Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbywają się zajęcia muzyczno - ruchowe - „Długa przerwa z Zumbą”.
Chętni uczniowie uczestniczą w tych wspólnych wygibasach a przepis na dobrą zabawę jest prosty: rytmiczna muzyka, sportowy strój i dobry nastrój.
Zumba to świetna zabawa, połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego i fitness. Nie tylko wspaniale poprawia kondycję, ale przede wszystkim gwarantuje mnóstwo pozytywnej energii Proste kroki i porywająca muzyka zachęcają wszystkich do ruchowej aktywności, a w efekcie do dbania o sylwetkę.
Każda forma ruchu korzystnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na nasze samopoczucie, poprawia kondycję i daje poczucie satysfakcji.
Każdy ćwiczy na miarę swoich możliwości, wszyscy świetnie się bawią i integrują. Po długim nauczaniu zdalnym wszystkim przydaje się nieco większa dawka ruchu - stąd duże zainteresowanie tą formą spędzania przerw w szkole.
W dniu 12 czerwca zawodnicy UKS "Bieniewiczanka" wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza, które organizowane były przez zaprzyjaźniony klub UKS "Filipides", w pobliskim Teresinie.
Nasi reprezentanci nie spuszczają z tonu i ponownie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Hrehoruk, który nie dał szans rok starszym rywalom, zdobywając dwa złote medale, jednocześnie bijąc dwa rekordy życiowe 60m - 8,71 oraz 300m - 46.01.
Brązowe medale na dystansie 300m zdobyliPaulina Boryś z czasem 51,09 oraz Szymon Hrehoruk również na 300m z czasem 43,64, poprawiając swój rekord życiowy.
Pozostałym zawodnikom nie udało się wywalczyć medali , ale zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, poprawiając swoje rekordy życiowe. Między innymi : Joanna Krzycka 600m - 2,00,36 ( 5 miejsce); Marysia Krzycka 600m - 2,05,54; Helena Radziszewska 300m - 57, 76; Miriam Wachowiak 300m - 48,31;
Start naszych zawodników należy zaliczyć do udanych. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 2021-06-11, Ministerstwo Edukacji i Nauki przesłało informacje dotyczące szczepienia dzieci przeciw COVID-19 :
Szanowni Państwo Dyrektorzy
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.
Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będą kontynuowane w kolejnych tygodniach.
Zgodnie z planem, 12 czerwca wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w akcji „Wielkie sprzątanie w Bieniewicach”.
Zgodnie z harmonogramem, po zarejestrowaniu się punktualnie o godz. 10 - ej, grupy wyposażone w rękawice i worki do segregacji odpadów, pod opieką nauczycieli wyruszyły aby solidnie posprzątać tereny zielone wokół szkoły, naszą miejscowość oraz okolice.
Po ponad dwugodzinnym sprzątaniu wszyscy wróciliśmy na teren szkoły, aby uczestniczyć w podsumowaniu akcji. Dokonał go dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, który wszystkim bardzo gorąco podziękował za udział i zaangażowanie w przedsięwzięcie, które ma na celu przypominać jak ważna jest troska o środowisko naturalne w którym żyjemy, a także zachęcać ludzi do wypracowania drobnych zmian w swoim życiu codziennym, mających niebagatelny wpływ na estetykę naszego otoczenia.
Podziękowania również złożyła sołtys Bieniewic - Pani Grażyna Kościńska.
Na zakończenie odbyło się losowanie nagród - na ten moment wszyscy czekali z ogromną niecierpliwością. Atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Sołectwo Bieniewice (bardzo dziękujemy), trafiały do rąk szczęściarzy, których numerki wylosowano.
Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Akcji "Sprzątania Bieniewic" z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o otoczenie, estetykę i piękno, ale przede wszystkim uwolnił naszą wieś i okolice od dużej ilości śmieci.
Podsumowując tegoroczną Akcję zauważono, że nasza mała ojczyzna jaką są Bieniewice jest znacznie bardziej zadbana i czystsza niż w poprzednich latach. Ta informacja napełnia nas optymizmem i świadczy o lepszej świadomości ekologicznej naszych mieszkańców.
