Kolonie letnie to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić dzieciom długi, wakacyjny czas. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe oraz inne placówki organizując różne akcje i formy spędzenia tego czasu. Wszystko po to, żeby dzieci nie poczuły, co to jest nuda.
Może kajaki i piłka nożna? A może trampoliny lub park linowy czy zwiedzanie Międzyzdrojów i kąpiel morska? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
Na kolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 03.07 – 15.07.2018 roku wyjechało 46 dzieci z klas I – VIII szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się codziennie zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Katarzyny Mielcarz, Magdaleny Kacalińskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania GKRPA w Błoniu oraz Sołectwu Bieniewice – za dofinansowanie wyjazdu kolonijnego, które pozwoliło uatrakcyjnić dzieciom pobyt na koloniach letnich w Łasku.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc:
- zajęcia w wodzie (pływanie, kajakarstwo, rowery wodne, wędkowanie),
- warsztaty profilaktyczne ( zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek),
- warsztaty taneczne (nauka podstawowych kroków i figur polki, walca angielskiego, makareny, cha - chy),
- warsztaty ceramiczne (lepienie, zdobienie, malowanie wypalanie),
- warsztaty plastyczne (rysunek 3D, malarstwo, plakat, tatuaże, kolaż),
- warsztaty kulinarne,
- zjeżdżalnia wodna,
- dmuchańce,
- gry terenowe – GPS, Grand Pri, 50 – tka,
- park linowy,
- wycieczki piesze i wycieczka autokarowa do Międzyzdrojów, wycieczka do Mierzęcina – kręgielnia i ogrody japońskie,
- gry zespołowe – piłka nożna, siatkówka plażowa,
- nagrywanie reklam,
- baloniada,
- zajęcia zręcznościowe – mega budowle z mega skrzynek,
- wyjazd do kręgielni,
- robotyka i wiele innych.
Wędrując po okolicy lub uczestnicząc w grach terenowych dzieci miały możliwość poznania pięknej wsi Łasko nad Jeziorem Okrągłym, położonej w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego .
Miłe wspomnienia z pobytu w Stacji Grawitacji. Nie lada gratką jest ogromna ściana wspinaczkowa. Łączy ona w sobie akrobacje, gimnastykę i wspinanie. Istny raj dla fanów wspinaczki.
"Lato w mieście" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić wakacyjny czas dzieciom, które nigdzie nie wyjechały bądź jeszcze nie wyjechały. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe czy biblioteki. Wszystko po to, żeby dzieciaki nie poczuły, co to jest nuda. Może wspinaczka i piłka nożna? A może wyjazd na trampoliny lub zwiedzanie Kazimierza Dolnego? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
W akcji „Lato w mieście 2018” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 25.06 – 29.06.2018 roku uczestniczyło 45 dzieci z klas I – VI szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Katarzyny Mielcarz i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Z uwagi na trudną sytuację lokalową ( rozbudowa szkoły) w programie znalazły się zajęcia plenerowe i wyjazdy. Przez to dzieci przebywały na świeżym powietrzu i miały kontakt z otaczająca nas przyrodą.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc wyjazdy do Warszawy, Kazimierza Dolnego, Ujazdu. Miały miejsce również wyjazdy do kina i parku zabaw.
Podczas wycieczki do Ujazdu – miejscowości znajdującej się na południowy wschód od Łodzi, w Parku Edukacyjno - Rozrywkowym Mikrokosmos, dzieci mogły spotkać niezwykle realistyczne ogromne figury owadów. Było ich kilkadziesiąt, a wykonano je w wielokrotnym powiększeniu, dlatego znacznie przewyższają człowieka. Wśród nich były modliszka, biedronka czy ważka. Ścieżki dydaktyczne były idealnym sposobem na zgłębienie wiedzy, bo prócz owadów są tabliczki z informacjami na temat każdego z nich.
Park ukazał nam niezwykłe bogactwo świata owadów, który normalnie nie jest dla nas widoczny ze względu na niewielkie rozmiary tych zwierząt.
W Mikrokosmosie dzieci zwiedzały również ogród i staw z rzadkimi gatunkami ptactwa wodnego. Ponadto bawiły się na trampolinie, zjeżdżalni, domku na drzewie, basenie z piłeczkami i niezwykłym placu zabaw.
