Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 25.11.2024 07:25:18  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Kolonie letnie w Farmie Kalina
          Kolonie letnie to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić dzieciom długi, wakacyjny czas. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe oraz inne placówki organizując różne akcje i formy spędzenia tego czasu. Wszystko po to, żeby dzieci nie poczuły, co to jest nuda.
Może kajaki i piłka nożna? A może trampoliny lub park linowy czy zwiedzanie Międzyzdrojów i kąpiel morska? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
Na kolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 03.07 – 15.07.2018 roku wyjechało 46 dzieci z klas I – VIII szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się codziennie zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Katarzyny Mielcarz, Magdaleny Kacalińskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania GKRPA w Błoniu oraz Sołectwu Bieniewice – za dofinansowanie wyjazdu kolonijnego, które pozwoliło uatrakcyjnić dzieciom pobyt na koloniach letnich w Łasku.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc:
- zajęcia w wodzie (pływanie, kajakarstwo, rowery wodne, wędkowanie),
- warsztaty profilaktyczne ( zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek),
- warsztaty taneczne (nauka podstawowych kroków i figur polki, walca angielskiego, makareny, cha - chy),
- warsztaty ceramiczne (lepienie, zdobienie, malowanie wypalanie),
- warsztaty plastyczne (rysunek 3D, malarstwo, plakat, tatuaże, kolaż),
- warsztaty kulinarne,
- zjeżdżalnia wodna,
- dmuchańce,
- gry terenowe – GPS, Grand Pri, 50 – tka,
- park linowy,
- wycieczki piesze i wycieczka autokarowa do Międzyzdrojów, wycieczka do Mierzęcina – kręgielnia i ogrody japońskie,
- gry zespołowe – piłka nożna, siatkówka plażowa,
- nagrywanie reklam,
- baloniada,
- zajęcia zręcznościowe – mega budowle z mega skrzynek,
- wyjazd do kręgielni,
- robotyka i wiele innych.
Wędrując po okolicy lub uczestnicząc w grach terenowych dzieci miały możliwość poznania pięknej wsi Łasko nad Jeziorem Okrągłym, położonej w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego .
















Wspinaczka
          Miłe wspomnienia z pobytu w Stacji Grawitacji. Nie lada gratką jest ogromna ściana wspinaczkowa. Łączy ona w sobie akrobacje, gimnastykę i wspinanie. Istny raj dla fanów wspinaczki.