W związku z zakończeniem roku szkolnego i koniecznością rozliczenia się z podręczników, lektur oraz książek z biblioteki przedstawiam harmonogram zwrotów.
✅Każda klasa ma wyznaczony termin oraz godzinę zwrotu.
✅Zagubione, zniszczone podręczniki i książki muszą zostać odkupione we własnym zakresie.
✅Podręczniki muszą być skompletowane wszystkie, nie będą przyjmowane pojedyncze egzemplarze, muszą mieć usunięte okładki, wszelkie zakładki, karteczki, pościerane zaznaczenia ołówkiem.
✅Bardzo proszę o przestrzeganie wyznaczonego terminu.
Harmonogram zwrotu podręczników szkolnych, lektur, książek do biblioteki.
Każdy uczeń/opiekun przynosi pełen komplet, pojedyncze egzemplarze nie będą przyjmowane.
Pozdrawiam serdecznie
Lidia Bogusiewicz
Biblioteka Szkolna
"Podróż w cudowny świat nauki" - to motto przewodnie pierwszoklasistów, którzy od września w tę podróż wyruszą.
D
yrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach informuje, że dnia 22 czerwca 2021 r. o godz. 17:00 na boisku szkolnym przy sali gimnastycznej, odbędzie się zebranie rodziców uczniów,
którzy od 1 września 2021 roku rozpoczną naukę w klasie I.
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Mijający rok szkolny nie należał do łatwych. Pandemia, zdalna nauka, brak możliwość kontaktu, realizacji pasji….można by wymieniać długo. Jednak w tym trudnym czasie, odkryliśmy miejsce pełne ciepła, miłości i troski.
Schronisko Pegasus w Musułach k/Grodziska Mazowieckiego to miejsce otwarte na pomoc, spotkanie i współpracę. Pegasus od 2002 r. ratuje konie przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i śmiercią. Pod skrzydłami azylu schronienie znalazły także osły, kozy, lamy, koty i psy. Jedne zadomowiły się na wiele lat, inne były tylko przez chwilę. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore. Niekiedy walka toczy się tylko o kilka ostatnich chwil.
Jednak są to dni w cieple, bez bólu i strachu. Dlatego zawsze warto pomagać!
Zwierzęta mają do dyspozycji 30ha pastwisk, stajnie i wiaty. Mieszkańcy azylu wymagają szczególnej troski, gdyż większość z nich doświadczyła znęcania, cierpień. Dzięki współpracy aktywistów ze specjalistami z zakresu weterynarii, fizjoterapii, zoopsychologii udaje się sprawić, że większość zwierząt ponownie zaczyna ufać ludziom.
Od września 2021 chcemy wejść we współpracę ze schroniskiem, które oprócz bezpośredniego ratowania życia zwierząt, prowadzi edukację społeczną. Poprzez swoje działania uświadamiają znaczenie wzajemnych relacji między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem. Organizują wolontariat dziecięcy i młodzieżowy (otwarty wolontariat w każdą sobotę od 12.00), lekcje dla szkół i stowarzyszeń.
Na tej ostatniej prostej roku szkolnego, chcielibyśmy wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. A wiemy, że w naszej społeczności szkolnej miłośników koni, kóz i wszelkiej maści czworonogów nie brakuje.
W dniach 8-25 czerwca 2021 organizujemy zbiórkę dla azylu i zapraszamy klasowe Rady Rodziców oraz indywidualne osoby do wsparcia, choćby symbolicznego (z uwagi na pandemię, nie prowadzimy fizycznie zbiórki w szkole, tylko bezpośrednio na konto fundacji). Można to zrobić wpłacają na konto azylu:
Fundacja Instytut Empatii ul. Poprzeczna 31, 96-300 Żyrardów
oddział Schronisko Pegasus ul. Folwarczna 3/5, 96-321 Musuły mBank: 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
w tytule wpisując: imię i nazwisko/klasę Szkoła Podstawowa w Bieniewicach.
