Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 25.11.2024 05:47:17  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Klasa IVc w Krakowie i Wieliczce
          Wycieczki szkolne to zawsze wielka radość dla uczniów. Nie tylko bawią i uczą, ale też pozwalają na urozmaicenie nauki oraz oderwanie się od szkolnej ławki. W dniach 04 - 06 04.04.2018 klasa IVc brała udział w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. W środę o godz 8.00 rano, gdy inni rozpoczynali lekcje w szkole oni wyruszyli do dawnej stolicy Polski.
W pierwszym dniu udali się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie zwiedzili wystawę „Nauka to takie proste”. Tam mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o podstawowe prawa fizyki i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami, ale przede wszystkim sami przeprowadzali doświadczenia, rozwiązywali zagadki i łamigłówki oraz budowali i majsterkowali.
Z kolei udział w warsztatach „Magia w kuchni” pomógł im doświadczyć, jakie właściwości i „moce” posiadają produkty wykorzystywane w naszych kuchniach.
W drugim dniu pobytu nasi młodzi turyści zwiedzali dawną stolicę Polski - Kraków. Pierwszym etapem poznawania było Wzgórze Wawelskie - zapoznali się z historią Zamku Królewskiego oraz zwiedzili Katedrę.
Następnie swoje kroki skierowali w kierunku kolejnej atrakcji – Rynku Głównego, który jest symbolem miasta, z pewnością jednym z najpiękniejszych i największych średniowiecznych rynków w Europie. Centralne miejsce na Rynku zajmują zabytkowe Sukiennice - średniowieczna budowla handlowa, do dziś służąca kupcom. Na Rynku dumnie stoi pomnik wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza, słodko nazywanym tu Adasiem ( miejsce spotkań ludzi umawiających się na tym wielkim placu). Piękne na Rynku są także liczne Kamieniczki o bogatej historii, dodające uroku temu miejscu. Nieodłącznym elementem lokalnego kolorytu są również kramy kwiaciarek, dorożki i gołębie.
Nad Królewskim Rynkiem góruje Bazylika Mariacka, ze słynnym Ołtarzem Wita Stwosza.
Pod Rynkiem natomiast ciągną się Podziemia Rynku Głównego a w nich jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wejście do nich znajduje się w Sukiennicach. Zachwyciła ich fantastyczna multimedialna wystawa zatytułowana „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”.
Zwiedzanie Starego Miasta połączone było z grą miejską – dzieci wykazały się ogromną wiedzą – brawo!.
W ostatnim dniu dzieci udały się do leżącej na obrzeżach Krakowa Kopalni Soli w Wieliczce, która jest niesamowitym podziemnym światem cudów wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie kopalni rozpoczęły na głębokości 64 metrów, a zakończyły na poziomie 135 metrów pod ziemią, oglądając wiele pięknych komór i rzeźb solnych oraz główną atrakcję czyli kaplicę całkowicie wyrzeźbioną w solnej bryle. Spacer po podziemnej trasie w kopalni soli dostarczył wszystkim wielu pięknych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.
Obładowani pamiątkami szczęśliwie wrócili do Bieniewic.
Nikt z uczestników wycieczki nie żałował, że wziął w niej udział, ponieważ ten wyjazd dał im wiele radości, wrażeń i wiedzy.















Wielkanocne spotkanie w szkole
"Na stole święcone, a obok baranek, koszyczek pełny barwnych pisanek i tak znamienne w polskim krajobrazie w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie. Zielony barwinek, fiołki i żonkile, barwami stroją uroczyste chwile. W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie, gdy wielkanocne na stole śniadanie".

          Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt, poprzedzone świątecznymi przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze bazie i pierwiosnki. Czas skłaniający do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wielkanocną tradycją w szkolnej sali gimnastycznej spotkali się 28 marca uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły.
Spotkanie rozpoczęto od zaprezentowania montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów klas IV - V
szkoły podstawowej i klas II gimnazjum, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój świąteczny.
Po części artystycznej ogłoszono laureatów stypendium "Dam radę" za miesiące styczeń, luty i marzec.
Przedstawione zostały też wyniki konkursu szkolnego na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Licznej grupie uczniów biorących udział w konkursie wręczono nagrody. Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, który podziękował młodym aktorom za piękny, barwny występ oraz złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne - niezapomnianych chwil, spędzonych przy wspólnym stole z najbliższą rodziną, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pogodnych i radosnych oraz tchnienia wiosny!
















