. Żywa lekcja przyrody przypadła do gustu naszym najmłodszym uczniom.













Wieczór Pieśni Patriotycznej w naszej szkole
          99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy niezwykłym spotkaniem w środowisku lokalnym.
14 listopada wzorem ubiegłego roku w naszej szkole zorganizowano wieczór pieśni patriotycznych. Do wspólnego śpiewania włączyli się nauczyciele, rodzice, uczniowie, absolwenci.
Ten uroczysty wieczór, w blasku świec, rozpoczęto krótkim opisem historii powstawania pieśni patriotycznych i roli jaką ogrywały w trudnych okresach Polski, w tym szczególnie pod zaborami i w czasach wojennych.
Pieśni były poprzedzane tłem historycznym ich powstania, z podaniem autorów tekstu i muzyki. Dla ułatwienia wszystkie teksty były wyświetlane na ścianie.
Po raz kolejny przypomnieliśmy pieśni i piosenki, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Było pięknie i nastrojowo. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.















Pokazy sokolnicze w naszej szkole
          Sowy, sokoły, orły, jastrzębie – drapieżne ptaki, które budzą respekt. Rzadko mamy okazję oglądać je w naturze. Czasem przyglądamy się im w ogrodach zoologicznych.
15 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się pokazy sokolnicze. Było to niezwykłe spotkanie z Panem Sokolnikiem, w którym uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb i IIIb pod opieką nauczycieli.
Na pokazie zaprezentowano: jastrzębia Harrisa, sokoła wędrownego, raroga stepowego i puszczyka zwyczajnego. Pan Sokolnik zwrócił uwagę na ich budowę i zachowania. Ptaki wyglądały pięknie i okazale, były bardzo posłuszne i wypełniały polecenia.
Uczniowie dowiedzieli się m. in., że najmniejsza sowa w Polsce to sóweczka, a największy ptak – Bielik. Puchacz waży 2 kg i ma uścisk potężnych szponów o sile 1 tony a sokół wędrowny potrafi lecieć z prędkością 500km/h.
Pokazy sokolnicze dzieciom bardzo się podobały. Uczniowie przyswoili sobie wiele cennych informacji o drapieżnych ptakach. Dowiedzieli się, gdzie i jak żyją, jak należy o nie dbać, jak je chronić i jak zachowywać się w pobliżu gniazd. Chętni uczniowie po wcześniejszym założeniu specjalnej rękawicy mieli okazję potrzymać na ręce okazałego sokoła.
Ta niezwykła lekcja przyrody z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.










Pomagamy zwierzętom
          Kiedy ruszyła akcja pomocy dla zwierząt pod hasłem "Pomóż zwierzakom", Samorząd Uczniowski naszej szkoły natychmiast do niej przystąpił.
Na czym polegała akcja? - w jej ramach zorganizowano konkurs, w którym każda klasa mogła podarować zwierzakom, dobrej jakości karmę w dowolnej ilości.
W przeprowadzonej w szkole zbiórce karmy dla schroniska w Milanówku, udało się zgromadzić dużą ilość zarówno karmy suchej jak i mokrej (w puszkach i saszetkach). Wynik akcji okazał się naprawdę imponujący - zebrano 150 kg karmy.
Najwięcej karmy zebrały klasy Va, IVa i IVb.
Dnia 10 listopada 2017 roku przedstawiciele klas, które wykazały się największą ilością zebranej karmy udali się po raz już kolejny do " Schroniska dla zwierząt w Milanówku", aby przekazać dary zebrane podczas akcji w naszej placówce.
Miejmy nadzieję, że zbiórka chociaż w pewnym stopniu pomoże zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy okazali wielkie serce wączając się do naszej akcji.
Poszanowanie zwierząt przez człowieka wiąże się z poszanowaniem ludzi między sobą, dlatego od najmłodszych lat należy uczyć człowieka obserwować, rozumieć, szanować i kochać zwierzęta. Taki właśnie cel przyświeca akcjom na rzecz zwierząt.
Samorząd Uczniowski pragnie złożyć serdeczne podziękowania Rodzicom - Panu Piotrowi Ostrowskiemu, Panu Michałowi Mielcarzowi oraz Panu Rafałowi Wojciechowskiemu - za zorganizowanie transportu do schroniska.









Kolejny sukces sportowy
          9 listopada odbyły się gminne zawody piłki koszykowej dziewcząt klas VII i klas II - III gimnazjum w kategorii "młodzież".
Nasz zespół , w którego składzie znalazły się: Barbara Tachasiuk,Julia Woźniak, Pola Granowska, Maja Diop, Dominika Świtek, Aleksandra Karasiewicz, Natalia Baraniak, Wiktoria Franczuk, Julia Zając, Julia Podgórska, Ilona Rybińska, Julia Słowińska, Nikola Sowa, Eliza Wołkow, zajęły pierwsze miejsce.
Dziewczęta wyróżniły się techniką, wytrzymałością i doskonałą obroną.
20 listopada w Starych Babicach reprezentować będą gminę Błonie w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Cieszymy się z kolejnego sportowego sukcesu tym razem dziewcząt i jak zwykle gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.





Czwartoklasiści górą
          7 listopada w Szkole Podstawowej Nr 2 im. J. Korczaka w Błoniu odbyły się zawody na szczeblu gminnym w dwa ognie usportowione. Do walki o tytuł najlepszej drużyny w gminie Błonie przystąpiły drużyny chłopców klas czwartych szkoły podstawowej.
Nasi najmłodsi zawodnicy swoją doskonałą taktyką pokonali rywali - drużyny szkół błońskich - i stanęli na najwyższym podium.
Zajęcie I miejsca to przepustka do reprezentowania gminy na zawodach powiatowych, które odbędą się 27 listopada w Duchnicach.
Przedstawiamy skład naszej zwycięskiej drużyny:Łukasz Bartko, Maks Szustkowski, Antoni Radziszewski, J.ulian Janiszewski, Miłosz Wojciechowski, Fillp Mińkowski, Wojciech Chojnacki, Wojciech Godzina i Łukasz Łobodowski, . Wierzymy w naszych chłopców i czekamy na zwycięstwa w kolejnych eliminacjach. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i mocno trzymamy kciuki.