Tegoroczna akcja "Lato w mieście" już za nami
          "Lato w mieście" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić wakacyjny czas dzieciom, które nigdzie nie wyjechały bądź jeszcze nie wyjechały. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe czy biblioteki. Wszystko po to, żeby dzieciaki nie poczuły, co to jest nuda. Może wspinaczka i piłka nożna? A może wyjazd na trampoliny lub zwiedzanie Kazimierza Dolnego? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
W akcji „Lato w mieście 2018” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 25.06 – 29.06.2018 roku uczestniczyło 45 dzieci z klas I – VI szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Katarzyny Mielcarz i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Z uwagi na trudną sytuację lokalową ( rozbudowa szkoły) w programie znalazły się zajęcia plenerowe i wyjazdy. Przez to dzieci przebywały na świeżym powietrzu i miały kontakt z otaczająca nas przyrodą.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc wyjazdy do Warszawy, Kazimierza Dolnego, Ujazdu. Miały miejsce również wyjazdy do kina i parku zabaw.
Podczas wycieczki do Ujazdu – miejscowości znajdującej się na południowy wschód od Łodzi, w Parku Edukacyjno - Rozrywkowym Mikrokosmos, dzieci mogły spotkać niezwykle realistyczne ogromne figury owadów. Było ich kilkadziesiąt, a wykonano je w wielokrotnym powiększeniu, dlatego znacznie przewyższają człowieka. Wśród nich były modliszka, biedronka czy ważka. Ścieżki dydaktyczne były idealnym sposobem na zgłębienie wiedzy, bo prócz owadów są tabliczki z informacjami na temat każdego z nich.
Park ukazał nam niezwykłe bogactwo świata owadów, który normalnie nie jest dla nas widoczny ze względu na niewielkie rozmiary tych zwierząt.
W Mikrokosmosie dzieci zwiedzały również ogród i staw z rzadkimi gatunkami ptactwa wodnego. Ponadto bawiły się na trampolinie, zjeżdżalni, domku na drzewie, basenie z piłeczkami i niezwykłym placu zabaw.
Z kolei podczas wyjazdu do Kazimierza Dolnego - prawdziwa perła, jedno z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce dzieci miały okazję poznać to miasto i jego historię. Dowiedziały się również, że Kazimierz jest też jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju i za granicą, o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej - posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych, udostępnianych zwiedzającym (m.in. obiekty sakralne, zabytkowe budynki Muzeum Nadwiślańskiego, synagoga, zespół zamkowy, budownictwo drewniane).
Dużą atrakcją podczas pobytu w Kazimierzu był rejs statkiem po Wiśle do Janowca. Z pokładu statku podziwialiśmy niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza.
Warto się wybrać po to by delektować się naturą i odkrywać malownicze widoki nad Wisłą okolic Kazimierza.
Niezwykle atrakcyjnym okazał się również wyjazd do „Stacji Grawitacji” w Warszawie i znajdujący się tam Park Trampolin. Znajduje się tam ogromna strefa trampolin, tor przeszkód Ninja, airbag na którym można było skakać w dowolny sposób, boiska do koszykówki z trampolinami. Była to doskonała okazja do zabawy jak również szlifowania nabytych umiejętności.
Niesamowitą frajdę sprawiła dzieciom ścianka wspinaczkowa. Wspinanie jest formą aktywności ruchowej, która w Polsce cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem wśród młodzieży, a także osób dorosłych. Powszechnie kojarzone jest z grupą dyscyplin sportu uważanych za ekstremalne.
Dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów  miały okazję do kształtowania samokontroli i dyscypliny, zaufania do innych oraz przełamywania własnych lęków i zahamowań.
Wizyta w Sali kinowej Centrum Kultury w Błoniu była okazją do obejrzenia projekcji filmu dla dzieci „Bella i Sebastian 3” natomiast w Parku Bajka do aktywnego korzystania z przestrzeni parku, z wykorzystaniem każdej formy spędzania wolnego czasu na powietrzu wśród ciekawych form przestrzennych wyplatanych z wikliny w formie zamków, labiryntów czy podwieszanych na gałęziach foteli, a także zestaw zewnętrznych instrumentów muzycznych, krzywych zwierciadeł, itp.
Bawiąc się w takim miejscu dzieci zgodziły się, że „W lecie - świeże powietrze jest najlepsze na świecie”.
Do bardzo udanych należał również wyjazd do Eldorado w Warszawie. Tam dzieci uczestniczyły w fantastycznej zabawie stwarzającej bajkowy świat Małego Żeglarza, który podróżując po morzach i oceanach zwiedza wiele wspaniałych zakątków i poznaje mnóstwo interesujących ludzi.
Uczestnicząc w zajęciach dzieci miały nieograniczone możliwości zabawy, kreatywności i realizowania swoich pomysłów, a konstrukcja labiryntów, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami, to miejsce które czasami jest żaglowcem Sindbada, a innym razem efektem dziecięcej wyobraźni. Z pewnością wszystkie dzieci spędziły miło czas w pięknej scenerii odzwierciedlającej życie w głębinach morskich.
Półkolonie były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych ( gry i zabawy ze śpiewem, karaoke), plastycznych. Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy w Błoniu – za zorganizowanie akcji „Lato w mieście 2018” oraz dowóz dzieci do kina i Warszawy, GKRPA w Błoniu – za dofinansowanie wyjazdu do Kazimierza, Sołtysowi Bieniewic, pani Grażynie Kościńskiej za dofinansowanie wyjazdu do Parku Mikrokosmos w Ujeździe k/Łodzi.









Zakończenie roku szkolnego
          22 czerwca – na ten dzień czekaliśmy wszyscy – zakończenie roku szkolnego!
Na sali gimnastycznej, punktualnie o godzinie ósmej, zgromadzili się uczniowie i nauczyciele klas gimnazjalnych o godz. 9.00 uczniowie klas I - III a o godz. 10.30 uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej.
W tym ostatnim dniu nauki w każdej części uroczystości, dyrektor szkoły pan Marek Parafiniuk powitał wszystkich zgromadzonych, gratulując osiągnięć edukacyjnych, sportowych i innych młodzieży naszej szkoły. Następnie, w asyście wychowawców poszczególnych klas wręczył nagrody książkowe, dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem.
Była to okazja do wyróżnienia najlepszych uczniów, którzy wykazali się nie tylko wiedzą ale również umiejętnościami sportowymi.
Uczniowie klas IV - VII mieli przyjemność odbioru świadectw, dyplomów i nagród z rąk miłych Gości - posłanki na Sejm VIII kadencji - pani Kingi Gajewskiej i Burmistrza Błonia - pana Zenona Reszki.
W końcu nastąpiła długo wyczekiwana przez uczniów chwila – ostatnie przedwakacyjne spotkanie w klasach, by odebrać upragnione świadectwa.
Teraz można planować wakacyjne wojaże! Życzymy wszystkim bezpiecznego i dobrze zaplanowanego wakacyjnego wypoczynku!






