Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 25.11.2024 03:57:23  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Wirtualna podróż IIIB.
          Ostatnie dni klasa IIIb spędziła zwiedzając.... Afrykę!
Była to podróż wirtualna za sprawą lektury Martyny Wojciechowskiej "Dzieciaki świata" i innych ciekawych książęk, podróżowania palcem po mapie, zwiedzania "Klasowego Muzeum Pamiątek Misyjnych" oraz "spacerów" przy pomocy narzędzi Map Google. Bardzo ciekawe zajęcia, przy okazji których uczniowie zdobyli dużo nowych wiadomości i wykonały niezwykle barwne prace plastyczne.








Klasy II - "Warszawa da się lubić"
          21 lutego klasy II gimnazjum pod opieką p. B. Siedleckiej, p, H. Wasilewskiej - Weiss i p. M. Beczek udały się do Warszawy.
W pierwszej części wycieczki zwiedzaliśmy i gmachy Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Pan przewodnik oprowadzający nasze klasy po Sejmie i Senacie, przybliżył nam historię polskiego parlamentu, wyjaś́nił̨, jak funkcjonuje współczesny parlament, zapoznał uczniów z codzienną pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów oraz odpowiadał na pytania w sprawach, które wzbudzały nasze zainteresowanie. Duże wrażenie na wszystkich uczniach zrobiła Sala Sejmowa Posiedzeń, w której odbywają się debaty i głosowania.
Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w teatrze"Kamienica" gdzie obejrzeliśmy przedstawienie " DOPALACZE. SIEDEM STOPNI DONIKĄD". To swoista analiza problemu jaki stanowią dopalacze – „narkotyki przyszłości”, a także studium współczesnego społeczeństwa.
Dopalacze stają się pretekstem do rozmowy o dorastającym pokoleniu, o zaniku wartości oraz o degradacji, której są symbolem.
Sztuka składa się z siedmiu odsłon, siedmiu stopni w ciągu których obnażona zostanie brutalna prawda na temat samych dopalaczy oraz motywacji społecznej, która stoi za dopalaczami.
Minimalistyczna scenografia przyciąga wzrok, intryguje widza. Ograniczona do ustawionych na scenie płyt i trzech sześcianów pełniących funkcję siedzisk, wykonana w bieli, ma być jedynie ekranem. Ekranem, na którym przez cały spektakl wyświetlane są przyciągające wzrok wizualizacje, bombardujące intensywnością mozaiki, zlepki popularnych memów i filmików. W tle dudni elektroniczna muzyka, nadającą rytm poruszającym się na scenie postaciom, wprowadzająca w trans.
Bohaterami spektaklu są współcześni młodzi ludzie, przedstawiciele pokolenia C – wychowani w rzeczywistości cyfrowej, w której Internet i social media są nieodłączną częścią życia. Stale podłączeni do sieci, ale nie w celu zdobywania informacji, ale tworzeniu nowych treści. Nabyte w sieci wzorce zachowań przenoszą do realnego życia, chcą zastaną rzeczywistość kreować, chcą być aktywni, chcą tworzyć, chcą budować, mieć kontrolę, a nie podporządkowywać się obowiązującym normom, hierarchii i autorytetom. Ciągle potrzebują nowych wrażeń, doświadczeń, przeżyć. Chcą żyć intensywnie, a dopalacze mogą w tym pomóc, zwłaszcza, że są łatwo dostępne w istniejących legalnie sklepach „kolekcjonerskich”. Główna bohaterka Asia, dealera dopalaczy poznaje przypadkiem, czekając na nocny autobus w centrum miasta. Zaciekawiona, łaknąca eksperymentów, sięga po tabletkę, potem po kolejną i tak wpada w nałóg. Dopalacze doprowadzają ją do śmierci. Historia Asi, jest historią jedną z wielu, uniwersalną, mogącą przytrafić się każdemu młodemu człowiekowi, który po dopalacze sięgnie.
Takie właśnie są dopalacze – dopasowane do tego, co przed nami, do nieznanego – i dlatego właśnie śmiertelnie niebezpieczne.
Przedstawienie bardzo nam się podobało. Sugestywna gra aktorska wywarła na nas ogromne wrażenie i wywołała wiele emocji zarówno pozytywnych wynikających z dobrej jakości spektaklu jak i przerażających jego tematem.