Z kolei podczas wyjazdu do Kazimierza Dolnego - prawdziwa perła, jedno z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce dzieci miały okazję poznać to miasto i jego historię. Dowiedziały się również, że Kazimierz jest też jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju i za granicą, o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej - posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych, udostępnianych zwiedzającym (m.in. obiekty sakralne, zabytkowe budynki Muzeum Nadwiślańskiego, synagoga, zespół zamkowy, budownictwo drewniane).
Dużą atrakcją podczas pobytu w Kazimierzu był rejs statkiem po Wiśle do Janowca. Z pokładu statku podziwialiśmy niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza.
Warto się wybrać po to by delektować się naturą i odkrywać malownicze widoki nad Wisłą okolic Kazimierza.
Niezwykle atrakcyjnym okazał się również wyjazd do „Stacji Grawitacji” w Warszawie i znajdujący się tam Park Trampolin. Znajduje się tam ogromna strefa trampolin, tor przeszkód Ninja, airbag na którym można było skakać w dowolny sposób, boiska do koszykówki z trampolinami. Była to doskonała okazja do zabawy jak również szlifowania nabytych umiejętności.
Niesamowitą frajdę sprawiła dzieciom ścianka wspinaczkowa. Wspinanie jest formą aktywności ruchowej, która w Polsce cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem wśród młodzieży, a także osób dorosłych. Powszechnie kojarzone jest z grupą dyscyplin sportu uważanych za ekstremalne.
Dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów miały okazję do kształtowania samokontroli i dyscypliny, zaufania do innych oraz przełamywania własnych lęków i zahamowań.
Wizyta w Sali kinowej Centrum Kultury w Błoniu była okazją do obejrzenia projekcji filmu dla dzieci „Bella i Sebastian 3” natomiast w Parku Bajka do aktywnego korzystania z przestrzeni parku, z wykorzystaniem każdej formy spędzania wolnego czasu na powietrzu wśród ciekawych form przestrzennych wyplatanych z wikliny w formie zamków, labiryntów czy podwieszanych na gałęziach foteli, a także zestaw zewnętrznych instrumentów muzycznych, krzywych zwierciadeł, itp.
Bawiąc się w takim miejscu dzieci zgodziły się, że „W lecie - świeże powietrze jest najlepsze na świecie”.
Do bardzo udanych należał również wyjazd do Eldorado w Warszawie. Tam dzieci uczestniczyły w fantastycznej zabawie stwarzającej bajkowy świat Małego Żeglarza, który podróżując po morzach i oceanach zwiedza wiele wspaniałych zakątków i poznaje mnóstwo interesujących ludzi.
Uczestnicząc w zajęciach dzieci miały nieograniczone możliwości zabawy, kreatywności i realizowania swoich pomysłów, a konstrukcja labiryntów, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami, to miejsce które czasami jest żaglowcem Sindbada, a innym razem efektem dziecięcej wyobraźni. Z pewnością wszystkie dzieci spędziły miło czas w pięknej scenerii odzwierciedlającej życie w głębinach morskich.
Półkolonie były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych ( gry i zabawy ze śpiewem, karaoke), plastycznych. Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy w Błoniu – za zorganizowanie akcji „Lato w mieście 2018” oraz dowóz dzieci do kina i Warszawy, GKRPA w Błoniu – za dofinansowanie wyjazdu do Kazimierza, Sołtysowi Bieniewic, pani Grażynie Kościńskiej za dofinansowanie wyjazdu do Parku Mikrokosmos w Ujeździe k/Łodzi.
22 czerwca – na ten dzień czekaliśmy wszyscy – zakończenie roku szkolnego!
Na sali gimnastycznej, punktualnie o godzinie ósmej, zgromadzili się uczniowie i nauczyciele klas gimnazjalnych o godz. 9.00 uczniowie klas I - III a o godz. 10.30 uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej.
W tym ostatnim dniu nauki w każdej części uroczystości, dyrektor szkoły pan Marek Parafiniuk powitał wszystkich zgromadzonych, gratulując osiągnięć edukacyjnych, sportowych i innych młodzieży naszej szkoły. Następnie, w asyście wychowawców poszczególnych klas wręczył nagrody książkowe, dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem.
Była to okazja do wyróżnienia najlepszych uczniów, którzy wykazali się nie tylko wiedzą ale również umiejętnościami sportowymi.
Uczniowie klas IV - VII mieli przyjemność odbioru świadectw, dyplomów i nagród z rąk miłych Gości - posłanki na Sejm VIII kadencji - pani Kingi Gajewskiej i Burmistrza Błonia - pana Zenona Reszki.