Wycieczka do Modlina Twierdzy
          Jeszcze żyjemy minionym rokiem szkolnym więc dzielimy się informacjami, które dotyczą szkolnego życia uczniów. Otóż w ostatnim tygodniu nauki , 18 czerwca została zorganizowana wycieczka dla klas IVC, Va i Vb do Twierdzy Modlin, położonej w granicach miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
Zarezerwowany termin okazał się wyjątkowo szczęśliwym – pogoda dopisała. Twierdza Modlin - jedna z najlepiej zachowanych fortyfikacji w Polsce jak i w Europie na rok 2017, a zarazem stanowi międzynarodowy pomnik architektury obronnej.
Tematem były „Wojskowe Manewry” – Gra terenowa - na zasadzie podchodów, podział dzieci i młodzieży na grupy, odnajdywanie wskazówek, rozwiązywanie szyfrów i łamigłówek, stanowiska sportowe o charakterze militarnym ( strzelanie z karabinków sprężynowych/ wiatrówek, labirynty z taśm – w parach z zawiązanymi oczami, pole minowe—przejście bez dotykania ziemi, zadania logiczne.
Pani przewodnik oprowadzając grupę, przedstawiła historię twierdzy oraz pokazała najciekawsze jej obiekty. Za szczególnie cenne uczestnicy uznali: dobrze zachowane bramy o bogatym wystroju architektonicznym (Napoleona, Ostrołęcka i Zakroczymska) oraz piętrową działobitnię zbudowana na planie kwadratu. Uczestnicy uznali wycieczkę za udaną i pouczającą. Większość była w Twierdzy po raz pierwszy, a niektórzy zapowiedzieli, że na pewno nie po raz ostatni.










Poloneza czas zacząć!
          Najbardziej uroczystym punktem pożegnania klas trzecich gimnazjum był polonez, zatańczony jako niepowtarzalny układ choreograficzny.


Pożegnanie klasy III gimnazjum
          Nadszedł długo oczekiwany przez nas dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Jest on szczególny dla uczniów klas trzecich, którzy za chwilę staną się absolwentami Gimnazjum. Kończą oni kolejny etap swojego życia, wkraczając w dorosłość przybliżającą się nieubłaganie.
Właśnie we wtorkowe popołudnie spotkaliśmy się, aby pożegnać Ich uroczyście.
W uroczystości wzięli udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie klas II oraz zaproszeni goście.
Część oficjalną nasi gimnazjaliści rozpoczęli pięknym Polonezem.
Następnie wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, reprezentowanie szkoły podczas różnych uroczystości, udział w konkursach i pracę społeczną na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. W dalszej części wręczono rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania za pomoc, współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Na zakończenie części oficjalnej odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom.
W drugiej części absolwenci podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za opiekę, troskę, dbanie o bezpieczeństwo i okazane serce.Przedstawili program artystyczny, zawierający podsumowanie kilkuletniego pobytu w szkole. Pożegnali się z rówieśnikami i nauczycielami. Podziękowali nauczycielom za trzy lata wspólnej pracy, za trud włożony w kształcenie, w wychowanie, życzliwość, zrozumienie i uśmiech. Były wiersze, piosenki i łzy wzruszenia. Poruszającemu pożegnaniu towarzyszyły gratulacje, życzenia, nagrody, wyróżnienia i upominki od uczniów klas II.
Żegnaliśmy tegorocznych absolwentów, gratulując im wytrwałości i życząc samych sukcesów w dalszym życiu. My zaś żegnamy klasę trzecią mottem: ,,Do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć dalej..." Wszystkiego dobrego!!!












Zakończenie roku szkolnego
          Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 22 czerwca 2018 roku

godz. 8.00 - 8.30 - klasy II - III gimnazjum
godz. 9.00 - 10.30 - klasy I - III szkoły podstawowej
godz. 10.30 - 11.30 - klasy IV - VII szkoły podstawowej

Egzamin na kartę rowerową
          13 czerwca 2018 w naszej szkole odbył się pierwszy ważny sprawdzian dla najmłodszych, dający młodym ludziom uprawnienie do jazdy na rowerze.
Był to egzamin praktyczny, na którym uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami, sprytem, uwagą i czujnością.
Przystąpiło do niego 47 uczniów z klas czwartych i 3 uczniów z klas piątych i siódmych, czyli ci, którzy ukończyli 10 rok życia, a także zdali wcześniej część teoretyczną.
Wszyscy przystępujący ukończyli go z wynikiem pozytywnym i czekają z niecierpliwością na odbiór karty rowerowej.
Można będzie ją odebrać w sekretariacie szkoły od 1 lipca 2018 r.
GRATULACJE!!!














