W akcji „Zima w mieście 2018” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 16.01 – 26.01.2018 roku uczestniczyło 59 dzieci z klas I – V szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Katarzyny Mielcarz i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „FERIE BEZ NUDY” znalazły się wyjazdy do Warszawy i Julinka. Miały miejsce również wyjazdy na basen i do kina.
Podczas wycieczki do Julinka uczestniczyły w corocznej akcji realizowanego programu Powiatowe Ferie 2018 „Zima w lesie”. A tam czekało na dzieci moc atrakcji.
Przejażdżka bryczkami po leśnych duktach sprawiła nam wszystkim wiele przyjemności. Obcowanie z przyrodą, a zwłaszcza z końmi, których w Gościńcu nie brakuje była dla wielu naszych dzieci radosnym przeżyciem. Podziwialiśmy bardzo urokliwe zimowe widoki Puszczy Kampinoskiej.
Przy pomocy instruktorów każdy chętny uczestnik mógł przejechać się na koniu, strzelać do celu, wspinać się na ściance wspinaczkowej czy wykonać dzbanek z naturalnej gliny na kole garncarskim.
26. Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Po raz kolejny do akcji włączyła się nasza szkoła. Jak co roku uczniowie na zajęciach świetlicowych przygotowali piękne rzeczy - w tym roku były to urocze skarbonki i pudełka na drobiazgi. Zaś uczniowie na zajęciach terapii wykonali piękne bałwanki i koralikowe zawieszki. W piątek 12 stycznia odbyła się aukcja tych wyrobów a kwota jaką udało się uzyskać - 459 zł zasiliła konto WOŚP.
W dniach 04.01.2018 – 12.01.2018 roku, 48 osobowa grupa uczniów naszej szkoły przebywała w Bukowinie Tatrzańskiej. Był to wyjazd, podczas którego uczniowie mogli poznawać piękne okolice Podhala, jak również kształcić swoje umiejętności jazdy na nartach.
Dzieci i młodzież zostali podzieleni na grupy w zależności od wieku i umiejętności narciarskich co pozwoliło instruktorom na dostosowanie poziomu szkolenia do stopnia zaawansowania uczestników.
Zajęcia prowadzone były na stoku Rusińskim z wykorzystaniem wyciągów krzesełkowych, kanapowych i orczykowych.
Mimo wiosennej aury, udało się w pełni zrealizować cały założony program szkolenia. Dzieci codziennie, przy wspaniałej słonecznej pogodzie, spędzały ok. 5 godzin na nartach. Nie mogło zabraknąć jazdy nocnej. Dla najmłodszych uczestników organizowano przerwy na ciepłą herbatę i posiłek regenerujący.
Pobyt wszystkim bardzo podobał się i żal było wracać tym bardziej, że warunki narciarskie miały ulec zdecydowanej poprawie (przewidywano opady śniegu i ujemne temperatury).
Zgodnie z nowym Statutem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach informujemy o planowanych w styczniu/lutym dyżurach nauczycieli.
Zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkania.
Informujemy, że w terminie od 3 -15 lipca 2018 roku w miejscowości Łasko w ośrodku "Farma Kalina" odbędą się kolonie letnie dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Bieniewicach.
Uczestnikom zapewnia się:
- cztery posiłki dziennie;
- noclegi w pokojach z łazienkami - zakwaterowanie w pensjonacie i domkach;
- wykwalifikowana kadra wychowawców i instruktorów;
- cztery boiska sportowe;
- dwa boiska do piłki siatkowej;
- zjeżdżalnię wodną;
- zjeżdżalnię suchą;
- dmuchaną poduchę;
- kajaki;
- rowerki wodne;
- zajęcia z ceramiki
- 10 rowerów.
Ponadto na terenie znajduje się park linowy.
Zgłoszenia chętnych na kolonie przyjmowane są w sekretariacie naszej szkoły gdzie można pytać o szczegóły wyjazdu kolonijnego.
Bardzo serdecznie zapraszamy!
Wcześniej pisaliśmy o tym, że Mikołajki w szkole przebiegły na sportowo.
W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną odbył się Świąteczny Turniej Drużyn Mieszanych w Mini Siatkówce.
Cel imprezy jaki przyświecał organizatorom, to połączenie dobrej zabawy z promocją aktywnego wypoczynku i popularyzacja piłki siatkowej.
W turnieju wystartowało 5 drużyn. Każda drużyna składała się z 4 siatkarzy: po jednym chłopcu z rocznika 2004, 2005, 2006 oraz jednej dziewczynki.
Najlepszą okazała się drużyna w składzie: Oskar Nowicki, Kacper Mikołajczyk, Michał Pietrzak i Karolina Olesiejuk.
Mecze stały na wysokim poziomie i dostarczyły dużo emocji wszystkim miłośnikom siatkówki.
Zawody przebiegały w sportowej atmosferze sprzyjającej osiąganiu dobrych wyników, w duchu fair-play a dobra zabawa towarzyszyła zawodnikom podczas całego turnieju.
Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju dzielili się wrażeniami podczas wspólnego jedzenia pizzy.