W końcu nastąpiła długo wyczekiwana przez uczniów chwila – ostatnie przedwakacyjne spotkanie w klasach, by odebrać upragnione świadectwa.
Teraz można planować wakacyjne wojaże! Życzymy wszystkim bezpiecznego i dobrze zaplanowanego wakacyjnego wypoczynku!
Jeszcze żyjemy minionym rokiem szkolnym więc dzielimy się informacjami, które dotyczą szkolnego życia uczniów. Otóż w ostatnim tygodniu nauki , 18 czerwca została zorganizowana wycieczka dla klas IVC, Va i Vb do Twierdzy Modlin, położonej w granicach miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
Zarezerwowany termin okazał się wyjątkowo szczęśliwym – pogoda dopisała. Twierdza Modlin - jedna z najlepiej zachowanych fortyfikacji w Polsce jak i w Europie na rok 2017, a zarazem stanowi międzynarodowy pomnik architektury obronnej.
Tematem były „Wojskowe Manewry” – Gra terenowa - na zasadzie podchodów, podział dzieci i młodzieży na grupy, odnajdywanie wskazówek, rozwiązywanie szyfrów i łamigłówek, stanowiska sportowe o charakterze militarnym ( strzelanie z karabinków sprężynowych/ wiatrówek, labirynty z taśm – w parach z zawiązanymi oczami, pole minowe—przejście bez dotykania ziemi, zadania logiczne.
Pani przewodnik oprowadzając grupę, przedstawiła historię twierdzy oraz pokazała najciekawsze jej obiekty. Za szczególnie cenne uczestnicy uznali: dobrze zachowane bramy o bogatym wystroju architektonicznym (Napoleona, Ostrołęcka i Zakroczymska) oraz piętrową działobitnię zbudowana na planie kwadratu. Uczestnicy uznali wycieczkę za udaną i pouczającą. Większość była w Twierdzy po raz pierwszy, a niektórzy zapowiedzieli, że na pewno nie po raz ostatni.
Nadszedł długo oczekiwany przez nas dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Jest on szczególny dla uczniów klas trzecich, którzy za chwilę staną się absolwentami Gimnazjum. Kończą oni kolejny etap swojego życia, wkraczając w dorosłość przybliżającą się nieubłaganie.
Właśnie we wtorkowe popołudnie spotkaliśmy się, aby pożegnać Ich uroczyście.
W uroczystości wzięli udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie klas II oraz zaproszeni goście.
Część oficjalną nasi gimnazjaliści rozpoczęli pięknym Polonezem.
Następnie wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, reprezentowanie szkoły podczas różnych uroczystości, udział w konkursach i pracę społeczną na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. W dalszej części wręczono rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania za pomoc, współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Na zakończenie części oficjalnej odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom.
W drugiej części absolwenci podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za opiekę, troskę, dbanie o bezpieczeństwo i okazane serce.Przedstawili program artystyczny, zawierający podsumowanie kilkuletniego pobytu w szkole. Pożegnali się z rówieśnikami i nauczycielami. Podziękowali nauczycielom za trzy lata wspólnej pracy, za trud włożony w kształcenie, w wychowanie, życzliwość, zrozumienie i uśmiech. Były wiersze, piosenki i łzy wzruszenia. Poruszającemu pożegnaniu towarzyszyły gratulacje, życzenia, nagrody, wyróżnienia i upominki od uczniów klas II.
Żegnaliśmy tegorocznych absolwentów, gratulując im wytrwałości i życząc samych sukcesów w dalszym życiu. My zaś żegnamy klasę trzecią mottem: ,,Do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć dalej..." Wszystkiego dobrego!!!
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 22 czerwca 2018 roku
godz. 8.00 - 8.30 - klasy II - III gimnazjum
godz. 9.00 - 10.30 - klasy I - III szkoły podstawowej
godz. 10.30 - 11.30 - klasy IV - VII szkoły podstawowej
13 czerwca 2018 w naszej szkole odbył się pierwszy ważny sprawdzian dla najmłodszych, dający młodym ludziom uprawnienie do jazdy na rowerze.
Był to egzamin praktyczny, na którym uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami, sprytem, uwagą i czujnością.
Przystąpiło do niego 47 uczniów z klas czwartych i 3 uczniów z klas piątych i siódmych, czyli ci, którzy ukończyli 10 rok życia, a także zdali wcześniej część teoretyczną.
