Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 16.07.2019 13:16:39  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Biblioteka
Pedagog i Psycholog
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Absolwenci szkoły -...

Lato w mieście 2019
          Wraz z początkiem wakacji w całej Polsce pełną parą ruszyła akcja "Lato w mieście 2019".
Nasza szkoła w ramach tej akcji również przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, które z różnych powodów jeszcze nie wyjechały na wakacje.
Na dobry początek pod troskliwą opieką Pań - Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Pauliny Krajewskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss -pojechały do Eldorado - sali zabaw, która mieści się w Galerii Handlowej Bemowo. Tam dzieci bawiły się w bajkowym świecie Małego Żeglarza - ponieważ sala zabaw posiada ponad 400 m2 konstrukcję zabawową stylizowaną na Statek Piracki, w którym znajduje się ogromny labirynt ze zjeżdżalniami, przeciskaczami, mostami, basenem z piłeczkami, torem przeszkód oraz pochylniami imitującymi wodospady. W przerwie dzieci posiliły się smaczną pizzą i pysznym napojem owocowym.
Kolejny wyjazd był również do Warszawy. W Muzeum Warszawy mieszczącym się w Rynku Starego Miasta. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej połączonej ze zwiedzaniem Starego Miasta (młodsze dzieci) oraz grze miejskiej (dzieci starsze).
Gra odbywała się w przestrzeni staromiejskich murów. Ich zadaniem było m.in. wykonanie dekoracyjnego sgraffita czy poprawne ułożenie puzzli, żeby dowiedzieć się jak przed wojną wyglądał dany budynek. Wcielając się w rolę detektywa, zaopatrzony w kompas i lornetkę, rozszyfrowywali nazwy ulic i budowli znajdujących się na Starym Mieście. Młodsi uczniowie również uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której poszukiwały tropów legend warszawskich. Po zakończonych zajęciach wszyscy podziwialiśmy pomnik Warszawskiej Syrenki, kataryniarza oraz eleganckie konne dorożki.
Zgodnie z zapowiedzią prognostyków czerwiec ma być najgorętszym miesiącem lata. Jak do tej pory wszystko się sprawdza. Upały dają się we znaki wszystkim. Każdy w takim dniu myśli tylko o chłodnej kąpieli. Popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, szczególnie w upalne wakacje jest basen. My też tak uważamy. więc pojechaliśmy do Mszczonowa, gdzie znajduje się profesjonalnie wyposażony kompleks basenów z wykorzystaniem unikatowych, słodkich źródeł termalnych.
Cały kompleks składa się z basenów zjeżdżalni wodnych, sauny, groty solnej, boiska do plażowej piłki siatkowej, placu zabaw dla dzieci oraz wielu innych atrakcji. W taki upalny dzień nikt raczej nie myśli o siatkówce tylko o kąpieli w basenie.
Dzieci z przyjemnością pluskały się w bardzo cieplutkiej wodzie. Bardzo żałowały, że czas pobytu tak szybko upłynął. Chętnie zostałyby tam dłużej.
Magiczne Ogrody w Janowcu położonym koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą to wspaniały rodzinny park tematyczny - świetne miejsce rozrywki i rekreacji nie tylko dla dzieci. To tam właśnie spędziliśmy kolejny dzień.
Po przekroczeniu bram ogrodu przenieśliśmy się do prawdziwie bajkowego świata, pełnego magii i czarów. Wśród drzew, tysięcy kwitnących kwiatów, strumieni oraz malowniczych wodospadów, powstały magiczne krainy, w których schronienie znalazły Robanki, Bulwiaki, Smoki prastare Drzewce, Wróżki Smużki, Magiczne Ptaki, psotliwe Mordole.
Nie zabrakło też walecznych Krasnoludów. Czekały na naszych milusińskich atrakcje jak: - Piękny zielony teren z kolorowymi kwiatami, stawkami i wodospadami - Zjeżdżalnie, bujaki, dmuchane zamki, trampoliny - Pływanie tratwami po stawie - Jazda kolejką przez magiczną krainę - Straszne smoki, magiczne postaci, gigantyczne ślimaki. Było kolorowo, wesoło i bajecznie. I znowu żal było odjeżdżać.
Ostatni dzień półkolonii uczniowie spędzili w Błoniu. Na dobry początek, w Centrum Kultury obejrzeliśmy drugą część wielkiego przeboju „Sekretne życie zwierzaków domowych".
Poznaliśmy dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które, gdy tylko zamykamy drzwi, wychodząc do szkół i pracy, prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie.
Pogoda jak zawsze dopisywała, więc po projekcji filmu poszliśmy do pobliskiego Parku "Bajka", na terenie którego znajduje się bardzo dużo atrakcji. Na wejściu mamy ogromne leżaki, wypożyczalnie boule, duże wodne fontanny, gigantyczne szachy, piłkarzyki, plenerową siłownię.
Można pograć na gigantycznych instrumentach i pośmiać się z naszych odbić w krzywych zwierciadłach. Na terenie mniejszego placyku Odkryliśmy ogromne plecione kosze, w których dzieci bardzo chętnie się chowają.
Na koniec było najlepsze, wyścigi w tunelach. Fantastycznie, że dzieciaki mogą wszędzie wejść, przejść, nareszcie mogą się bawić bez zakazów. Dzieci żałowały, że był to ostatni dzień na półkoloniach. Dla większości z nich we wtorek rozpocznie się nowa przygoda wakacyjna na koloniach w Łasku. A więc do zobaczenia!
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest wtorek 16 Lipca 2019.
Imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika, Benita, Mirella
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.