Pamiętacie? - już w najbliższą sobotę, 12 czerwca spotykamy się, aby wziąć udział w akcji "Wielkie sprzątanie w Bieniewicach".
Celem naszej akcji jest uwrażliwienie i uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest wspólne dbanie o środowisko.
Po zakończeniu akcji, już dzisiaj zapraszamy wszystkich uczestników na podsumowanie i losowanie atrakcyjnych nagród.
UUprzejmie informujemy, że rozpoczął się konkurs "Moja gmina liczy się w spisie".
Celem Konkursu jest rozbudzenie kreatywności i umożliwienie młodzieży zaprezentowania swojego talentu poprzez przygotowanie grafiki na temat statystycznego obrazu gminy, w której mieszka.
Uczestnik Konkursu poznaje zasoby statystyki publicznej i na ich podstawie tworzy grafikę zgodną z zasadami prezentacji danych.
✅ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE
1. Konkurs przeprowadzany jest na podstawie niniejszego Regulaminu Link do Konkursu Graficznego "Moja gmina liczy się w spisie - regulamin >(kliknij)
2. Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
3. Konkurs organizowany jest dla młodzieży z województwa mazowieckiego urodzonej w latach 2004-2009.
4. Konkurs jest wydarzeniem organizowanym w ramach popularyzacji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
5. Konkurs organizowany jest w okresie od 28 maja do 11 czerwca 2021 r.
✅TEMAT KONKURSU
1. Tematem Konkursu jest „Moja gmina liczy się w spisie”.
2. Zadanie konkursowe polega na zobrazowaniu gminy, w której mieszka Uczestnik za pomocą infografiki statystycznej.
3. Infografika powinna dotyczyć wybranego zagadnienia oraz zawierać oficjalne dane statystyczne
zaprezentowane w różnych formach takich jak na przykład: tabela, wykres, diagram, kartogram.
4. Do przygotowania infografiki można wykorzystać różne dane publikowane przez Urząd Statystyczny w Warszawie: Link do danych US> (kliknij)
5. Prace należy wykonać używając dowolnego, darmowego programu graficznego (np. Piktochart, Easel.ly, Venngage, itp.) z wykorzystaniem danych statystycznych.
6. Prace graficzne powinny być wysłane w formacie jpg lub png.
Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole, każda klasa świętowała na swój sposób.
Dla klas czwartych ten wyjątkowy dzień w tym roku był kolorowy, wesoły, sportowy, i… smaczny!
Otóż uczniowie wraz z wychowawcami spędzili go w gospodarstwie agroturystycznym "Łowiska".
„Jesteśmy razem” - to hasło spotkania, którego celem była integracja klasy po dłuższym niewidzeniu siebie nawzajem (nauka zdalna).
Co prawda nie zajmowali się wędkarstwem ale dobra zabawa, rozgrywki sportowe towarzyszyły im podczas spotkania.
Po sporej dawce ruchu, przyszedł czas na posiłek - pizza, którą dzieci uwielbiają. Apetyt był duży, pizza przepyszna, humory dopisywały. Wyjście było bardzo udane i na pewno kiedyś jeszcze je powtórzą.
1 czerwca to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Właśnie wtedy przypada w Polsce Dzień Dziecka, wyjątkowe święto znane na całym świecie.
Z tej okazji, uczniowie klasy VA i VB wybrali się do Stacji Grawitacji w Warszawie. Celem wycieczki było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie zainteresowania sportem, poprawa stanu zdrowia fizycznego uczniów po powrocie do zajęć stacjonarnych, budowanie relacji społecznych w grupie rówieśniczej i pokonywania barier aktywności fizycznej.
Kiedy weszliśmy do głównej hali, naszym oczom ukazała się ogromna przestrzeń złożona z wielu trampolin. Instruktor przeprowadził z nami profesjonalną rozgrzewkę i prezentował kolejne ćwiczenia do naśladowania. Wszyscy z radością skakaliśmy na trampolinach na różne sposoby.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowy tor przeszkód oraz gra w siatkówkę. Najodważniejsi korzystali z parku linowego.
Krótko mówiąc - było wesoło, sportowo i wyczynowo.