Poznajemy świat mrówek
          Wraz z nadejściem wiosny budzi się do życia natura. To najwyższa pora, aby poznać zwyczaje pszczół i mrówek, które budzą się z zimowego snu.
21 i 22 marca klasy I - V uczestniczyły we wspaniałych warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez pszczelarza Pana Macieja. Podczas zajęć dzieci poznawały fascynujący świat mrówek. Mogły posłuchać i zobaczyć na modelu jak wygląda mrowisko wewnątrz, poznać kolejne komnaty, ich przeznaczenie i użytkowników. Poznały niewiarygodne możliwości mrówek, ich siłę i wytrwałość oraz sposób komunikowania się. Degustowały także miód spadziowy – dlaczego przy mrówkach? Dlatego, że one także bardzo lubią spadź, do tego stopnia, że same zakładają hodowle mszyc, które ją produkują.
Na koniec oglądały młodą kolonię mrówek w formikarium.
Temat bardzo ciekawy i tak zajął dzieci, że nie miałyby nic przeciwko temu aby sprowadzić jedną kolonię tych owadów do szkoły!







41.Konkurs "Warszawska Syrenka"
          E liminacje Gminnego 41.Konkursu Recytatorskiego odbyły się 17 marca 2018 roku w sali Tanecznej Centrum Kultury w Błoniu.
Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.
W Konkursie biorą udział uczniowie klas 0 – VII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum.
Laureaci szkolnych eliminacji pojechali na przesłuchania do CK Błonie.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu.
W kategorii klas 0 - III, Angelika Bik zdobyła wyróżnienie.
W kategorii klas IV - VI, Bartłomiej Ziarno został laureatem I miejsca (powtórzył sukces z ubiegłego roku) a Kinga Olszak zajęła III miejsce.
W kategorii gimnazjum, Barbara Tachasiuk zajęła II miejsce.
Laureaci I miejsc zakwalifikowali się do dalszych eliminacji na których reprezentować będą gminę Błonie.
Wszystkim gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu natomiast za Bartka, który weźmie udział w kwietniowych eliminacjach finałowych w Warszawie trzymamy już kciuki.





"Skarpetkowa" akcja w szkole...
          21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Uczniowie oraz nauczyciele założyli tego dnia dwie, niepasujące do siebie skarpetki symbolizujące niedopasowane chromosomy.
W klasie I i II zorganizowano „skarpetkową” sesję fotograficzną, której rezultaty mogą państwo obejrzeć poniżej. Każda okazja jest bardzo dobra do oswajania pełno i niepełnosprawnych osób.
Celem „skarpetkowej akcji” było ukazanie problemu odmienności i odbioru osób chorych na Zespół Downa.
Odmienny wygląd miał być powodem do dyskusji społecznej w szkole i w domach uczniów. Osoby z Zespołem Downa zasługują bowiem na szacunek i akceptację otoczenia. Tak jak każdy z nas mają swoje pasje, zainteresowania i potrzebę miłości, za którą potrafią odwdzięczyć się stukrotnie.
Należy jednak pamiętać, że pomimo tego, że różne skarpetki zakładamy raz w roku (przynajmniej niektórzy), to na potrzeby i problemy osób z Zespołem Downa i ich bliskich powinniśmy być wrażliwi cały rok.