Boże Narodzenie to najbardziej radosne i rodzinne święta w tradycji chrześcijańskiej. Uwielbiają je zwłaszcza dzieci, bo te święta wiążą się z ubieraniem choinki, wręczaniem bliskim prezentów oraz z jasełkami, – czyli tradycyjnymi bożonarodzeniowymi przedstawieniami.
Zwyczaj urządzania jasełek wywodzi się z XIII w. , a za ich prekursora uważa się św. Franciszka z Asyżu. Do Polski jasełka trafiły w XV w. i cieszą się niesłabnącą popularnością szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
W tym roku jasełka dla szkoły przygotowały klasy IIA i IIIA. Próby do tej radosnej uroczystości trwały cały grudzień. Aktorzy bardzo zaangażowali się w ten wyjątkowy spektakl - efekty ich pracy mogliśmy podziwiać 21 grudnia. Zadbano o odpowiednie przebrania i rekwizyty, scena zaroiła się od śpiewających aniołków, myszek oraz małych pastuszków - każdy na swój sposób chciał złożyć hołd nowo narodzonemu Dzieciątku.
Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Klimat podkreślały również dekoracje przygotowane specjalnie na tę uroczystość.
Na zakończenie tej radosnej uroczystości głos zabrał dyrektor szkołyPan Marek Parafiniuk, który wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, rodzicom oraz dzieciom złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Koniec roku jest czasem do wszelkich podsumowań. To spotkanie było wspaniałą okazją, aby podsumować konkursy jakie miały miejsce w ostatnim czasie w szkole.
Laureaci konkursów języka angielskiego i plastycznego "Ozdoby świąteczne" zostali obdarowani dyplomami i nagrodami.
Wręczone zostały stypendia "Dam radę" laureatom nominowanym za miesiące listopad i grudzień.
Wcześniej miały miejsce klasowe spotkania opłatkowe, na których nie zabrakło świątecznego nastroju poprzez wspólne śpiewanie kolęd, składanie serdecznych życzeń i stołu z tradycyjnymi daniami wigilijnymi.
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji zbiórki słodyczy pod hasłem „Osłódźmy dzieciom święta!”.
Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i przed tegorocznymi świętami zebrane słodkości trafią do podopiecznych z Domów Dziecka na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.
Prężnie działającemu Samorządowi Uczniowskiemu udało się zachęcić uczniów, aby włączyli się do kolejnego charytatywnego dzieła.
Wszystkie klasy miały w tym swój udział, ale wyróżnić należy klasę IVC, która zebrała i przekazała najwięcej słodyczy.
Dzięki wsparciu naszych Rodziców udało się zebrać sporo słodkości.
Dziękujemy za wspaniały odruch Państwa serc, który wywoła bezcenny uśmiech na twarzy dzieci.
Dnia 18 grudnia wystawiono sztukę będącą podsumowaniem pracy kółka teatralnego w I semestrze roku szkolnego 2017/18.
Przygotowania do występu były bardzo żmudne i pracochłonne. W trakcie zajęć uczestnicy samodzielnie wykonali projekty scenografii i kostiumów, a potem przystąpili do realizacji wcześniejszych zamierzeń. Efektem tej pracy były dekoracje, wystrój sceny i stroje aktorów. Publiczność, która przybyła na przedstawienie z niecierpliwością czekała na występ.
Palące się świece i tlące kadzidła, duchy oraz mroczny głos Guślarza – to już nie była szkolna scena, tutaj fikcja stała się rzeczywistością! Uczestniczyliśmy w dziadach!
Odtwórcami ról bohaterów dramatu byli uczniowie gimnazjum, którzy uczęszczali na zajęcia, natomiast reżyserią, scenografią i choreografią zajęła się prowadząca kółko teatralnePani Ewa Stolarczyk.
Zdecydowanie najmocniejszą stroną sztuki była znakomita gra młodych aktorów. Stroje i charakteryzacje odtwórców ról oddawały klimat odległych czasów, a muzyka potęgowała grozę sytuacji i wprowadzała aurę tajemniczości „Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom” – cytat z Szekspira zapamiętają z pewnością wszyscy ci, którzy widzieli na własne oczy inscenizację w wykonaniu uczestników zajęć kółka teatralnego.
Stanowi on nie tylko motto do „Dziadów” cz. II, lecz jest także wyrazem przekonania o istnieniu irracjonalnego świata, który udało się grupie młodych aktorów wykreować i zaprezentować na scenie.
Duże zaangażowanie uczestników kółka teatralnego oraz serce włożone w przygotowanie spektaklu zadecydowały o sukcesie przedsięwzięcia.
Występ spotkał się z życzliwym przyjęciem widzów. Gorące brawa były dla aktorów jak najbardziej zasłużone. Jednak największe podziękowania należą się Pani Ewie Stolarczyk, która pozwoliła tej grupie młodzieży na wykazanie się i przysłowiowe „rozwinięcie skrzydeł”.
Mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy pozytywnie nas zaskoczą swoimi aktorskimi poczynaniami. Bardzo chętnie ich zobaczymy w nowych rolach.
22 grudnia 2017 roku (piątek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.
Godziny pracy świetlicy nie ulegają zmianie - dyżury nauczycieli. Autobus szkolny w tym dniu nie kursuje.