Wieczór Pieśni Patriotycznej
"Patriotyzm nie polega na nienawiści wobec innych narodów,
lecz na miłości do własnego."

                    Peter Rosegger

          Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniewicach
zapraszają wszystkich na "Wieczór Pieśni Patriotycznych i Wojskowych",
który odbędzie się 14 listopada (wtorek) o godz. 18.00 w sali gimnastycznej.
W programie wspólny śpiew popularnych pieśni patriotycznych.


99.Rocznica Odzyskania Niepodległości
          11 listopada 2017 roku obchodziliśmy 99. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.
Świętują wszyscy Polacy, i ci na wsi, i ci w miastach dużych czy małych. W Błoniu również uroczyście obchodzone jest to święto.
Co roku delegacja naszej szkoły, wraz ze sztandarem uczestniczy w uroczystościach. Nie mogło być inaczej i w tym roku.
W programie obchodów miały miejsce:
1. Msza święta z okolicznościową homilią w intencji Ojczyzny w Kościele św. Trójcy
2. Przemarsz na Rynek, gdzie:
- podniesiona została flaga,
- zagrano i odśpiewano Hymn Narodowy,
- wysłuchano przemówienia Burmistrza Błonia p. Zenona Reszki,
- po Apelu Poległych, delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Hymnu Narodowego
- uroczyście wyprowadzono poczty sztandarowe.
Jak zwykle, uroczystość uświetniła Kompania Honorowa wystawiona przez 2 Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu, który przygotował Piknik Militarny a w nim pokaz sprzętu wojskowego, stanowisko prowadzenia ognia, pokazy samoobrony, poszukiwania „min”, pokaz ładunków „aidików”, gorąca grochówka wojskowa.





Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny
          Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli kolejną odsłonę akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
Akcją tą zostali objęci również uczniowie naszej szkoły. 10 listopada miało miejsce spotkanie najmłodszych uczniów z przedstawicielami policji, wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego, straży pożarnej i ratownikami medycznymi.
Prowadzący kampanię zwrócili szczególną uwagę na obowiązek noszenia odblasków.
Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej.
Podczas spotkania z dziećmi, Goście omawiają rodzaje zagrożeń, na jakie dzieci narażone są w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić.Wszyscy uczestnicy kampanii otrzymali ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze – plecaki i opaski zapinane na rękę oraz zawieszki, które można przypiąć do ubrania lub stroju.
Miło nam było, że dzieci wykazały się ogromna wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, szczególnie zachowania pieszych i rowerzystów.Złożyły obietnicę Panu Burmistrzowi, że nie będą zapominały o noszeniu odblasków i kamizelek odblaskowych.










Spotkania z muzyką - ciąg dalszy
          Już od kilku lat najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach z muzyka. Podczas ostatniego spotkania, które miało miejsce 9 listopada w CK w Błoni nasi mali miłośnicy muzyki wysłuchali koncertu pt. Trzej muszkieterowie" w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej. Atos, Portos i Aramis z powieści „płaszcza i szpady" Alexandra Dumasa różnili się, jak pamiętamy, pod wieloma względami, a jednak tworzyli wspaniały zespół, który potrafił stawić czoła wielu wyzwaniom. Podobnie było z bohaterami niniejszego koncertu. Klarnet, fagot i fortepian, niczym trzej muszkieterowie, posiadają odmienne właściwości, ale znakomicie brzmią razem i jako zespół znajdują zastosowanie w różnych gatunkach i stylach muzycznych. Artystom udało się o tym przekonać zarówno młodszych, jak i starszych słuchaczy. A przy okazji dzieci usłyszały o historii i budowie tych instrumentów, poznały ich walory dźwiękowe oraz występujące między nimi podobieństwa i różnice. Kolejny koncert w grudniu i .... już nie mogą się doczekać.




"Pamiętamy o Zmarłych"
Palą się znicze…
Przypominają,
Że ktoś odchodzi,
Inni zostają.
Pośród cmentarzy
Cichych uliczek
Jak wierna pamięć
Palą się znicze...


Ryszard Przymus „Znicze”

          1 listopada to dzień Wszystkich Świętych. Pierwsze dni listopada w polskiej i chrześcijańskiej tradycji, to szczególny czas pamięci o zmarłych, która jest naszym obowiązkiem, a wyrażać ją możemy poprzez zapalony znicz, przyniesione kwiaty. Naszą troską powinniśmy objąć również te groby i zmarłych, o których inni już zapomnieli.
W dniach od 27 do 31 października 2017 r. Samorząd Uczniowski, z okazji Wszystkich Świętych, zachęcił uczniów naszej szkoły do udziału w akcji, której celem było zebranie zniczy.
W przededniu święta Przedstawiciele Samorządu uczcili pamięć żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.
Pod okiem opiekuna - p. Barbary Siedleckiej - na Cmentarzu Wojennym w Błoniu uporządkowali groby, zapalili znicze oraz uczcili chwilą ciszy i modlitwą pamięć tych, którzy odeszli.
Pamiętajmy w tym dniu o naszych bliskich, o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie, nikt nie wspomni i nie odmówi modlitwy.





Strona 102 z 181 << < 99 100 101 102 103 104 105 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.