Dlaczego 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki?
          Dlaczego 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki?
21 marca obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy (inna nazwa to trisomia 21).
Osoby z zespołem Downa mają mniejsze zdolności poznawcze niż średnia w populacji zdrowej. Wahają się od lekkiego do średniego opóźnienia umysłowego. Na odmienny wygląd niektórych tych dzieci zwrócił uwagę pod koniec XIX w. angielski lekarz John Landgon Down. Od jego nazwiska pochodzi nazwa tego schorzenia.
W całym kraju organizowanych jest wiele imprez, które mają zwrócić na to uwagę. Tegorocznym symbolem akcji (podobnie jak w ubiegłym roku) są trzy skarpetki nie do pary.
Akcja skarpetkowa zatacza coraz szersze kręgi za pośrednictwem Internetu i portali społecznościowych.
W ten wyjątkowy dzień my również zachęcamy naszą społeczność szkolną do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach!




Klasa VIB w kręgielni
          W środę 14 marca klasa VIB udała się do kręgielni w Paprotni. Była to aktywna rozrywka dla całej grupy z okazji spóźnionego Dnia Kobiet i Dziewcząt. Impreza, na której uczniowie mogli poczuć ducha rywalizacji i… po prostu świetnie się bawić.



Warsztaty geologiczne w klasie IIB
          15 marca uczniowie klasy IB uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu z Państwem Justyną i Rafałem Siuda - geologami, rodzicami jednego z kolegów w klasie. Dzieci dowiedziały się - Co to jest geologia? Jak zbudowana jest ziemia? Miały okazję zobaczyć minerały, skały i skamieniałości, które pozwoliły im odbyć wycieczkę w „czasie geologicznym”. Spotkanie to stanowiło okazję rozwijania u dzieci zainteresowań przyrodą nieożywioną.
Wychowawca klasy, rodzice i nauczyciele składają serdeczne podziękowania Państwu Justynie i Rafałowi Siudom za przeprowadzenie tak interesującej lekcji.





Kolejny wyjazd na mecz Ligi Mistrzów
          14 marca po raz kolejny kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pojechała do Łodzi na mecz Ligi Mistrzów w siatkówce. Tym razem w łódzkiej Atlas Arenie bełchatowianie rozegrali mecz w ramach fazy playoff siatkarskiej Ligi Mistrzów! Rywalem PGE Skry Bełchatów był Cucine Lube Civitanova. Było to dziesiąte spotkanie obu zespołów w historii Ligi Mistrzów. Prowadzi mistrz Włoch 6-4.
Środowe spotkanie PGE Skra Bełchatów prowadząc w Łodzi 2:0 z Cucine Lube Civitanova przegrała 2:3 (27:25, 28:26, 13:25, 22:25, 10:15) w pierwszym meczu 1. rundy play off Ligi Mistrzów.To był trudny mecz, zagrany na bardzo wysokim poziomie ale tym razem nie udało się naszym wicemistrzom kraju. Tak to w sporcie bywa.
Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 22 marca we Włoszech, ale niestety (chociaż bardzo żałujemy) bez udziału kibiców z naszej szkoły . Trzymamy więc kciuki za wygraną naszej drużyny.






Chłopcy na podium w mini siatkówce
          12 marca drużyna chłopców szkoły podstawowej, zajęła 2 miejsce w powiatowych zawodach w mini siatkówce.
Chłopcy po niezwykle emocjonującym meczu w grupie, ulegli Starym Babicom - 2:1. Z łatwością jednak pokonali drużynę z Leszna - 2:0.
Awansowali z 2 miejsca w grupie i w półfinale zmierzyli się z drużyną z Dąbrowy - zwycięzca grupy B, którą pokonali 2:1.
W finale ponownie spotkali się z Babicami i po bardzo emocjonującym meczu, obfitującym w długie wymiany piłki, ulegli 2:1.
Skład srebrnej drużyny: Michał Ferenc, Oliwier Słomiany, Kacper Mikołajczyk, Kamil Śliwiński, Jan Granowski, Michał Pietrzak, Bartosz Mordak, Dawid Krajewski, Maciej Tachasiuk i Piotr Twaróg.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Przypomnienie o zapisie do szkoły
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach
przypomina Rodzicom dzieci rozpoczynających naukę
w klasie I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019,
o konieczności zapisu dziecka do szkoły.

Zapisów dokonuje się w sekretariacie szkoły:
poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30.
Strona 101 z 188 << < 98 99 100 101 102 103 104 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.