Wszyscy przystępujący ukończyli go z wynikiem pozytywnym i czekają z niecierpliwością na odbiór karty rowerowej.
Można będzie ją odebrać w sekretariacie szkoły od 1 lipca 2018 r.
GRATULACJE!!!
15 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w XXVI EUROPEJSKICH BIEGACH MŁODYCH OLIMPIJCZYKÓW w Bielicach.
W biegach startowało blisko 2000 biegaczy z ponad 90 szkół.
W tym szczególnym roku - 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - podczas ceremonii otwarcia zawodów widoczne były biel i czerwień - nasze barwy narodowe.
Gościem specjalnym imprezy był mistrz olimpijski w łyżwiarstwie, Zbigniew Bródka.
Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca, za co otrzymywali cenne nagrody rzeczowe:
2 miejsce Maria Krzycka - rower,
3 miejsce Maks Szustkowski - boombox,
6 miejsce Borys Gajek - power bank,
8 miejsce Łukasz Bartko - głośnik,
8 miejsce Jagoda Szulawska - głośnik,
7 miejsce Kacper Dubiel - głośnik,
5 miejsce Michał Ferenc - zegarek sportowy z pulsometrem,
2 miejsce Krystian Kaliszkiewicz - rower.
Wszystkim gratulujemy bardzo serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.
Nie ma to, jak prawdziwa chęć przygody. Dzięki niej dnia 15 czerwca 2018r., uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Łodzi, gdzie odwiedzili Muzeum Kinematografii, EC1 Planetarium, Palmiarnię.
Swoją przygodę rozpoczęli przejściem jedną z najdłuższych ulic w Europie – ulicą Piotrkowską, gdzie mogli podziwiać przepiękne kamienice, świadczące o dobrobycie łódzkich przemysłowców.
Po drodze wstąpili na najpiękniejsze podwórko w Łodzi - Pasaż Róży, gdzie ściany budynków zostały szczelnie pokryte kawałkami drobnych, nieregularnie pociętych luster. Kwadraty, prostokąty, romby, trójkąty i wszelkie inne, nieregularnego kształtu kawałki luster o zmiennych wielkościach pokryły fasadę mozaiką.
Spacerując Piotrkowską co chwilę zatrzymywali się by podziwiać ciekawe pomniki - ławeczki, czyli takie, na których można usiąść i odpocząć w trakcie spaceru. Pomniki wykonane z brązu przedstawiające postaci właścicieli fabryk (Henryk Grohman (Polak, Izrael Poznański (Żyd) i Karol Scheibler (Niemiec), słynny pianista Artur Rubinstein, poeta i pisarz Julian Tuwim, pomnik Lampiarza, który wchodząc po drabinie zapala uliczna lampę i wiele innych.
Kiedy popatrzyli pod nogi – na chodniku zobaczyli gwiazdy, w których znajdują się nazwiska sławnych aktorów filmowych, reżyserów, operatorów i scenografów. To słynna Aleja Gwiazd Filmu - bo Łódź to miasto filmu.
Dzieci najbardziej zachwyciły pomniki bohaterów z filmów dziecięcych Misia Uszatka, Plastusia.
Niesamowite wrażenie wywarła na nich egzotyczna roślinność i piękne okazy ryb w Palmiarni, którą zwiedzali. Najstarsze rośliny to ponad 150 letnie palmy. Uzupełniają je wspaniałe bananowce, araukarie, bambusy i figowce. Pod okazałymi koronami kilkudziesięciu roślin miejsce znalazły: storczyki, bromelie, begonie, paprocie oraz krotony.
Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Kinematografii gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią.
Miłośnicy astronomii mieli wspaniałą "ucztę" podczas pobytu w jednym z nowocześniejszych w Europie planetarium, gdzie obejrzeli seans edukacyjny dla dzieci, prezentujący przede wszystkim zagadnienia z tej dziedziny.
Zwiedzanie Łodzi zakończyli pobytem w centrum kultury, rozrywki i handlu, które jest wizytówką miasta -– tętniąca życiem i dobrą energią Manufaktura. Zabytkowe budynki tkalni, przędzalni itp. zostały wspaniale odnowione i zagospodarowane, a wokół dołączyła nowoczesna przestrzeń miejska. Całość robi niesamowite wrażenie! Czerwona, nieotynkowana cegła pozwala poczuć dawny charakter tego miejsca.
Po zjedzeniu obiadu uczestnicy wycieczki wyruszyli w drogę powrotną do domu.