Informacje dla wyjeżdżającyh na obóż zimowy

Uwaga, wyjeżdżający na obóz narciarski

Informujemy, że zebranie organizacyjne dotyczące obozu narciarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej
w terminie 4 - 11. 03. 2018 roku, odbędzie się
dnia 22 lutego 2018r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali nr 3.
Obecność obowiązkowa.
Pasowanie na czytelnika
Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

          Dnia 14 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się od p. Lidii Bogusiewicz - szkolnej bibliotekarki - jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.
Po uroczystej ceremonii, wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.
W ten walentynkowy dzień,niektórzy za deklarowali się, że będą częstymi gośćmi w bibliotece, ponieważ kochają czytać książki.








Walentynki w szkole
          14 lutego nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To też ważny dzień dla starszych i młodszych uczniów. Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkołach, jest niewątpliwie poczta walentynkowa.
Uczniowie, którzy chcą wyrazić uczucia swoim sympatiom, wrzucają kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka. Następnie specjalni listonosze roznoszą miłosną korespondencję od klasy do klasy.
W walentynki królować może tylko jeden kolor - ognista czerwień. Tego dnia w naszej szkole tak jak w w wielu innych szkołach panuje specjalny dress code - wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, zakładają ubrania w kolorze czerwonym. Dopuszczalny jest także róż i jego odcienie. Ci uczniowie, którzy dopasowali ubiór do okazji nie byli pytani w tym dniu.








Gminny konkurs filmowy





„Pasje – moje życie”- Zdrowie psychiczne to nie jest coś stałego w życiu – trzeba je pielęgnować jak każdą inną ważną część siebie. Posiadanie i rozwijanie pasji w swoim życiu jest niezmiernie ważne dla osiągnięcia szczęścia i równowagi w życiu. Pokażcie nam czym lubicie zajmować się w czasie wolnym.
Więcej informacji u p. H. Wasilewskiej - Weiss i p. E.Kurlej.

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie.


Pobierz regulamin konkursu

Dyskoteka karnawałowa
          Atmosferę karnawału mogli poczuć i starsi uczniowie naszej szkoły…. W środę Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas, zorganizowali dyskotekę karnawałową dla uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej i klas II - III gimnazjum.
Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami, przyozdobione piórami. Ponad dwugodzinny maraton tańca, śmiechu i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji.
Po raz kolejny DJ Jaguar serwował dobrą muzykę, przy której wszyscy doskonale się bawili. Oprócz wspaniałej zabawy miały miejsce różne konkursy.m.in. na najciekawszą maskę karnawałową. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze.Gratulujemy!
No a teraz to już tylko trzeba czekać do następnego karnawału.

















Bal karnawałowy dla klas I - III SP
          Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 7 lutego 2018 roku.
Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej ( dno morza) pojawiły się kolorowe postaci.
Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.
Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę.
Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym najmłodszym uczniom, a to było głównym celem dzisiejszej imprezy.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w organizację balu oraz przygotowanie ciekawych kostiumów dla dzieci.
Szkoda, że kolejny bal karnawałowy dopiero za rok.
















Ferie na sportowo
          W piątek (26.01)zakończyły się zainicjowane przez Klub zajęcia Olymp Błonie - Młodzieżowe Sportowe Ferie 2018 - siatkówka.
Przez pięć dni odbywały się treningi dla chłopców szkół średnich, gimnazjalnych i końcowych roczników klas szkoły podstawowej błońskiej młodzieży. Uczestnicy mieli możliwość doskonalenia umiejętności z zakresu piłki siatkowej, kończąc każdy 2-godzinny trening rywalizacją meczową.
Na zajęcia systematycznie uczęszczali również uczniowie naszej szkoły.
Oczywiście jest to zasługa trenera Bartosza Piwowarskiego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach (UKS Bieniewiczanka), który dowoził uczniów naszej szkoły na hale przy Lesznowskiej.
W dowożeniu młodzieży pomagała Pani Katarzyna Słomiany, której składamy serdeczne podziękowania.
Tegoroczne zajęcia są przykładem dobrej współpracy pomiędzy różnymi organizacjami sportowymi działającymi na ternie naszej Gminy.











Koniec ferii - czas powrotu do szkoły

Koniec ferii zimowych 2018


Dobiegają końca ferie zimowe. W najbliższy poniedziałek 29 stycznia przychodzimy do szkoły według planu jaki obowiązywał przed feriami.
Zgodnie z zapowiedzią zmiana planu nastąpi w późniejszym terminie, o którym poinformujemy.

Podziękownie



Strona 103 z 188 << < 100 101 102 103 104 105 106 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.