XXVI EUROPEJSKIE BIEGI MŁODYCH OLIMPIJCZYKÓW
          15 czerwca grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w XXVI EUROPEJSKICH BIEGACH MŁODYCH OLIMPIJCZYKÓW w Bielicach.
W biegach startowało blisko 2000 biegaczy z ponad 90 szkół.
W tym szczególnym roku - 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - podczas ceremonii otwarcia zawodów widoczne były biel i czerwień - nasze barwy narodowe.
Gościem specjalnym imprezy był mistrz olimpijski w łyżwiarstwie, Zbigniew Bródka.
Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca, za co otrzymywali cenne nagrody rzeczowe:
2 miejsce Maria Krzycka - rower,
3 miejsce Maks Szustkowski - boombox,
6 miejsce Borys Gajek - power bank,
8 miejsce Łukasz Bartko - głośnik,
8 miejsce Jagoda Szulawska - głośnik,
7 miejsce Kacper Dubiel - głośnik,
5 miejsce Michał Ferenc - zegarek sportowy z pulsometrem,
2 miejsce Krystian Kaliszkiewicz - rower.
Wszystkim gratulujemy bardzo serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.







Klasy IIIa i IIIb w Łodzi
          Nie ma to, jak prawdziwa chęć przygody. Dzięki niej dnia 15 czerwca 2018r., uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Łodzi, gdzie odwiedzili Muzeum Kinematografii, EC1 Planetarium, Palmiarnię.
Swoją przygodę rozpoczęli przejściem jedną z najdłuższych ulic w Europie – ulicą Piotrkowską, gdzie mogli podziwiać przepiękne kamienice, świadczące o dobrobycie łódzkich przemysłowców.
Po drodze wstąpili na najpiękniejsze podwórko w Łodzi - Pasaż Róży, gdzie ściany budynków zostały szczelnie pokryte kawałkami drobnych, nieregularnie pociętych luster. Kwadraty, prostokąty, romby, trójkąty i wszelkie inne, nieregularnego kształtu kawałki luster o zmiennych wielkościach pokryły fasadę mozaiką.
Spacerując Piotrkowską co chwilę zatrzymywali się by podziwiać ciekawe pomniki - ławeczki, czyli takie, na których można usiąść i odpocząć w trakcie spaceru. Pomniki wykonane z brązu przedstawiające postaci właścicieli fabryk (Henryk Grohman (Polak, Izrael Poznański (Żyd) i Karol Scheibler (Niemiec), słynny pianista Artur Rubinstein, poeta i pisarz Julian Tuwim, pomnik Lampiarza, który wchodząc po drabinie zapala uliczna lampę i wiele innych.
Kiedy popatrzyli pod nogi – na chodniku zobaczyli gwiazdy, w których znajdują się nazwiska sławnych aktorów filmowych, reżyserów, operatorów i scenografów. To słynna Aleja Gwiazd Filmu - bo Łódź to miasto filmu.
Dzieci najbardziej zachwyciły pomniki bohaterów z filmów dziecięcych Misia Uszatka, Plastusia.
Niesamowite wrażenie wywarła na nich egzotyczna roślinność i piękne okazy ryb w Palmiarni, którą zwiedzali. Najstarsze rośliny to ponad 150 letnie palmy. Uzupełniają je wspaniałe bananowce, araukarie, bambusy i figowce. Pod okazałymi koronami kilkudziesięciu roślin miejsce znalazły: storczyki, bromelie, begonie, paprocie oraz krotony.
Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Kinematografii gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią.
Miłośnicy astronomii mieli wspaniałą "ucztę" podczas pobytu w jednym z nowocześniejszych w Europie planetarium, gdzie obejrzeli seans edukacyjny dla dzieci, prezentujący przede wszystkim zagadnienia z tej dziedziny.
Zwiedzanie Łodzi zakończyli pobytem w centrum kultury, rozrywki i handlu, które jest wizytówką miasta -– tętniąca życiem i dobrą energią Manufaktura. Zabytkowe budynki tkalni, przędzalni itp. zostały wspaniale odnowione i zagospodarowane, a wokół dołączyła nowoczesna przestrzeń miejska. Całość robi niesamowite wrażenie! Czerwona, nieotynkowana cegła pozwala poczuć dawny charakter tego miejsca.
Po zjedzeniu obiadu uczestnicy wycieczki wyruszyli w drogę powrotną do domu.













Strona 97 z 188 << < 94 95 96 97 98 99 100 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.